metot bilişim
ankara web tasarım
Cosmelan–Dermamelan Maske

Cosmelan-Dermamelan Maske; azeleik asit, kojik asit, askorbik asit ile fitik asit ve birçok leke açıcı etken maddeler içeren bir karışımdır. “Leke maskesi”veya 10 saatlik maske olarak da bilinen uygulama, devam kremi ve yapılandırıcılar ile tedavinin devamında daha fazla etki gösterir.

Uygulama, güçlü leke açıcı formüle sahiptir. Derinin kendi rengini kazanmasını sağlayan ve lekeye neden olan melanin oluşumunu azaltan bir etkiye sahiptir. Melanin oluşum aşamalarını bloke ederek enzim baskılaması yapan uygulama, “enzimatik peeling” olarak da bilinir. İçerdiği asit ve vitaminler, güçlü bir şekilde leke açıcı ve anti aging etki yapar. Bu sayede doku rengi açılır, lekeler azalır veya gider ve deride genel bir yenilenme ve canlanma gözlenir. Cosmelan-Dermamelan Maske, esas etkisini leke oluşumunu sağlayan enzimlerin blokajıyla gösterir.

Cosmelan – Dermamelan Maske Avantajları

Uygulamanın pek çok farklı etkisi bulunmaktadır. Sosyal hayatı olumsuz etkileyen yüzdeki lekelerin tedavisi için uygulanan cosmelan-dermamelan maske şu avantajlara sahiptir:

  • Uygulamanın ardından hasar kısa sürede ortadan kalkar.
  • TCA veya başka soyucu asit içermediğinden yan etki ihtimali en az düzeydedir.
  • Melasma ve güneş lekelerinde etkili bir tedavidir.
  • Leke dışında gözeneklerde küçülme, akne izlerinde azalma, ton farklılıklarının giderilmesi ve ciltte yenilenme ve gençleşme sağlar.
  • Tek seans uygulanması, uzun seansalar gerektiren diğer tedavilere göre önemli bir avantajdır.

Leke maskesi olan Cosmelan-Dermamelan, bir çeşit enzimatik peeling sistemidir. Günümüzde, leke çıkarma konusunda oldukça popüler olan uygulamada birbirinden farklı pek çok ajandan yararlanılır. Dr. Ektan Demir kliniğinde uygulanan kombine maske uygulamasından sonra devam kremi ve nemlendiriciler ile uygulamanın etkisi artırılır.

Uygulamanın, öteki leke tedavi yöntemlerinden farklı yanları bulunur. Diğer leke tedavileri seanslar şeklinde yapılır. Bu da zaman alır ve kişinin sosyal hayatını olumsuz etkileyebilir. Oysa, Cosmelan-Dermamelan tek seanslık bir uygulamadır ve bu yüzden kişi için zaman tasarrufu sağlar.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Cosmelan-Dermamelan Maske Tedavisi Ne Kadar Devam Eder?

Bir seansta biten uygulama, maske uygulaması 20 dakikada tamamlanır. Uygulamanın ardından, hasta evine gidebilir, ancak hemen hemen 10 saat süresince maske, hastanın yüzünde kalmalıdır. 10 saatin sonunda kişi yüzünü yıkayarak setin içinden çıkan cosmelan 2 devam kremi ve nemlendirici ve güneşten koruyucuyu dikkatli bir şekilde kullanmalıdır. Devam kremi en az iki ay kullanılmalıdır. Bu sırada yavaş yavaş deri soyularak lekeler kızarır ve açılmaya başlar. Bu süreç, ortalama 1 hafta ya da 10 gün sürer.

Leke tedavisi, farklı leke tiplerinde kullanılabilir:

  • Tüm güneş lekeleri
  • Hamilelik lekesi
  • Lazer veya estetik uygulamalara bağlı yüzde oluşan post inflamatuar lekeler
  • Geniş gözenekler ve sivilce izleri

gibi lekelerde etkili olan uygulamayı, hamile kadınlarla emziren kadınlar alamaz. Bu özel durumu olmayan herkes, Cosmelan-Dermamelan uygulamasını alabilir. Ayrıca, eğer maske uyguladıktan sonra 1 hafta güneşe çıkılmazsa ve ardından etkili bir şekilde güneşten korunulursa her mevsim yapılabilir. Fakat biz yine de güneşin etkisinin az olduğu sonbahar kış mevsiminde yapılmasını öneriyoruz.

Uygulamadan Önce ve Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Cosmelan-Dermamelan maskenin etkili olabilmesi için uygulamanın öncesinde ve sonrasında bazı hususlara dikkat etmek lazımdır. Uygulamadan 1 hafta önce, tahrişe yol açacak ürünlerin kullanımı bırakılmalıdır. Erkek hastalar, en fazla uygulamadan 2 gün önce tıraş olmalıdır. Maske temizlendikten sonra yapılandırıcılarla ve güneş koruyucularla cilt yatıştırılmalı ve doktor önerilerine harfiyen uyulmalıdır. Uygulamadan sonraki 5 gün boyunca kızarıklık, hafif ödem ve yanma hissinin olması normaldir. Bu şikayetler en fazla 1 hafta içinde düzelir.

Uygulamadan sonraki 1 ay süresince, solaryum, başkaca soyucu tedaviler veya lazerler ve uygulama alanına epilasyon gibi işlemlerden uzak durmak gerekir. Güneşten koruyan kremlerin kullanımı, leke tedavisinde oldukça önemlidir; bu kremler kalın bir tabaka halinde sürülmeli ve güneşe çıkılacaksa 3-4 saatte bir tekrar edilmelidir.

Cosmelan-Dermamelan Maske Uygulaması

Kişiye özel cilt analizi ve lekenin tipinin Dermatolojik muayene ile tespit edilmesinden sonra eğer kişinin lekesi Cosmelan-Dermamelan tedavisine uygun ise uygulama yapılır. Eğer çil, solar lentigo gibi bir leke ise cosmelan-dermamelan yapmanın bir faydası olmaz. Onun için uygulamadan önce lekenin değerlendirilmesi ve hangi tedavinin uygun olacağına karar verilmesi önemlidir. Dermatolog Dr. Ektan Demir’in gerçekleştirdiği uygulama, kişileri rahatsız edici güneş lekeleri, hamilelik lekeleri ve buna benzer cilt lekelerinden etkili bir tedavidir. Cilde rahatlıkla uygulanabilen maske; ağrısız, acısız ve ameliyatsız bir çözümdür. Yüzde genel bir yenilenme sağlayan uygulama sayesinde, yüz bölgesinde kayda değer bir gençleşme elde edilir. Leke tedavisinde ve gözeneklerin küçülmesi ve hafif izlerin giderilmesinde Cosmelan-Dermamelan maske uygulaması oldukça ideal, etkin ve kolay bir çözüm sağlar.

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın