metot bilişim
ankara web tasarım
Göz Altı Işık Dolgusu İstanbul Ataşehir

Göz altı ışık dolgusu, bazı nedenlerden dolayı göz altında meydana gelen deformasyonları ve çökmeleri azaltmak ve düzeltmek için yapılan bir uygulamadır. Göz altı bölgesinde, genetik olarak ya da yaşlanmaya bağlı olarak oluklanma oluşabilir, çökebilir, torbalanabilir ya da morarabilir.

Göz altındaki sorunların yorucu ve cerrahi olmayan bir işlemle ortadan kalkmasını isteyenler için tavsiye edilen göz altı ışık dolgusu uygulamasında çökme ve boşalma olan göz pınarı oluğuna hyaluronik asit dolgu uygulaması yapılır. Bu uygulama ile aynı zamanda göz altındaki rahatsız edici koyuluk ve morarmış görünüm de azaltılır. Göz altı ışık dolgusu ile gözaltındaki çökme ve morarma gibi estetik sorunlarınız giderilerek daha genç ve dinamik bir görünüm elde edilir.

Göz Altı Işık Dolgusundan Kimler Yararlanabilir?

Uygulama, 18 yaşın üzerindeki kadın ve erkek herkese uygulanabilir. Ancak hamile ve emziren kadınlara uygulama önerilmez. Genel olarak uygulamadan;

 • Göz altı bölgesinde koyu halkaları ve karanlık bir görüntüsü olan
 • Yorgun ve uykusuz görünen
 • Göz yaşı oluğu denilen bölgede halka görünümü olanlar faydalanabilir.

Göz altı ışık dolgusu, sağlık açısından zarar veren bir uygulama değildir. FDA (Amerikan ilaç ve gıda dairesi) onayı olan hyaluronik asit içeren ürünler ile yapılır. Hyaluronik asitle yapılan dolgu uygulaması oldukça doğaldır. Hyaluronik asit, vücutta bulunan bir proteindir. Deri altında yaygın olarak bulunur ve cildimize genç ve canlı bir görünüm veren bir maddedir. Yaşla beraber gittikçe azalır ve yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasına neden olur. Göz altı ışık dolgusu uygulamasında deri altında belirli bir yere verildiğinden dolayı göz sağlığını olumsuz etkileyecek bir riski yoktur. Fakat deneyimli ve uzman doktorlar tarafından yapılmazsa ciddi komplikasyonlara neden olabilir.

Işık dolgusu Yan Etkisi Var mıdır?

Göz altı ışık dolgusu doğru ve uygun bir şekilde yapılırsa gayet sağlıklı ve genç bir görünüme yol açar ve hiçbir yan etkisi olmaz. Fakat bu bölge damar ve sinirlerce yoğun bir bölge olduğundan o bölgenin anatomisine vakıf, deneyimli bir doktor tarafından yapılmalıdır. Doktor olmayan ve bu işlemi yapma yetkisi olmayan biri tarafından yapılırsa ciddi yan etkilere yol açabilir. Cilt hassasiyetine bağlı olarak enjeksiyonun yapıldığı noktalarda iğne izlerine bağlı  kızarıklık ya da morarma söz konusu olabilir. Ancak bu da birkaç gün içerisinde geçer. Göz altındaki deri ince ve hassastır, bundan dolayı bazen morluk ve şişlik oluşabilir. Kılcal damara temas edebilecek işlemlerde azami dikkat gösterilmelidir. Kliniğimizde uzun yılların deneyimi ile yapmış olduğumuz göz altı ışık dolgusunda en kaliteli ürünleri kullanıyoruz ve en iyi sonucu elde etmeye odaklanıyoruz.

Uygulamadan sonra o bölgede beyazlama, soğuma, şiddetli ağrı ya da morarma meydana gelirse hemen hekimle iletişime geçilmelidir. Uygulamanın akabinde yapılması gerekenler şöylece maddelenebilir:

 • Uygulamanın ardından bölge, 4-5 saat suyla temas etmemelidir.
 • Uygulamadan sonra o bölge ovuşturulmamalı ve masaj yapılmamalıdır.
 • Uygulamanın yapıldığı alana değil de çevresine buz kompresi yapılmalıdır.
 • Gözler ovuşturulmamalıdır.
 • Birkaç gün süreyle çok sıcak banyo yapılmamalı, neme ve buhara maruz kalınmamalıdır.
 • Yoğun yüz hareketleri yapılmamalıdır.
 • Hekimin önerdiği kremlerin dışındakiler kullanılmamalı, cilt bakımı yapılmamalıdır.
 • Uygulamadan sonraki 3 gün aşırı spor, solaryum ve saunadan kaçınılmalıdır.

Uygulamadan önce ve sonra kan sulandırıcı ilaç ve gıdalar kullanılmamalıdır.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uygulamadan evvel, uygulama bölgesi antiseptik solüsyon ile temizlenmekte ve ardından lokal anestezik krem uygulanmaktadır. Dolgunun içerisinde de lokal anestezik maddeler bulunur, bu sayede uygulamayı alan kişi ağrı veya acı hissetmez. Uygulama, kemik üzerine yapılır. Diğer uygulamalar gibi deri altına yapılmaz. Kapalı ve sivri olmayan ucu bulunan kanüller ile jel kıvamındaki dolgu maddeleri yavaş yavaş enjekte edilir. Genel olarak işlem 10 dakika sürer. Dolgunun bütün dokuya eşit olarak dağılması sağlanır. Bunun için de hafif masaj yapılır.

Uygulama, tek seansta yapılır ve 2-3 hafta sonra kontrole çağrılır. Kontrolde ilave bir uygulama ihtiyacı varsa yapılır veya istenmeyen bir durum varsa düzeltilir.

Göz Altı Dolgusu Kalıcılığı Ne Kadardır?

Göz altı dolgusunun kalıcılık süresi uzundur. Genel olarak 12-18 aya kadar etkisini sürdürür. Bu süre kişinin metabolizmasına göre değişiklikler gösterebilir. Daha az veya daha çok olabilir. Vücuda uyumlu olan hyaluronik asitin emilim oranı yüksektir ve bu yüzden kalıcılığı artırır. Uygulama uzun sürmez 10 dakikada biter. Uygulamanın ardından şu etkileri, göz altı çevrenizde net bir şekilde görebilirsiniz:

 • Göz altında bulunan çukurlar dolar.
 • Göz altı daha düzgün bir görünüm kazanır.
 • Göz çevresinde bulunan deformasyona uğramış olan derinin kalitesinde yükseliş görülür.
 • Uygulamayı alan kişi daha genç ve diri bir görünüm kazanır.
 • Göz altında bulunan şişlik, morluk ve halka gibi sorunlar ortadan kalkar.
 • Göz altı torba görünümü azalır.

Göz altında bulunan çizilerde ciddi bir azalma görülür.

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın