metot bilişim
ankara web tasarım

Dermatolog Yrd. Doç. Dr. Ektan Demir Kimdir?

1991 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. 1997 yılında aynı fakültenin Dermatoloji Ana Bilim Dalında uzmanlık eğitimimi tamamlayarak Dermatoloji uzmanı oldum. Uzman olduğum yıllarda Estetik ve Kozmetik Dermatoloji yeni gelişmekte olan bir alandı. Ben de bu alana yoğun ilgi duyuyordum ve 2000 yılında ilk estetik kliniğimi açtım.

Estetik ile ilgilenen ve o alanda çalışan ilk Dermatologlar dan oldum. Özellikle lazer tedavileri ve Akne ve akne izleri tedavilerine yoğunlaştım. Bu konularda yurt içi ve yurt dışında birçok eğitimler aldım. 2011 yılında Maltepe Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalında uzman olarak çalışmaya başladım. Burada 2 yıl Ana Bilim Dalı başkanı ve Yard. Doç. Öğretim Üyesi olarak çalıştım. Burada da Estetik Dermatoloji birimini oluşturdum. 2016 yılında Ataşehir’de kendi kliniğimi açarak en sevdiğim iş olan Estetik Dermatoloji ağırlıklı çalışmaya başladım.

Estetik bakış açısının’ bir çok alanda önemli bir ayrıntı olduğunu düşünüyorum. Herkesin yaşına ve yüz yapısına uygun, doğallıktan uzaklaşmayan estetik uygulamaları yapmak konusunda özen gösteriyorum.

Bence herkes estetik dokunuşlar ile yaşamına küçük mutluluklar katabilir. Küçük estetik dokunuşlar sonrasında hastalarımın yüzünde gördüğüm mutluluk ve memnuniyet beni mesleki açıdan en çok mutlu eden ayrıntıdır.

Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın