metot bilişim
ankara web tasarım
Jawline Dolgu

Jawline dolgu, çene ucundan kulak önlerine kadar uzanan her iki mandibular kemik hattı boyunca yapılan dolgu uygulamasıdır. Çene köşesinden çene ucuna kadar olan yüzün her iki tarafındaki hattın belirginleştirilmesi işlemidir. Çene hattına ve çene ucuna yapılan dolgu sayesinde yüzün daha çekici ve estetik görünmesi sağlanır.

Jawline dolgu, çene hattı dolgusu olarak da tabir edilir ve çene kontürünü belirginleştirir. Uygulama ile çene öne alınır; çene ile yüz arasındaki uyumsuzluk veya daha kilolu gösteren belirginliğini kaybetmiş çene hatları ortaya çıkarılır. Arzu ettiğiniz bir yüz hattına sahip olmak, çenenizle yüzünüz arasında uyum elde etmek istiyorsanız Jawline dolgu uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Hiç bir güzellik ikonunun fotoğrafına bakarak “Keşke bu çekici yüz hattına ben de sahip olabilsem” diye düşündünüz mü?

Ameliyatsız Çene Estetiği veya Mandibula Estetiği olarak da bilinen Jawline Dolgu, yüzün alt kısmına doğal bir destek oluşturmak için daha yumuşak jel bazlı bir dolgu kullanılan kozmetik bir prosedürdür. Bu özel olarak formüle edilmiş dolgu maddesi oldukça yumuşaktır ve enjekte edildiği yüzün girift hatlarına yerleşmesi için idealdir.

 

İster güçlü bir erkeksi çene yaratmak ister daha kadınsı zarafet ve duruş hattı için olsun, dolgu maddesinin çene kemiği boyunca yerleştirilmesi görünüşünüzde harikalar yaratabilir. Jawline, tüm dünyada hem erkek hem de kadın birçok hasta tarafından hem sevilen hem de güvenilen bir prosedürdür.

Jawline Dolgu Nedir, Neden Yapılır?

Dolgu uygulamaları genel olarak cilt kırışıklıklarını, sarkmaları ve çukur bölgeleri gidermek için yapılır. Çene hattı dolgusu da yüzün “V” şeklindeki görünümünü korumak, çene ucu dolgusuyla da yüz, boyun ve gıdı arasındaki orantısını dengelemek için tercih edilir.

Dolgu, derinin altına ve kemik üstüne enjekte edilir ve o bölgenin dolgunlaşıp yükselmesini sağlar. Dolgu enjeksiyonu ile yüz bölgesinin genel projeksiyonunda olumlu bir değişme söz konusu olur. Yüz, kendi içinde daha uyumlu hale gelir. Burun ucundan dudaklara ve çene ucuna uzanan çizgideki ideal açı elde edilmeye çalışılır ve daha oval ve estetik bir görünüm elde edilir. Ayrıca jaw line dediğimiz çene hattının belirginleşmesi ile gıdı görünümü de azalır ve daha net ve keskin yüz hatları elde edilir.

Çene Bölgesinde En Fazla Rastlanan Şekil Bozuklukları

Çene bölgesinde farklı şekil bozukluklarına rastlanır. Bu şekil bozuklukları yapısal olabilir veya yaşlanma ve kilo almaya bağlı olabilir. Bütün bunlar çene dolgusu ile çözümlenebilir. Belli başlı şekil bozukluklar şunlardır:

 • Hacim eksikliği
 • Çenenin küçük ve geride olması
 • Çene hattı çizgisinin belirsizliği
 • Asimetri
 • Çene altı sarkması

Kişiler, bütün bunların dışında çene bölgeleriyle ilgili olarak farklı şikayetlere de sahip olabilir.

 • Yüz ile uyum sağlamayan çene biçimi
 • Zayıf çene
 • Büyük çene
 • Sarkan gıdı
 • Kırışan boyun derisi
 • Çene hattının belirsizliği
 • Çenenin ucundaki gamze

Çene ucu ve jaw line dolgusu ile daha güçlü ve keskin hatları olan bir çene şekline ve çizgisine sahip olabilir, gençliğinizi ve dinamizminizi artırabilirsiniz. Daha etkileyici bir ve belirgin bir çene hattına sahip olmak istiyorsanız çene ucuna düz olarak her iki tarafa uzanan bir mandibular hatta sahip olmanız gerekmektedir.

Ameliyatsız Çene Şekillendirme Tedavisi

Çene hatları, sosyal ilişkilerde geçen yıl daha çok talep edilen tedavilerden biri haline geldi. Çene hattı şekillendirme, çene hattı inceltme, çene büyütme veya gıdı küçültme olsun, büyük ihtimalle sizin için ameliyatsız bir tedavi seçeneği sunacaktır.

Tersine, aşırı belirgin veya aşırı açılı bir çene çizgisi estetik olarak rahatsız edici olabilir. Kadınlarda özellikle kare yüz genellikle erkeklik ile ilişkilendirilir. Çoğu zaman, bu kare şekle, masseter kasının hipertrofisi neden olur.

Çenenizin açısını hissederek ve dişlerinizi birbirine kenetleyerek masseterinizi bulabilirsiniz. Esnediğini hissettiğiniz o kas sizin masseterinizdir.

Masseter kaslarınıza enjeksiyon yapıldığında atrofi ile yüz zayıflaması veya çene hattının çok daha çekici bir çizgiye sahip olması mümkün.

Yaşlandıkça yüzümüzdeki yağ yastıkçıkları dağılmaya ve birbirinden ayrılmaya başlar. Bu ayrılma ve yerçekimi sonucu, yüzün alt kısmında, genellikle çene çizgisi boyunca bir ağırlık oluşturur.

Ameliyatsız Çene Şekillendirme Tedavisi
Ameliyatsız Çene Şekillendirme Tedavisi

Gıdının şiddetine göre farklı tedavi seçenekleri söz konusu olabilir.

Çene hattı boyunca dolgu enjeksiyonları, daha az belirgin hale getirmek için gıdıyı gerdirmeye yardımcı olabilir. Yüzün alt kısmında germe oluşturmaya yardımcı olmak için yanaklara da dolgu enjeksiyonları yapılabilir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Jawline Dolgu Yaptıranlar Nasıl Bir Değişim Yaşar?

Çeneleri daha geride görünen kişilerin yüz profili ve projeksiyonu zayıf görünebilir. Sadece genetik özelliklerden değil, yaş faktörünün etkisiyle de zaman içinde de böyle bir görünüm oluşabilir. Jaw line dolgu sayesinde çenedeki zayıf görünüm ortadan kalkar, çene ve çene ucu belirginleşir ve belirgin ve net çene hattı elde edilir. Böylece yüzün projeksiyonu ve oval görünümü artar ve daha genç ve çekici görünüm elde edilir. “Sıvı lifting” adı da verilen bu uygulama ile arzu ettiğiniz yüz görüntüsüne sahip olabilirsiniz.

Jawline Dolgu Ne Kadar Kalıcı?

Çene ucu ve çene hattı dolgusu, o bölgedeki dokuya uyum sağlaması ve hatları belirginleştirmesi için daha kalın ve yoğun aynı zamanda lifting etkisi yüksek dolgularla yapılır. Dolgunun kalıcılığı ise kişiden kişiye değişmekle beraber 12-18 ay arasında değişmektedir. Uygulamanın ardından bir süre çene bölgesinde sertlik, ödem hissedilebilir. Yaklaşık 2 hafta sonunda dolgu dokuyla bütünleşir ve bölgede yumuşama başlar.

Jawline dolgu sonrası yüz hattının görünümünde hemen olumlu bir farklılık hissedilir. Ödemlerin tamamen geçmesinin ardından ise arzu edilen çarpıcı görünüm ortaya daha belirgin çıkmaktadır.

Çene Hattı Dolgu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Çene dolgusu hedeflenen dokuya enjeksiyon metoduyla yapılır. Bu bölge damar ve sinirlerin geçtiği önemli anatomik yapılara sahip bir yerdir. Onun için mutlaka deneyimli uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır. Önemli damarların geçtiği bir yer olduğu için jaw line ve çene dolgusu uygulamasını damarları zedelememek için kanül ile yapıyoruz. Böylece hem güvenli bir dolgu uygulaması yapıyoruz hem de işlem sonrası morarma olmasının önüne geçiyoruz. Çenede meydana gelen çukurluğu doldurmak, yüzün alt kısmını biçimlendirerek yeniden yapılandırmak üzere Hyaluronik asit içeren dermal dolgular kullanılır. Dr. Ektan Demir kliniğinde Sağlık Bakanlığının onayı ile satılan Amerikan Gıda ve İlaç kurumu FDA onaylı, sağlıklı dolgu malzemeleri kullanılmaktadır.

Çene dolgusu uygulamasında anestezi yapılmaz ama uygulamayı alan kişilere lokal anestezik kremler sürülerek acı hissetmesi önlenir. Küçük ve ince uçlu iğneler ve sivri uçlu olmayan ve damarı zedelemeyen kanüller yardımıyla dolgu malzemesi derinin altına ve kemik üstü bölgeye enjekte edilir. İşlem, hemen hemen 15 dakika sürmektedir. İşlemin ardından güçlü bir çene hattı elde edebilir, çenenizdeki çukurluklar ve sarkıklıklar giderilebilir. Daha belirgin ve net çene hattı elde edilir. Yüz projeksiyonu ve açıları daha estetik ve çekici hale gelir.

Jawline Dolgu
Jawline Dolgu

Jawline Dolgusu Fiyatları Değişiklik Gösterir mi?

Çene dolgu fiyatları, uygulama esnasında kaç tüp dolgu kullanılacağına ve kullanılacak dolgu materyalinin çeşidine göre değişiklik gösterir. Jawline dolgusu fiyat bilgisi için 0216 251 19 66 numaralı hattımızı arayabilir, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Jawline Dolgusunun Ne Gibi Yararları Vardır?

Çenede farklı etkenlere bağlı olarak deformasyonlar meydana gelebilir. Kalıtımsal etkilerin yanı sıra yaşa bağlı olarak da çene şeklinde bozulmalar söz konusu olabilir. Yaşla birlikte veya yapısal olarak çenede gamzelenme ortaya çıkabilir. Bütün bunları ortadan kaldırmak için ameliyatsız cilt gençleştirme uygulaması olarak Jaw line ve çene dolgusu yapılabilir.

Çene kontürleme işlemlerinde cerrahi işlemler,daha kalıcı çözüm sunar ama bunlar için genel anestezi alınmalıdır ve iyileşme için belli bir süre beklenmelidir. Ayrıca cerrahiye bağlı istenmeyen yan etkiler de ortaya çıkabilir. Cerrahi olmayan jawline dolgu, hızlı ve kolay bir çözümdür. İyileşme süresi yoktur, işlem sonrası hemen günlük aktiviteler devam edilebilir. Ayrıca yoğun çalışma temponuz varsa ve işinizden uzak kalamayacaksanız uygulama sonrasında dinlenme ve iyileşme süreci olmayan çene ucu ve jawline dolgusunu tercih edebilirsiniz.

Dr. Ektan Demir kliniğinde, çene dolgusu ve jawline dolgu ile çene hattı ideal bir görünüme ulaştırılır, sarkma ve çukurluklar giderilir. Bilgi ve randevu almak için iletişim kurabilirsiniz.

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın