metot bilişim
ankara web tasarım
El Sırtı Dolgusu İstanbul

El sırtı dolgusu ile ellerde meydana gelen yaşlanma belirtilerini gidermek veya azaltmak mümkündür. Yaşlanma belirtileri yüz ve boyundan sonra en fazla ellerde görülür. Zaman içinde ellerin üstündeki deri kalitesi düşer ve cilt altı yağ dokusu erimeye başlar. Deri altı yağ dokusu ile birlikte deri altı destek dokusu dediğimiz kollajen ve hyaluronik asit miktarında da azalma olur. Bunlar da ellerin daha yaşlı görünmesine neden olur. Ayrıca ellerin sürekli güneşe ve dış etkenlere maruz kalması da ellerde yaşlanma belirtilerinin daha kısa sürede ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Ellerin üstünde görülen en sık yaşlılık belirtileri özellikle damarların belirginleşmesi, kahverengi lekeler, el derisinde incelme, kuruluk ve kırışıklıktır. El gençleştirme işlemi ele uygulandıktan sonra, yaşlılık belirtileri de hızlı bir şekilde ortadan kaybolmaktadır.

El sırtı dolgusu el gençleştirme için yaptığımız işlemlerden bir tanesidir. El Gençleştirme için birden fazla tedavi yöntemi bulunmaktadır. Özellikle dolgu uygulaması başta olmak üzere, kimyasal peeling, mezoterapi, leke mezoterapisi, PRP ve lazer tedavileri yapılıyor el gençleştirme için.

El Sırtı Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

El dolgusunu belirli bir yaşın üzerindeki kişiler ile ellerinde kırışıklık ve esneklik, nem, hacim kaybı şikayeti olanlar tercih edebilir. Özellikle belirli bir yaşın üstünde, ellerdeki cilt altı yağ dokusu ve destek dokusu erimektedir. Bu durumda el sırtındaki damarlar daha görünür hale gelir ve eller kişiye daha yaşlı bir görünüm verir. Eğer kişinin elinde bu belirtiler göze çarpacak şekilde beliriyorsa el sırtına dolgu tedavisi uygulanabilir. El sırtına dolgu işlemi sayesinde ellerin yaşlı görünmesi sorunu ortadan kalkar ve çok daha güzel ve genç bir el görünümü elde edilebilir.

El Sırtı Dolgusu Nasıl Yapılır?

El gençleştirme dolgu işlemi diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi önce lokal anestezik krem sürülür. 15-20 dakika bekledikten sonra bir veya iki noktadan künt uçlu kanüller ile uygulama yapılır. Böylece ağrı, şişlik ve morarma gibi yan etkiler en aza indirilir. Kanül ile yaptığımız el sırtı dolgu uygulamalarında genellikle herhangi bir morarma ve şişlik olmamaktadır. Ayrıca işlem sırasında herhangi bir acı söz konusu olmamakta, anestezi etkili krem uygulanmaktadır.

  • El sırtı dolgusu yapmadan önce dolgu öncesi halini fotoğraflanır.
  • El sırtında dolgunun verileceği alanlar tespit edilir ve işaretlenir.
  • Lokal anestezik krem sürülür, 15-20 dakika beklenir.
  • Sonrasında ise kanül yardımı ile tek bir noktadan girilir ve el sırtında belirlenen yerlere dolgu enjekte edilir.

Dolgu uygulanır uygulanmaz sonuçlar anında gözle görülebilir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

El Sırtı Dolgusu Süresi Ne Kadardır?

Dolgu yapıldıktan sonra uygulanan dolguya göre kalıcılık süresi değişir. Bazı dolgularda bu süre iki- üç yıla kadar çıkabilir. Eğer Elanse akıllı dolgu kullanılırsa 2-3 yıl kalıcılığı olabilir. Hyaluronik asit içeren dolgularda ise bu süre bir bir buçuk yıl arasıdır. Diğer bütün dolgu uygulamalarında olduğu gibi el sırtı dolgusunda da kalıcılık kişinin metabolizmasına, sigara, alkol kullanımı ve dış etkenlere maruz kalma gibi birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda el sırtı dolgusunun fiyatı da kullanılan dolgunun kalitesi ve kalıcılığına göre değişmektedir

El Sırtı Dolgusu Tedavisinden Sonra Neler Yapılmalıdır?

El gençleştirme dolgu tedavisi tamamlandıktan sonra uygulamanın şekline göre dikkat edilmesi gerekilen farklı ayrıntılar bulunmaktadır. İğne girişine bağlı olarak morarma ve şişlik oluşmuşsa birkaç gün buz uygulaması ve Arnica veya Hirudioid krem kullanmak gerekebilir. Bunun dışında birkaç gün aşırı sıcak uygulaması ve ağır egzersizlerden kaçınmak gerekir.

Eli Gençleştirme İçin Uygulanan Diğer Yöntemler Nelerdir?

Eli gençleştirmek ve yaşlılık belirtilerini yok etmek için kullanılan başka yöntemler de bulunmaktadır. Bu yöntemlerin başında yaşlılık lekelerini gidermek için yaptığımız Q-Switche lazer, kimyasal peeling ve mezoterapi uygulaması gelmektedir. Her bir uygulamanın kendine has özellikleri ve yöntemleri bulunmaktadır. Özellikle el sırtı dolgu uygulamasından sonra mezoterapi uygulaması dolgunun etkinliğini artırır. Derideki canlılık ve parlaklığı artırır.

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın