metot bilişim
ankara web tasarım
Silhouette Soft Askı

Silhouette soft askı, diğer adıyla “gençlik ipi” yüzün orta ve alt kısımlarındaki hacim kayıpları ve cilt sarkmaları için en etkili uygulamalardan biridir. Gençlik ipi yaşlanmaya dair belirtileri ortadan kaldırır ve geciktirir. Ayrıca, cildin yenilenip gençleşmesini de sağlar.

Doğal ve emilebilir bileşenlerden üretilen gençlik ipi tedavisi ile yüz bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalardan kurtulmak mümkündür. Uygulamanın en önemli etkilerinden biri de yanakların daha hacimli görünmesi ve kaşların doğal bir şekilde kaldırılmasıdır. Farklı nedenlere bağlı olarak meydana gelen yüz bölgesindeki cilt deformasyonunu önleyen Silhouette Soft Askı, günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Silhouette Soft Askı Etkileri

Silhoutte uygulaması sayesinde cildinizin gençleştiğini ve diri bir görünüm kazandığını göreceksiniz. Uygulamanın pek çok faydası vardır. Bunlardan en önemlisi, gençlik ipinin güvenli bir uygulama oluşudur. Doku uyumu olan ve uygulama sonrası tam olarak emilip vücuttan uzaklaştırılan bir madde olan PLA(polilaktikasit)dan yapılmıştır. Uygulamadan sonra deri altı dokuya yerleştirilen iplerin etrafında fibroblast aktitivitesi başlar ve kollagen ve elastin liflerde artış olur bu arada ipler de dokuya yapışarak sarkmaları düzeltirler. Doğal bir görünüm kazanan ciltte sarkmalar ortadan kalkar. Yüzünüz soft askı uygulamasından sonra daha parlak ve tazelenmiş görünür, yüzünüzdeki ifade canlılık kazanır. Yüzdeki sarkmalar ve katlantılar düzelip hafiflediği için ciltte gençleşme ve canlanma olur.

Silhouette Soft İp Askı Uygulamasının Süresi

Silhouette Soft askının uygulanma süresi 30 dakika kadardır. İplerin giriş çıkış yerleri ölçülerek tespit edilir ve giriş- çıkış yerlerine lidokain ile lokal anestezi yapılır böylece işlem sırasında ağrı hissedilmez. Doğal sonuçlar alabileceğiniz uygulamanın hemen ardından iş hayatınıza ve sosyal yaşantınıza devam edebilirsiniz. Fakat iğne giriş yerlerinde birkaç gün sürebilen kızarıklık ve morarmalar olabilir. Bunun için beş gün boyunca sabah akşam antibiyotikli krem sürülmesini öneriyoruz.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Silhouette Soft Askı Çeşitleri

3 çeşit soft askı bulunmaktadır.

  • Silhouette Soft 8 konili askı, 3.0 poliaktik asit sütur üstüne iki yönlü 4+4: 8 koni bulunmaktadır. Konilerin ön kısmında düğümler vardır. Konilerin arasında 5 mm aralık bulunurken iki grup arasındaysa 20 mm aralık bulunur. Sütur aralığı toplamda 30 cm’dir ve süturun iki ucunda 12 cm*25G iğne bulunmaktadır.
  • Silhouette Soft 12 konili askı, 3.0 poliaktik asit sütur üstüne iki yönlü 6+6: 12 koni bulunmaktadır. Konilerin ön kısmında düğümler vardır. Koni aralığı 8 mm’dir, iki grup arasında 20 mm’lik ara vardır. Toplam sütur aralığı, 27.5 cm’dir. Süturun iki tarafında 12 cm*25G iğne vardır.
  • Silhouette Soft 16 konili askı, 3.0 poliaktik asit sütur üstüne iki yönlü 8+8: 16 koni bulunmaktadır. Konilerin ön kısmında düğümler vardır. Konilerin aralığı 8 mm’dir ve iki grup arasında 20 mm bulunur. Toplam sütur aralığı 26.6 cm’dir. Süturun iki tarafında 12 cm*25G iğne vardır.

Silhouette Soft Askı’nın Tarihçesi

Ürünün 7 yıllık bir geçmişi vardır. Amerika’da bulunan Michigan Üniversitesi’nde geliştirilen soft askı, 2014 senesinde benzer ip teknikleri arasında en iyi teknik olarak seçilmiştir. 2015 senesindeyse ABD menşeli FDA’nın onayını almıştır.  Ürün ISO 13485 kalite sistemi ve Avrupa Direktifi 93/42/EEC standartlarına uygundur. Ürün CE sertifikası (CE 0499) ile Avrupa piyasalarında satılmaktadır.

Silhouette Soft Askı Uygulaması Başka Uygulamalarla Kombine Edilebilir mi?

Hacim kaybını ve ciltteki sarkmaları yok eden uygulama, öteki PDO ip, botoks ve dolgu uygulamalarıyla birleştirilebilir. Böylece botoks ve dolgu uygulamalarının sıklığı azaltılmış olur. Yüzün orta ve alt kısımlarında kullanılan yöntem, yanak bölgesi, burun kenarı(nasolabial) çizgileri gidermek ve kaş kaldırmak için çokça tercih edilir. Estetik bir uygulama olan gençlik ipinin etkisi 12 ile 18 ay arasında devam eder. Uygulamadan sonra oluşan mekanik kaldırma etkisi hemen fark edilir. Uygulamanın en önemli özelliği ise 3. haftadan itibaren fibroblastik ve kolajen doku uyarımının sağlanmasıdır. Bu süre sonunda etkinlik maksimuma ulaşır.

Uygulamanın kalıcılığı kişiden kişiye değişir. Yaş ve yaşam tarzı estetik sonuçların kalıcılık süresini belirler. Uygulama, Hyalüronik asit ve Botulinum Toksin gibi kozmetik tedavilerle birleştiğinde daha etkili olur. Silhoutte soft uygulamasının ardından mezoterapi ve dolgu uygulamaları daha güzel ve istenen sonuçlara ulaşmamızı sağlar.

Tedaviden Önce ve Sonra Neler Yapmak Gerekir?

Tedaviye başlanmadan önce hekimin önerilerini ciddiye almak gerekir. Kullanılan ilaçlar ve alınan tedaviler hekime söylenmelidir. Tedavinin sonucu olarak yanaklar daha yukarıda görünür. Sonuç kısa sürede alınır. Uygulamadan hemen sonra hafif kızarıklıklar, morarmalar ve şişlikler oluşabilir. Ancak bunlar, birkaç gün içerisinde geçer. Uygulamadan sonra egzersiz ve yüz masajı yaptırılmamalıdır.

Dr. Ektan Demir kliniğinde yapılan Silhouette Soft Askı uygulaması ile rahatlamış, tazelenmiş ve doğal görünen bir yüz elde edersiniz. Gençlik ipi, yüz ifadenizin dinamizm kazanmasını ve daha genç görünmenizi sağlar. Konuyla ilgili bilgi almak için kliniğimizi ziyaret edebilir, randevu alabilirsiniz.

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın