metot bilişim
ankara web tasarım
altın-iğne-scarlet-s

Altın iğne; Fraksiyonel İğneli Radyofrekans, Scarlet S olarak da tanımlanır ve ameliyatsız cilt sıkılaştırma tedavileri arasında en etkililerinden biridir. Mikroiğneleme radyofrekans olarak da bilinen bir ameliyatsız cilt gençleştirme tedavisidir. Genel olarak, belli bir yaştan sonra deri yaşlanmasına bağlı oluşan ince çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesinde kullanılan uygulamayı, sadece yaşı ilerlemiş olan kişiler değil daha genç olan kişiler de yaptırmaktadır.

Altın İğne nedir, fiyatları nasıl belirlenir, Scarlet S nasıl uygulanır gibi aklınıza takılan soruların cevapları için kliniğimizi arayabilirsiniz. Tedavi hakkında en temel detayları yazımızın devamında okuyabilirsiniz. Ciltte meydana gelen kırışıklık ve çizgi gibi deformasyonların ortadan kalkmasını sağlayan uygulamayı alan kadın ve erkekler, ciltlerindeki gençleşmeyle kendilerini daha rahat ve iyi hisseder. Cerrahi bir işlem olmaksızın yapılan uygulama, kolay bir tedavi yöntemi olarak dikkat çekmektedir. Siz de cildinizde gözle görülür bir değişiklik olmasını istiyorsanız Fraksiyonel İğneli Radyofrekans uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Altın İğne Nedir?

Uygulama, özel bir cihaz ile yapılır. Cihaz, cildin bütün tabakaları boyunca radyofrekans akımı verir. Böylece bu katmanlara kontrollü bir hasar vererek vücudun onarım mekanizmalarını tetikleyerek cilt yenileyici mekanizmaları harekete geçirir ve kollajen üretmesini sağlar. Kollajen üretimi cildin iyileşmesi, daha sıkı, genç ve sağlıklı görünmesi için gereklidir. Fraksiyonel radyofrekans, farklı tıp alanlarında da kullanılır. Cerrahi operasyonlarda kananın durması ve kanatmadan işlem yapmak için de bu yönteme başvurulmaktadır.

Altın İğne Uygulamasıyla Hangi Problemler Çözümlenir?

Altın iğneyle ciltte meydana gelen farklı sorunlar çözümlenebilmektedir. Bunlar arasında;

 • İnce kırışıklıklar
 • Vücudun farklı bölgelerindeki sarkmalar
 • Cildin gençleştirilmesi
 • Sivilce
 • Akne ve Akne izleri
 • Yanık izi
 • Yara izi
 • Gözaltı morlukları
 • Gebelikten sonra oluşan çatlaklar
 • Ani kilo almayla birlikte oluşan çatlaklar
 • Cilt gözeneklerinin sıkılaştırılması
 • Boyun, gıdı ve dekolte bölgesindeki form kayıplarının giderilmesi

İletkenliği oldukça yüksek olan altın kaplı iğnelerin kullanılması sayesinde cilt yüzeyine zarar vermeden cildin alt tabakalarına ulaşılır ve kollajen ile elastin üretimi tetiklenir. Tedavide kullanılan altın iğneler, cilt altına en yüksek seviyede enerji göndermekle görevlidir.

Altın İğne Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulamaya başlanmadan önce uygulama bölgesi temizlenir. Ardından, uygulama bölgesine anestezik kremler sürülür. Bu işlemin arından ucunda altın kaplı iğneler bulunan SCARLET S iğneli radyofrekans uygulamasına geçilir. Cihaz, uygulama bölgesine temas ettirilir. Ucunda çok küçük iğneler bulunan cihazla cilt taranır. Altın iğnelerle cilt teması belli bir boyutta yapılır. Ciltte ani giriş çıkışlarla uyarım işlemi yapılır. Böylece, hem cilt yüzeyi zarar görmez hem cilt altı tabaka uyarılır hem de kollajen üretimi artar. İletkenliği yüksek olan altın iğneler cildin altına yüksek enerji yollar. Bu sayede de çok olumlu sonuçlar elde edilir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Scarlet S Uygulamasının Etkisi Nedir?

Altın iğne uygulamasının pek çok avantajı bulunmaktadır. İlk seanstan itibaren etkili sonuçlar alınabilen altın iğnenin kalıcılığı da fazladır. Cilt tonundaki farklılıklar, uygulamasının etkisini azaltmaz. Her cilt tonunda aynı etkili sonuç elde edilir.

Uygulamadan Sonra Neler Yapılmalıdır?

Fransiyonel Radyofrekans, 4 hafta aralıklarla toplam 3 seansta tamamlanır. Uygulamadan sonra ciltte kızarıklıklar olur. Bu kızarıklıklar Genellikle birkaç saat içinde normale döner. Diğer anti aging uygulamalar ve fraksiyonel lazerlerde olduğu gibi deride soyulmalar ve uzun süren kızarıklıklar olmaz. Sadece işlemden sonraki bir hafta deride radyofrekansın etkisi ile kurumalar olur, bu yüzden cilt yoğun nemlendirilmelidir.

Scarlet S ile Cilt Gençleştirme

Scarlet S ya da altın iğne, cildinizin sıkılaşmasını, sarkmaların ve kırışıklıkların yok olmasını sağlar. Pratik ve cerrahi olmayan bir yöntem olan Scarlet S ile ameliyatsız cilt gençleştirme, belli bir yaşa ulaşmış ya da genetik nedenlerden dolayı cildi deforme olmuş kadın ve erkek herkeste rahatlıkla uygulanabilir. Bu sonuçların alınmasını sağlayan en önemli husus, cihazın kollajen üretimini tetiklemesi ve ciltte gözle görülür bir değişim oluşturmasıdır. Cilt, parlak ve gergin görünür; bu da ruhsal durumunuzun iyileşmesini sağlar. Uygulama ile alın, kaş arası, göz çevresi, dudak üstü, yanaklardaki, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkla çözümlenir.

Scarlet S ile Cilt Gençleştirme
Scarlet S ile Cilt Gençleştirme

Altın İğne ile Sivilce İzi Tedavisi

Akne izlerinin giderilmesi en önemli estetik sorunlardan biridir. Üç farklı tipte ve değişik şiddette akne izleri, skarları vardır. 1. Ice pick 2. Rolling 3. Boxter tipi akne skarı. Tedavinin etkinliği bu skar tiplerine ve skarın, akne izinin şiddetine bağlıdır. Sivilce izlerinin tedavisinde en etkili, altın standart kabul edilen tedavi Scarlet S altın iğne radyofrekans tedavisidir. Scarlet S altın iğne radyofrekans tedavisi ayrıca ciltte gözeneklerin sıkılaşması ve siyah noktaların giderilmesinde de en etkili yöntemlerden biridir. Böylece, siyah noktalar ve gözenekler azalır ve ciltte daha canlı, parlak ve gençleşmiş bir görünüm elde edilir. Sivilceler azalır ve sivilce izlerinde ciddi bir iyileşme görülür.

Çatlak Tedavisi

Çatlakların tedavisi zordur. Çatlakları tamamen gideren bir tedavi yöntemi yoktur. Fraksiyonel Rasyofrekans, çatlakların genişliğini ve derinliğini azaltır, cildin rengini düzeltir ve çatlakların görünümünü hafifletir. Çatlak tedavisinde de yine 4 hafta aralıklarla 3 seans önerilmektedir.

scarlet s altın iğne

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın