metot bilişim
ankara web tasarım
Buz Lazer İstanbul

Buz lazer, lazer epilasyon uygulamaları içinde en zahmetsiz, hızlı sonuç alınmasını sağlayan ve teknolojik açıdan en yeni cihaza sahip uygulamadır. 810 nm dalga boyundaki bir diode lazer teknolojisi ile çalışan cihazla yapılan uygulamanın seansları kısa sürer.

Buz lazer denmesinin nedeni lazer başlığındaki soğutmanın -4 dereceye kadar inmesinden dolayıdır. Bunun bize faydası ise şöyle olur: Soğutucu buz başlık deriye temas edince hem acıyı azaltır hem de lazer ışınlarının cildi yakması engellenir. FDA tarafından onaylanan bu lazerle kadınların  en önemli problemlerinden biri olan istenmeyen tüyler ve kıllanmalar zahmetsizce giderilir. Buz lazer epilasyonu ile kıl kökündeki farklı yapılar hedef alınır ve farklı dalga boyları ile uygulama gerçekleştirilebilir. Buz lazer uygulamasından önce kıllar iyice kısaltılmalıdır. Bunun için kılın yerine ve yapısına göre jilet veya traş makinası kullanılabilir. Cihazın başlığının çapına göre bir atışta geniş bir yüzey etkilenir. Etkilenen kıllar genelde 1-2 hafta içinde dökülürler. Bu özellikleriyle buz lazer, lazer epilasyon uygulamalarının geldiği son noktadır.

Buz Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?

Buz lazerde kullanılan diod lazer kıl köklerini ve buradaki kıl yapısına katkıda bulunan hücreleri ısı etkisi ile tahrip eder. Bizim Kliniğimizde kullandığımız cihazımız CE sertifikalı İtalyan Mantis marka Buz lazerdir. Bizim cihazımızda 3 ayrı uygulama modu vardır. Bu şekilde klasik tek tek atış, darbeli kısa atışlar veya ütüleme lazer denilen düşük dozda saniyede 10 atış şeklinde olan modlardan birini seçebiliyoruz. Kıl yapısına ve yerine göre en etkili uygulamayı seçiyoruz. Bu esnada cilde de zarar vermez çünkü diod lazer dalga boyu cildin epidermis dediğimiz en üst tabakasında az emilen bir lazerdir. Ayrıca lazerin başlığındaki soğutma -4 dereceye kadar başlığı soğutarak lazerin cilde zarar vermesini engeller. Fakat bütün bunlara rağmen lazere bağlı yanıklar yine de oluşabilir. Bunun için mutlaka doktor kontrolünde uygun cihaz ve uygun dozlarla yapılmasını öneriyoruz. Bunlara dikkat edilirse uygulama ile ciltte yanık riski söz konusu olmaz. İn-Motion tekniğine sahip olan cihaz, ciltte ütü yapar gibi hareket ettirilir ve bu esnada kılların kökleri aşamalı olarak ısıtılır. Kademeli ısıtma yöntemi ile yüksek enerji seviyelerine çıkılabilir. Özellikle ince ve açık renkli kıllarda arzu edilen etki elde edilir. Uygulama masaja benzer, bu yüzden oldukça konforlu bir uygulamadır. Uygulama yapılırken cildi soğutan kontak soğutma sistemi de işlemin ağrısız ve acısız yapılmasını sağlar. ICE teknolojisi, cildin uzun süre ve etkili olarak serinlemesine olanak tanır. Serinlemeyi sağlayan parça safir uçtur. Safir uç, cilde 4 derece ile temas eder. Böylece lazer deriden geçerken yakma riski en aza indirilmiş olur ve aynı zamanda acı hissi azalır.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Buz Lazer Bütün Vücutta Kullanılabilir

Ütüleme tekniğiyle gerçekleşen uygulama ile kadınların ve erkeklerin farklı vücut bölgelerindeki kıllar alınabilir. Herhangi bir ağrı ya da yan etkisi bulunmayan uygulama ile erkeklerin sırt ve göğüs bölgesi de dahil olmak üzere kıl tahribatı yapılır. Bu tip bölgelerdeki kılların derin yerleşimli olmasından dolayı daha yüksek seviyede enerji kullanılır. Buz lazer ve ütüleme modunda diğer epilasyon türlerinin çoğuna göre seans süreleri daha kısadır. 12*12 mm çapındaki lazer başlığı ile ütüleme modunda saniyede 10 atış yapılarak sırt, göğüs, bacaklar gibi geniş vücut alanları kısa sürede taranır.  Bundan dolayı günümüzdeki en hızlı lazer tekniği olarak bilinir.

Diyot lazerin diğer dalga boyu lazerlere avantajı çok koyu renkli olanlarda da kullanılabilmesi ve erkek sırtı gibi daha derin yerleşimli kıllarda diğer lazerlere göre daha etkili olmasıdır. Ayrıca yüz bölgesinde ve ince kıllarda da diğer lazerlerden daha etkilidir.

Uygulama, tüm cilt tiplerine uygundur ve dört mevsim epilasyon yaptırma olanağı tanır. Orta derecede melanin emilimine sahip olan diode dalga boyu, gelişmiş kontak soğutma sistemi ile esmer ciltlerde dahil olmak üzere bütün cilt türlerinde kullanılabilir.

Uygulamanın Etkisi Kalıcı mıdır?

Lazer epilasyon kalıcı olarak kıl köklerini tahrip eder. Dolayısıyla orada bir daha kıl çıkmaz. Yani etkisi kalıcıdır. Fakat eğer seanslar düzenli yapılmazsa ve kıl kökü tam olarak yok edilmezse zayıflayan kıl kökü bir müddet sonra tekrar güçlenip kıl üretebilir. Bunun için kıllar bitene kadar seanslar düzenli yapılmalıdır. Kadınlarda ise durum biraz daha farklıdır. Özellikle yüz bölgesinde, eğer hormonal düzensizlikler veya polikistik over(pco) varsa kıllar tekrar çıkabilir. Bu durumda hormonal bozukluk tedavi edilip tekrar lazer epilasyon yapılabilir. Kadınlarda yüz bölgesi lazer epilasyon için en hassas bölgedir. Burada lazer epilasyon yapılacak kıllar mutlaka lazerin etki edebileceği kalınlıkta ve renkte olmalıdır. Çok ince ve açık renkli kıllara lazer epilasyon yapılırsa kılları uyarıcı etki yapar ve ince tüyleri kalınlaştırır, tüy olmayan yerlerde tüy-kıl çıkarabilir. Onu niçin yüz bölgesine lazer epilasyon yapmadan önce doktor tarafından kontrol edilip lazer epilasyon için uygun olup olmadığına karar verilmelidir. Tüy şeklinde olan ince kıllara lazer epilasyon etkisizdir. Onun için kliniğimizde kılların lazer epilasyon için uygun olup olmadığını önce değerlendiriyoruz eğer uygun ize lazer epilasyon yapıyoruz. Uygun değilse Q switche lazerle tüy sarartma gibi alternatif tedaviler öneriyoruz. Yüz bölgesindeki kıllar, hormonsal hassasiyetten ve kıl kökü yapısından dolayı daha hızlı uzar. Bunun için yüz bölgesinde, en uygun epilasyon yöntemi seçilmelidir. Aksi takdirde cilt zarar görebilir ya da kıl kökleri yeniden uzayabilir. Dr. Ektan Demir kliniğinde, buz lazerle en etkili sonuçlar elde edilir.

Buz Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Uygulamanın hamilelikte yapılması uygun değildir. Zaten hormonal değişimden dolayı hamilelikte istenen etki de elde dilemez. İlk çıktığı yıllarda güneşin etkin olduğu yaz mevsiminde lazer epilasyon yapılması önerilmezdi. Zamanla teknolojinin ve cihazların gelişmesi ile bu kısıtlama ortadan kalktı. Şimdi yeni teknoloji cihazlarla ve bizim kullandığımız buz lazer ile her mevsim ve her cilt tipinde güvenle uygulama yapmak mümkün. Sadece bronzlaşmış tene lazer epilasyon yapmıyoruz ve yapılmaması gerekir. Bronz tene lazer yapılırsa yanık riski yüksektir. Ancak uygulamanın hemen sonrasında güneşlenmek isteyen kişiler, muhakkak kaliteli ve güvenilir olduğundan emin oldukları yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanmalıdır.

Buz Epilasyonun Herhangi Bir Riski Var mıdır?

Buz epilasyonda ışınlar, cildin üst tabakasında ve derinin altındaki kıl köklerinde etkilidir. Sanıldığı gibi, kansere yol açmaz. Çünkü radyoaktif ışın veya radyasyon değildir. Yoğunlaştırılmış ışık demetleridir lazerler. Vücutta birikim yapmazlar. Uygulandığı yerde ısı oluşturarak etki ederler. Isı etkisi ile kıl kökü etrafındaki hücreler tahrip edilir. Kıl kökleri deri altında en fazla 4-5 mm derinliktedir. Lazer epilasyon dalga boyu da en fazla bu derinliğe iner onun için iç organları etkileme riski yoktur.  Hamilelik döneminin dışında uygulama alınabilir. Sağlık açısından buz epilasyonun hiçbir sağlık sorununa yol açmadığı ispatlanmıştır. Bu yüzden güvenli olarak kullanılabilir. Bütün dünyada 20 yıldan fazla süredir yapılan lazer lazer epilasyonun sağlığı tehdidi edici bir riski tespit edilememiştir. Bu yüzden en güvenli estetik uygulamalardan biridir. Tek riski uygulama sırasında oluşabilecek yanıklar ve bunlara bağlı deride sonradan oluşabilecek izler ve koyulaşmalardır.

Dr. Ektan Demir kliniğinde, buz lazer epilasyon dikkatli ve güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Tüylerinden kurtulmak isteyen kadın ve erkekler bu uygulamadan yararlanabilir.

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın