metot bilişim
ankara web tasarım
Alın Dolgusu İstanbul

Alın dolgusu, alındaki mimik çizgilerinin doldurulması ile çok daha çekici ve estetik bir yüz ifadesi elde edilmesine yardımcı olur. İlerleyen yaş faktörüyle birlikte alın çizgileri daha da belirgin bir hale gelir. Alın çizgileri özellikle duyguları ifade ederken, konuşurken ve mimik yaparken dikkat çekmektedir.

Alın dolgusu işlemi yalnızca alın bölgesinde bulunan çizgileri ortadan kaldırmak için değil, aynı zamanda alın bölgesine daha estetik bir şekil vermek için de uygulanır. Bebek alnı denilen yan profil görünümünde daha yuvarlak ve bombeli görünen bir alın pek çok yüz tipinde ideal görünümü oluşturur ve yüze daha sempatik bir görünüm verir. Dolgu tedavisi sayesinde kırışıklıkların giderilmesiyle birlikte bu görünüm de elde edilebilir.

Dolgu İşlemi Çizgileri Ortadan Kaldırır mı?

Alın dolgusu düzenli aralıklarla yapıldığı takdirde, alın bölgesinde bulunan çizgileri de zamanla gidermekte etkili olmaktadır. Alın bölgesine dolgusu işlemi oldukça kısa sürmekte; anestezik etkili krem sayesinde herhangi ağrı hissedilmeden uygulanabilmektedir. Alın bölgesinde genellikle hyaluronik asit içeren dolgular kullanılmaktadır fakat Elanse akıllı dolgu dediğimiz Polikaprolakton içeren dolgular ve Ca-hidroksi apatit içeren Radiese dolgu da kullanılabilir. Alın bölgesi damar ve sinirler açısından önemli olan bir bölgedir. Bunun için uzman ve deneyimli doktorlar tarafından yapılmalıdır. Tedavi olacak kişiye göre alındaki kırışıklıkların oranı; uygulanacak dolgu miktarını da belirlemektedir. Dolayısıyla fazla kırışıklığı olan bir alına daha fazla dolgu kullanılırken az kırışıklık durumunda daha az dolgu kullanılacaktır.

Alın Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Alın dolgusu işlemi, her alın çizgisine sahip kişiler için uygulanması zorunlu bir durum değildir. Mimikler sırasında her insanda az da olsa bir alın çizgisi görülür. Bu oldukça doğal bir durumdur. Yüzünde hiç kırışıklılık olmayan kişilerde bile bu mümkündür. Örneğin kaşlarınızı yukarı kaldırdığınızda alnınızda çizgilerin belirdiğini görebilirsiniz. Bunun sebebi derinin sıkışmasıdır. Bu gayet doğal bir durum olarak karşılanmaktadır. Fakat mimiklerin yapılmadığı zamanlarda alında hala kırışıklıklar mevcutsa, işte o zaman alına dolgu estetiği yapılması uygundur. Alın çizgilerini açmak için ilk öncelikli yapılması gereken işlem aslında botoks uygulamasıdır. Fakat ilerlemiş ve derinleşmiş kırışıklıklarda botoks yapıldığı halde açılmıyorsa botoksa ilave olarak alın dolgusu yapılabilir. Özellikle glabella dediğimiz kaş arası bölgesi eğer derinleşmişse ve kırışıklıklar yerleşmişse botoks ile tam açılmaz, buraya dolgu uygulamak gerekir. Bir de botoks ile mimiklerinin donmasını istemeyenler için kırışıklıları gidermek için alın dolgusu yapılabilir. Doğru kararı vermek için kliniğimize gelerek fikir edinebilirsiniz.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Alın Dolgusu İşlemi Kalıcı mıdır?

Alın dolgusu birçok estetik uygulama gibi kalıcı bir yöntem değildir. İşlemlerin düzenli aralıklarla tekrarlanması gerekmektedir. Dolgunun etkisi kullanılan dolgu malzemesine ve kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 12 ile 18 ay arası kalıcı olabilmektedir. Elanse akıllı dolguda ise bu süre 2-3 yıl arasıdır. Bu sürelerin sonuna gelindiği takdirde eğer kişi alın dolgusu işlemine devam etmezse kırışıklıklar tekrardan belirebilir. Bu yüzden kırışıklıkların tamamen yok olması için belirtilen süreler tamamlandığı zaman işlemin tekrarlanması gerekmektedir.

Alın bölgesine dolgu işlemi 15 ile 20 dakika arasında tamamlanmaktadır ve genel anesteziye ihtiyaç duyulmamaktadır. Uyuşturucu etkisi yaratan bir krem ile lokal anestezi yapılmaktadır. Kremin etkisi sayesinde alın dolgusu işlemleri acısız ve ağrısız bir şekilde uygulanmaktadır. Dolgu işlemi tamamlandığı zaman kişinin klinikte kalmasına gerek yoktur. İşlem biter bitmez günlük yaşantıya kalınan yerden devam edilebilir. Ayrıca işlemin uygulandığı bölgelerde herhangi bir iz meydana gelmemektedir. Çünkü alın dolgusu işlemi steril ortamlarda, özel ince uçlu iğneler ve künt uçlu kanüllerle uygulanmaktadır.

Alın Dolgusu Yan Etkileri

Alın dolgusu yaptıran kişilerlerde 2 ile 3 gün geçici kızarıklıklar ve hafif şişlikler görülebilmektedir. Bunlar iğnenin kılcal damara gelmesine ve ödeme bağlı olabilir. İşlem sonrası buz uygulanması ve arnica krem sürülmesi bu şişlik ve morarmaları azaltır. Fakat çoğu zaman bu yan etkilerle karşılaşmayız. Dolgudan hemen sonra düzelmeyi anında görürüz fakat dolgunun dokuya yerleşmesi ve oturması 2-3haftayı bulur. Bu süre sonunda tekrar kontrol edip varsa eksikleri gideririz.

Alın Dolgusu Fiyatları

Alın dolgusunda kullanılacak malzemeler ve uygulanacak işlem fiyatı belirleyen en önemli unsurlardandır. Bundan dolayı yapılacak işleme ve kullanılacak malzemenin kalitesine göre fiyat değişiklik göstermektedir.

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın