metot bilişim
ankara web tasarım
Lazerle Tüy Sarartma

Lazerle tüy sarartma, klasik epilasyon lazerinin etkide bulunamayacağı kadar ince ve açık renkli kıllar için alternatif bir uygulamadır. Q Switche Lazer ile yaptığımız bu uygulama epilasyon lazerinin yapılabildiği bütün bölgelere yapılabilir. Fakat daha çok yüz, boyun ve kollar gibi görülebilen yerlere yapılır.

Q Switch lazer uygulamasıyla tüyler, lazer ile anında beyazlar ve iki hafta içinde dökülürler. Dökülme kendiliğinden olmuyorsa banyo sırasında hafifçe kese yapılmasıyla kıllar dökülürler. Tüylerin tekrar uzaması kişinin kıl yapısına bağlı olarak 1-3 ay arasında değişir. Kıllar tekrar çıkınca Lazerle tüy sarartma tekrar yapılabilir. Bu şekilde düzenli uygulama yapılırsa hem kötü ve rahatsız edici görünümden kolayca kurtulabilirsiniz hem de bir müddet sonra kıllarda kalıcı azalma olacaktır.

Lazerle Tüy Sarartma Uygulaması

Bu uygulama, lazer epilasyon ile ortadan kaldırılamayan tüyler üzerinde yapılmaktadır. Uygulama ağrısız ve acısızdır sadece küçük bir batma hissi oluşabilir. Uygulamanın ardından kişiyi rahatsız edecek hiçbir acı hissedilmemektedir. Uygulama sırasında tüylerin hemen beyazladığı farkedilir. Bunların yanı sıra, uygulama ciltte herhangi bir leke ve yanığa da yol açmaz. Hatta Q-switche lazerin deri yenileyici etkisinden dolayı ciltteki ton farklılıkları düzelir ve ciltte canlanma ve parlama olur. Lazere bağlı hafif kızarıklıklar olabilir ki bunlar, bir saat sonra ortadan kalkar.

Kimler Uygulamadan Yararlanabilir?

Q Switch lazer, oldukça güvenli ve kolay bir uygulamadır ve tüm cilt tiplerine uygulanabilmektedir. Ten renginin uygulamayı alma anlamında herhangi bir önemi bulunmamaktadır. Tüylerinizi, yazın bile rahatça sarartabilirsiniz; güneşten korunduğunuzda yaz güneşi cildinize herhangi bir zarar vermez. Yazın özellikle kollar ve yüzdeki lazer epilasyona uygun olmayan ince ve açık renk kılların rahatsız edici görüntüsünden kurtulmak için altın standart bir uygulamadır.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Q Switch Lazer Hangi Vücut Bölgelerine Uygulanabilir?

Uygulama ile vücudun farklı bölgelerindeki kıllar sarartılabilmektedir. Bu benzersiz konfor vücudun şu bölgelerinde yaşanabilmektedir:

·         Bıyık bölgesi

·         Çene bölgesi

·         Yanaklar

·         Boyun

·         Kollar

·         Bacaklar

·         Karın

Uygulamanın ardından dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. En önemli husus, uygulamanın en iyi sonucu vermesi adına seansların düzenli bir şekilde alınmasıdır. Seanslardan sonra hekimin önereceği rahatlatıcı kremler kullanılmalı, dışarıya çıkılacaksa güneş koruyucu kremler tercih edilmelidir. Uygulamanın ardından makyaj, deniz, havuz gibi aktivitelerde herhangi bir kısıtlama yoktur. Uygulamanın ardından bu bölgelerde kızarıklıklar oluşabilir bunlar çok kısa sürede geçer. Nemlendirici bir krem sürmek yeterlidir.

Lazerle Tüy Tedavisi

Bu uygulama, lazer epilasyonun etki etmediği ince ve açık renk kıllara yapılır. Uygulamanın yapıldığı kıllar hemen beyazlar ve rahatsız edici görünümü kaybolur ve bir iki hafta içerisinde büyük çoğunluğu dökülür. Diğer uygulamalara göre acı hissinin en az olduğu işlemin ardından lazerin cilt yenileyici etkisi ile deriden elastin ve kolajen lif sentezi oluşmaktadır. Böylece ciltte canlılık ve parlaklık olur ayrıca. Uygulamayla beraber ciltte alacalı bir görünüme neden olan ton farklılıkları da azalır. Cildin tonu ve rengi de bir miktar açılır. Cilt parlaklaşacak ve daha aydınlık görünecektir. Uygulama, tüylerin sararmasına ve azalmasına neden olduğu gibi anti aging etki de sağlamaktadır.

Q Switch lazer, oldukça etkili bir cihazdır. Klasik lazer epilasyon cihazlarının etki edemediği kılları ortadan kaldırarak kişiye uzun süreli mutluluk yaşatır. İşlemden sonraki birkaç gün boyunca tüyler dökülebilir. Dökülmeyen tüyler ise lazer uygulamasının etkisiyle rahatsız edici bir biçimde görünmez. İşlem, düzenli olarak yapıldığında incelme ve sararma ve kıllarda azalma konusunda daha iyi sonuçlar elde edilir.

Uygulamanın Etkisi Kalıcı mıdır?

Uygulamanın etkisi kalıcı değildir. Bu uygulamayı bir tür depilasyon işlemi gibi görmek gerekir. Lazer epilasyonun yapılamadığı kıllarda ağda vs gibi işlemler yerine Q-switche lazer ile tüy sarartma yapılması hem pratik ve etkisi hemen görülen bir işlem olarak istenmeyen görüntüden hemen kurtulmayı sağlar hem de düzenli yapılırsa epilasyon lazeri etkisi de göstererek kıllarda azalma sağlar. Aynı zamanda cilde canlılık ve parlaklık da verir. Kıllar tekrar çıktığında Lazerle tüy sarartma işlemi tekrar yapılabilir. Bu süre kişinin kıl yapısına göre farklılık gösterebilir. Genel olarak 1-3 ay sonra tekrar çıkabilir. Konforlu ve rahat olan ve hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu bu uygulama, Dr. Ektan Demir kliniğinde en iyi cihazlarla ve en iyi standartlarda yapılmaktadır.

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın