metot bilişim
ankara web tasarım
Dermapen İstanbul

Dermapen, kadın veya erkek farketmeksizin cilt üzerindeki yaşlanma etkisini ortadan kaldırmak için gerçekleştirilen uygulamalardan biridir. Cildin gençleşmesini sağlayan uygulama, son yıllarda en fazla tercih edilen tedaviler arasındadır.

Dermapen, farklı uzunlukta mikro iğnelerin yerleştirildiği bir el aparatı ile uygulanır. Uygun kişilerde yapıldığında başarılı sonuçlar veren bir yöntem olan dermapenle birlikte deriniz sıkılaşır, ince çizgiler azalır, gevşeme azalır ve çatlak sorunları azalabilir. Bunun yanı sıra, akneye bağlı izlerin hafifletilmesinde de kullanılabilir. Yüzün farklı bölgeleri için kullanılan iğnenin uzunluğu değişir. Gözaltlarında 05 mm kullanılırken yanaklarda 1,5 mm iğne kullanılabilir. Dermapen ile yapılan mikroiğneleme yüzde kollajen oluşumunu uyarır.

Ayrıca saç dökülmesi için de dermapen uygulaması yapılabilir. Kadın veya erkeklerde saç dökülmesi için yaptığımız prp veya mezoterapi uygulamasından önce dermapen ile saçlı deride mikro hasar oluşturulup üzerine mezoterapi solüsyonu veya prp uygulanır. Bu şekilde uygulama prp ve mezoterapinin etkinliğini artırabilir.

Dermapen Uygulaması

Mikro iğneleme ile deride canlanma ve yenilenme elde dilebilir. Cildin ölü tabakalarından arınmasını sağlayan dermapen şu şekilde uygulanır:

  • İlk önce, uygulamanın gerçekleştirileceği bölge makyaj, yağ ve kirlerden temizlenir.
  • Uygulamanın yapılacağı bölge anestezik krem ile uyuşturulur.
  • Ardından, dermapen cihazıyla bölgeye atışlar yapılır. Mikro iğneler ile dermapen cihazı cildin alt kısımlarına etkide bulunur, cildin üzerinde çok küçük delikler açar.
  • Yüzde nemlendirici ve yenileyici ürünler sürülerek açılan mikro kanallardan deri altına geçmesi sağlanır.

Uygulamanın yapılacağı alana göre değişse de işlem süresi genel olarak 10-15 dakikadır.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Dermapen Uygulamasının Yapıldığı Bölgeler

  • El
  • Yüz
  • Saç
  • Boyun
  • Yüzdeki akne izleri
  • Bacak veya karındaki çatlaklar

Tedavi vücudun farklı bölgelerine yapılmaktadır. Uzun yıllardır kullanılan uygulamanın ciddi bir riski ya da yan etkisi yoktur Tedavi sonrası, cilt üzerinde kızarıklık, yanma ve batma hissi meydana gelebilir. Bu da oldukça doğaldır ve kısa bir süre içinde geçer. Anestezik kremlerin kullanılmasıyla işlem sırasında acı ve ağrı azalır.

Uygulama, 1-2 hafta arayla yapılır. Ortalama ayda 2 kere yapılan uygulama, toplamda 4 seans yapılabilir fakat probleme göre daha fazla seans da yapılabilir. Mikro iğnelemeyle yapılan Dermapen’in etkisi kişinin problemine ve cildinin verdiği cevaba göre 2-3 hafta sonra görülmeye başlar. Biz dermapeni genellikle daha hafif sorunlar ve cilde canlılık vermesi için öneriyoruz. Eğer cilt problemi daha fazla ise veya akneye bağlı izler orta derecede ise dermapenden daha etkili Scarlet S altın iğne gibi farklı tedaviler uygulamayı öneriyoruz.

Dermapen Nasıl Bir İşlemdir?

Uç kısmında pek çok milimetrik iğne bulunan bir cihaz ile cilt üzerine yüzlerce mikroskopik atış yapan ve böylece ciltte küçük delikler açan uygulama, cildin doğal iyileşme mekanizmasını çalıştırır. Tedavinin amacı, minimum epidermal hasarla ciltte kontrollü yaralar oluşturmak suretiyle derinin yeniden yapılanmasını sağlamaktır. Enjeksiyon yardımıyla 0,5-2,5 mm uzunluğundaki iğnelerle, derinin üst kısmında 1cm² ‘de 250-500 mikrokanal açılır. Bu kanalları deri, yara olarak algılar ve yaraları kapatmak üzere o bölgede kan dolaşımını artırarak farklı büyüme faktörleri salgılar. Böylece vücut kendi kendine onarım yapmaya çalışır.  Bunun yanı sıra, uygulama esnasında derinin yüzeyine uygulanan farklı vitamin, enzim ve PRP solüsyonu, mikrokanallardan derinin altına girer. Sonuçta Hyaluronik asit, kollajen ve elastin yapımı tetiklenmiş olur ve o bölgede cilt yenilenir.

Dermapen Kullanıldığı Alanlar Nerelerdir? 

Uygulama, cilt yenilenmesi ve gençleştirilmesi için oldukça ideal bir çözümdür. İnce kırışıklıkların azalmasını, gözeneklerin sıkılaşmasını, sivilcelere ait izlerin azaltılması,  çatlakların ve saç dökülmesinin tedavi edilmesini sağlar. Tedavinin ardından ciltte pembeleşme, yanma hissi ve küçük kanamalar yaşanır. Uygulamadan sonra güneşten korunmak lazımdır. 2 gün boyunca aşırı derecede spor yapmamak, sıcak duş, sauna, hamam ve solaryumdan kaçınmak gerekir. Uygulamanın etkisi 6 hafta sonra belirgin bir şekilde görülmeye başlanır. Fakat sonuçlar kişinin sorununa göre ve kişinin cildinin verdiği cevaba göre değişir.

Dr. Ektan Demir kliniğinde gerçekleştirilen dermapen uygulaması oldukça güvenlidir. Uygulama, her cilt tipine, yaz aylarında bile yapılabilir.

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın