metot bilişim
ankara web tasarım
Saç Mezoterapisi İstanbul

Saç mezoterapisi; saçın dökülmesini engellemek, saça doğal güzelliğini kazandırmak ve saçı eskisi gibi dinamik hale getirmek üzere yapılan mezoterapi uygulamasıdır. Bu işlem, saç derisine ince uçlu iğnelerle ilaç enjeksiyonu yapılmak suretiyle gerçekleştirilmektedir.

Saç mezoterapisi, Dünya Sağlık Örgütünce (FDA) onaylanmıştır. Saçla ilgili farklı sorunlar yaşayanların tercih ettiği tedavi oldukça popülerdir. Saçlarında hızlı bir biçimde seyrelme olan kadınlara ve erkeklere yapılan tedavi, saçın sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlamaktadır. Mikroenjeksiyon yöntemi ile gerçekleştirilen işlem, saç derisinin beslenmesini, vitamin ve mineral alması için yapılmaktadır.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Günde ortalama 100 telden fazla saç dökülmesi olan veya saçlarında incelme, seyrelme ve açılma olan kişilere uyguladığımız  bu tedavi, yıpranmış ve dökülen saçların sağlığına kavuşmasını sağlamaktadır. Uygulama, önceden hazırlanmış olan ilaç karışımının (mineral, vitamin ve oligoelement ve peptitler takviyesi) saç derisine enjekte edilmesiyle yapılmaktadır. Uygulama, ince uçlu iğnelerin yardımıyla gerçekleşmektedir.

İlaç karışımı mikro enjektörlerle saçlı derinin üzerine, belli aralıklarla, derinin 4 ile 6 mm altına uygulanmaktadır. Böylece deriye kolay ve hızlı bir biçimde nüfuz eden ilaç, direk kıl köküne nüfuz eder ve daha etkin ve hızlı sonuç almamızı sağlar. İşlem esnasında ya da sonunda herhangi bir acı veya ağrı oluşmamakta, olsa bile çok az hissedilmektedir. Bazen mezoterapi solüsyonunun içindeki vitaminler veya diğer içerikler acı ve yanma yapabilir.

Bu durumda mezoterapi solüsyonuna 0,5 cc lidokain ekliyoruz. Böylece uygulama acısız gerçekleşir. Uygulamanın sonunda kişi, günlük hayatına hemen dönebilmektedir. İşlemin sonuçlarını genellikle ikinci -üçüncü seanstan sonra görmeye başlıyoruz. Fakat bu kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bazen ilk seanstan itibaren de etkin sonuçlar gözlenebiliyor. Birçok tedavide olduğu gibi saç mezoterapisinde de gençlerde ve genetik saç dökülmesi olmayanlarda daha iyi sonuçlar elde etmekteyiz.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanabilir?

Uygulama, bir ilaç enjeksiyonudur, bundan dolayı sağlık durumunda herhangi bir kısıt olmayan kadınlar ve erkekler bu uygulamayı alabilmektedir. Aşağıdaki rahatsızlıkları ya da özel durumları olan kişiler bu tedaviyi alamamaktadır:

  • Hamile kadınlar
  • Bebeklerini emziren kadınlar
  • Kemoterapi veya bağışıklık sistemini baskılayan ilaç tedavisi alanlar
  • Kan, dolaşım, şeker ve tansiyon hastalığı olanlar

Uygulama; dökülen, güçsüz, zayıf ve çabuk kırılan, dış etkenlerden kolayca etkilenen, boya, perma ve kalıcı fön gibi, kimyasal işlem uygulanan, kalitesiz ya da sürekli kullanılan şekillendiricilerin zarar verdiği saçların yeniden yapılandırılması ve sağlığına kavuşması için de yapılmaktadır.

Jawline

Saçlara Mezoterapi Vücudun Başka Bölgelerine de Uygulanabilir mi?

Bazı erkeklerin saç dökülmesinin yanı sıra sakal, bıyık ve favori bölgelerinde de sorunlar bulunmaktadır. Bu sorunlar da ister istemez görünüşü bozmaktadır. Bu yüzden erkekler; sakal, bıyık ve favori gibi bölgelerindeki kıl eksikliğiyle ilgili sorunlar için farklı arayışlar içine girmektedir. Uygulama, kıl kökü olan deri bölgelerine uygulanabilmektedir. Erkeklerde sakal ve bıyık, favori bölgelerine de uygulanabilmektedir. Bu bölgelere yapılan mezoterapi, saçlara yapılan mezoterapi kadar etkili sonuçlar vermektedir. Uygulama ile bu bölgelerdeki kıllar güçlenmekte, sakal, bıyık ve favorideki seyreklikler azalmaktadır.

Saç İçin Mezoterapi Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Saç dökülmelerini azaltmak ve yok etmek, bölgesel seyreklikleri azaltmak, saçların daha gür ve sağlıklı çıkmasını sağlamak için yapılan uygulama, saç sorununun türüne, sorunun oluşma nedenlerine göre yapılmaktadır. Yani saç için yapılan mezoterapi uygulaması kişilerin durumuna göre değişmektedir. Bundan dolayı seansların sayısı, yukarıda sayılan kriterlere göre farklılık göstermektedir.  Ancak genel olarak, uygulama 6 seans olarak uygulanmaktadır. Seanslar 1-2 hafta aralıklarla yapılır. Sonradan ayda bir ve 2-3 ayda bir idame seansları da yapılırsa etkinlik daha iyi olmaktadır.

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın