metot bilişim
ankara web tasarım
Ellanse Akıllı Dolgu İstanbul

Ellanse akıllı dolgu, hyaluronik asit dolgularda olduğu gibi yüzde hacim kaybı ve kırşıklıkların giderilmesi için kullandığımız bir dolgudur. Hyaluronik asit içeren dolgulardan farkı ise uygulandığı yerde deride sıkılaşma, lifting ve deride canlılık ve parlaklık artışı sağlamasıdır. Bunu da tip1 ve tip3 kollajen artışı sağlayarak yapar. Dolgu malzemeleri deride sadece hacim kaybını düzeltemez ayrıca kollajen stimülasyonu da yaparak sıkılaşma ve gençleşme sağlarlar. Hyaluronk asitli dolgularda kısıtlı olan bu sıkılaştırıcı lifting etkisi PCL (polikaprolakton) içeren Elanse akıllı dolguda çok daha fazla olmaktadır. Bunun için bu tür dolgulara sıvı ciltte germe veya likit lifting dolgular da denir. Elanse akıllı dolgu cildin gençleşmesini sağlayan, yaşın ilerlemesiyle kaybolan hacmi cilde geri veren bir dolgu türüdür.

Cilt dokusunda, yaşın ilerlemesiyle birlikte bazı deformasyonların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Yapısal ve işlevsel değişikliklere bağlı bu yaşlanma etkileri ve sarkmalar, hacim kayıpları cildin fizyolojik işleyişinin doğal bir sonucudur. Yaşlanan cilt, esneklik ve sıkılığını kaybeder; bunun en önemli nedeni de deri altı dokumuzda bulunan ve cildimize sıkılık veren kollajen ve elastin, kolajen miktarındaki azalma ve yapısındaki bozulmadır. Yeni nesil kolajen uyarıcı dolgular arasında yer alan ellanse akıllı dolgu, deri altındaki fibroblast hücrelerini uyararak kolajen üretimini destekler.

Yaşlanmayla Beraber Meydana Gelen Cilt Değişiklikleri

Kolajen miktarının azalmasıyla beraber cildin esneklik ve kuvvet kazanmasını sağlayan elastin lifleri de sertleşir. Bundan dolayı elastikiyetlerini yitirir. Esnekliğini yitiren ciltte farklı yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlar:

 • İnce ve derin kırışıklıklar
 • Gülme çizgilerinin belirginleşmesi
 • Yanak bölgesinde aşağıya doğru sarkma
 • Çukurlaşma
 • Burnun iki yanından dudak kenarlarına inen çizgiler
 • Cildin yağ dokusunun azalması

Bütün bunlar, cildin hacim kaybetmesine, kırışmasına ve eskisi gibi sağlıklı görünmemesine yol açar. Cildimizdeki hyaluronik asit ve kollajen, miktarındaki azalma, cildin fiziksel değişiminin ve yaşlanmasının ana nedenidir. Dermatolog Dr. Ektan Demir kliniğindeki tüm estetik işlemlerde, cildin kolajen üretimini artıran ürünler kullanılmaktadır. Akıllı dolgu da bunlardan biridir.

Ellanse Akıllı Dolgu

Akıllı dolgu, 1-4 yıl arasında kalıcılığa sahiptir ve biyolojik edilebilirlik özelliği vardır. Dört yıla kadar olan kalıcılık ürünün içindeki mikro küreciklerin boyutu ile ilgilidir. Biz de uygulama öncesi 1-4 yıl arasında kalıcılığı olan ürünlerden birini seçebiliriz. Kliniğimizde daha çok 2 yıl kalıcılığı olan Elanse M tercih ediyoruz. Ürünün içerisinde etkin madde olarak polikaprolakton (PCL) bulunur ve bu madde, dolgunun %30’unu oluşturur. Dolgunun %70’iniyse hacim kaplayıcı ve taşıyıcı özelliklere sahip olan karboksimetil selüloz (CMC) adlı suda çözülebilen ve yarı sentetik polimer oluşturur. Hem PCL hem de CMC nin güvenlik ve dokuya uyum çalışmaları yapılmıştır ve insan sağlığın zararlı değildir. Karboksimetil selüloz bir ay sonra kaybolur ve yerini tamamen kendi kollajenimize bırakır. Akıllı dolgu Ellanse’nin diğer kollajen uyarıcı dolgulardan farkı tip3 kollajen yanında tip1 kollajen artışı da sağlamasıdır. Bundan dolayı deri kalitesinde artış ve ciltte gençleşme de sağlar. Ellanse akıllı dolgunun öteki dolgu türlerinden farkı vücudun kendini koruma ve yaşlanmaya karşı refleks gösterme potansiyelini harekete geçirmesidir.

Ellanse Akıllı Dolgunun Sunduğu Güven

Akıllı dolgu vücut yapısına oldukça uygundur ve bu yüzden çok güvenilir bir dolgu türüdür. Tam biyolojik emilim sayesinde istenen etki süresinin ardından metabolizmanın normal faaliyetleriyle vücuttan atılır. Güvenlik testlerinden geçen akıllı dolgu, tıbbi bir üründür. Formülünde hayvanlardan, bitkilerden ya da insan vücudundan elde edilen bir madde bulunmaz. İçerisinde mikro kürecikler bulunur. Yumuşaktır ve doğal bir görünüme sahiptir. Cilt dokusuna kolayca uyum sağlayabildiği için sağlığa zarar vermez. Etkisini en fazla 4 aya kadar gösterir. Hızlı hacim artışı oluşturmaz, bu da ürünün doğallığının göstergelerinden biridir. Öteki dolgulara göre daha güvenilirdir.

Kimler Akıllı Dolgu Uygulamasını Alamaz?

Akıllı dolgu Ellanse, herkese uygulanmaz. Bazı özel durumlara ve rahatsızlıklar sahip olan kişilere tavsiye edilmez.

 • Hamilelere
 • Kortizonlu ilaç kullananlara
 • Kontrolsüz diyabet hastalarına
 • Otoimmün hastalarına
 • Deride viral ve bakteriyel enfeksiyonu olan kişilere
 • Metabolik sendromlu kişilere

akıllı dolgu uygulaması yapılmaz. Uzun ömürlü bir dolgu tipi olan akıllı dolgu, kısa periyotlarla yenilenmek zorunda değildir. FDA ve CE sertifikalarına sahip olan dolgu, 20 yıldır tıp dünyasında kullanılmaktadır. Biz de kliniğimizde özellikle ağız etrafı ve dudak üstü kırışıklıkları gidermek için etkin bir şekilde Elanse akıllı dolgu uygulaması yapmaktayız.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Akıllı Dolgunun Uygulanma Biçimi ve Kalıcılığı

Akıllı dolgu uygulamasına geçilmeden evvel, uygulamanın yapılacağı bölge anestezik etkisi olan kremle uyuşturulur. Sonrasında dolgu maddesi derinin altına küçük miktarlarda enjekte edilir. Dolgu enjeksiyonu iğne veya kanül ile yapılabilir. Tedavi bu kadar kolaydır ve tedaviyi alan birey, hemen günlük yaşama dönebilir. Uygulamanın ardından ilk birkaç gün biraz ödem olabilir. Tedavinin asıl etkisi, vücuttaki kollajen oluşumunun hızlanmasıdır. Bunun için de 2 ya da 3 ay beklemek gerekmektedir. Bu süre geçtikten sonra ciltte arzu edilen etki görülmeye başlanır ve ciltte gençleşme etkileri ortaya çıkar. Tedaviyi tekrarlarsanız dolgunun kalıcılık süresinin uzadığını görürsünüz.

Ellanse Akıllı Dolgu Hangi Vücut Bölgelerine Uygulanabilir?

Akıllı dolgu, vücudun farklı bölgelerine uygulanabilen, fonksiyonel bir dolgu çeşididir. Ancak gözaltı ve dudaklara uygulanmaz. Yoğun bir dolgu olduğu için gözaltı ve dudak bölgesine uygulanırsa burada kötü bir görünüme neden olur. Ancak bu bölgelerin dışındaki noktaların hacim ve lifting ihtiyacını karşılamak üzere akıllı dolgu kullanılabilir. Elanse akıllı dolgunun yüz dışında uygulandığı yerler ise boyun bölgesi ve el sırtıdır. Buralardaki hacim kaybı ve yaşlılık etkilerini gidermek ve azaltmak için en ideal uygulamalarımızdan biridir. Akıllı dolgu sayesinde yüz bölgesindeki derin kırışıklıklar kaybolur. Yanak ve şakak bölgesindeki hacim kayıpları yok olur. Yüz bölgesinde bulunan izler, dolgunun etkisiyle azalır. Ayrıca, yüzün oval şekli, dolgu ile tekrar elde edilir.

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın