metot bilişim
ankara web tasarım
Masseter Botoks istanbul

Masseter botoks, masseter kasına yapılan botoks işlemi olup özellikle bruksizm denilen diş sıkma, gece uyurken diş gıcırdatma problemini çözmek için tedavi amacı ile yapılır. Ayrıca yüzün alt kısmına çene yanlarında oluşan kare görünümü de düzeltir ve yüzü inceltir. Masseter kası, yüzün alt kısmında yer alır ve bu işlemle çene yan tarafların inceltilir.

Alternatif bir tedavi şekli olan masseter botoks, uzun süreli olarak etkisini gösterir. Yüz bölgesinde erkeksi bir görünüme yol açan kare şeklindeki görünüm masseter botox uygulaması ile giderilebilir. Bu sayede daha orantılı ve oval bir yüz şekli elde edilir.

Masseter Botoks Nedir?

Masseter kasındaki orantısız büyüklük, kadınların daha maskülen, erkeksi görünmesine neden olur. Böyle bir görüntüden rahatsız olan kadınlar için ideal bir estetik prosedür olan masseter botox uygulaması, kadınların bu rahatsızlıktan kurtulmasını sağlar. Çenede masseter dediğimiz çiğneme kaslarının olduğu yerlere uygulama yapılarak bu kasların büyümüş hacmi küçültülerek, o bölgede bir incelme elde edilir ve yüzle daha uyumlu hale gelmesi sağlanır. Uygulama yaptığımız kadın ve erkek hastalarımızda aynı zamanda psikolojik bir rahatlık da sağlanır. Özellikle uykuda diş sıkma ve gıcırdatmaya bağlı olarak diş yüzeylerinde oluşan aşınma ve kırılmaların önüne geçilir,ayrıca diş sıkmaya bağlı olarak çene ekleminde oluşan ağrı da giderilir. Diş sıkma probleminde alternatif bir tedavi şekli olan masseter botoks, uzun süreli olarak etkisini gösterebilir. Hem tıbbi olarak diş sıkma problemi çözülür hem de estetik olarak çene kasındaki büyüme azaltılıp inceltilerek yüzde daha estetik ve ince bir görünüm elde edilir.

Masseter Çene Hattı Botoks
Masseter Çene Hattı Botoks

Masseter Botoks ile Yüzünüz Nasıl Şekillenir?

Yüz bölgesini revize eden bir enjeksiyon yöntemi olan masseter botoksla, ideal çene şekline kavuşmanız mümkündür. Kadınlar ile erkekler arasındaki yüz görünümündeki fark, çene şekliyle daha bariz bir biçimde ortaya çıkar. Kare veya dörtgen yüz şekli daha çok erkeklere hastır ve kadınlarda bulunması durumunda erkeksi bir görünüm verir ve estetik bir soruna yol açar. Kare yüz şekline sahip olan kadınlar, erkeksi sert yüz şeklinden kurtulmak ve daha çekici bir görünüme sahip olmak için masseter botox uygulamasını tercih edebilir.

Masseter botox, cerrahi bir işlem değildir. Bundan dolayı dünyanın farklı ülkelerinde pek çok kadın, bu uygulama ile daha feminen bir görünüm kazanabiliyor. Masseter botox en kolay ve ağrısız ameliyatsız estetik yöntemlerinden biridir. Botoks uygulaması ile yüzünüz incelir ve yeniden şekillenir. İşlem sonrasına da herhangi bir kızarma veya morarma olmaz ve hemen günlük yaşama dönülebilir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Neden V Hattı Botoksu?

Bu botoks uygulaması ile yüzünüzün kazandığı V şekliyle daha zarif ve ince bir yüz hattına sahip olursunuz. Masseter Reduction ya da V-line Botoksu olarak da bilinen uygulama, yuvarlak ve kare yüz şekillerini üçgen, oval veya kalp şeklinde revize etmek için kullanılır. Aşırı büyümüş ve sertleşmiş olan masseter kasına yaptığımız botoks uygulaması ile bu kas artık güçlü bir şekilde kasılamaz ve giderek zayıflar. Böylece diş sıkma problemi ve buna bağlı çenede ağrı sorunu çözülür. Ayrıca masseter kasındaki zayıflama ve incelme ile yüz incelir ve kare görünüm giderilir. Daha ince ve oval, kadınsı yüz hatları elde edilebilir.

Uygulama Nasıl Yapılır, Yan Etkisi Var mıdır?

Ameliyatsız bir uygulama olan masseter botoksun sonucunda herhangi bir yan etki oluşmaz. Uygulamayı alan kadın ve erkekler; ağrı, yanma, morluk ya da kızarma gibi şikayetler yaşamaz. Kısa bir sürede gerçekleşen uygulama, günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam etmenize engel olmaz. Uygulama esnasında botoks, direkt olarak masseter kasına enjekte edilir. İşlem en fazla 10 dakika sürer. İsteyen hastalar için anestezik krem kullanılabilir, ancak pek çok hasta uygulamayı anestezik krem kullanılmadan alır. Dermatolog Dr. Ektan Demir kliniğinde, tüm sağlık tedbirleri alınarak yapılan uygulamada enfeksiyon riski de yoktur. Uygulamayı alan kişilerin masseter kası, 1 hafta içinde yumuşar ve 6 haftanın ardından yeni çene şekli belirginlik kazanmaya başlar. Uygulamanın etkisi, 6 ay sürer. Ancak 2 ya da 3 uygulama alan kadınların çenelerinde uzun süreli değişiklikler görülür. Masseter botox uygulamasıyla daha simetrik ve estetik bir yüz şekline kavuşabilirsiniz.

Masseter Çene Hattı Botoks
Masseter Çene Hattı Botoks

Masseter Kası Nedir?

Masseter kası, yüzün alt bölümünde bulunur. Çene kası olarak da bilinen masseter kası, bazı alışkanlıklardan dolayı genişleyebilir. Çok sakız çiğneyen, sert maddeleri, sert eti çiğneyerek yiyenlerin masseter kası genişler ve büyür. Masseter kasındaki büyüme daha çok bu kası sıkarak diş gıcırdatma sonucu olur ki nu da daha çok genetik etkenlere ve strese bağlı ortaya çıkar. Stresten dolayı dişlerin gıcırdatılması (bruksizm) de masseter kaslarının genişlemesine neden olur. Masseter botoksu ile;

 • Yüz şekliniz daha estetik bir görünüm kazanır.
 • Oval ve V şeklinde bir yüz hattı elde edersiniz.
 • Erkeksi görünüm giderilir
 • Belirgin olmayan çene hattı belirginleşir.

Masseter Botoks Uygulamasının Avantajları

Masseter botox uygulamasının pek çok avantajı vardır. Yüz hattında belirgin bir incelmenin görüldüğü uygulamanın şu avantajları vardır:

 • Kesi, yara izi ve dikiş yoktur.
 • Uygulama sonrasında herhangi bir komplikasyon oluşmaz.
 • Çene bölgesi incelir.
 • İyileşme süresi gibi bir süre bulunmaz.
 • Hiçbir ağrı ve sızı hissetmezsiniz.

Yüzünüzde uzun süreli bir biçimlenme sağlar.

Botox’un Uygulandığı Bölgeler

Botoks, sadece yüz bölgesine uygulanmaz, yüzdeki şikayetlerin bulunduğu vücut bölgelesine de botoks uygulaması yapılır:

 • Burun çevresi
 • Çene
 • Dudak ve çevresi
 • Şakak bölgesi
 • Yanak ve elmacık kemiklerinin bulunduğu bölge
 • Gözyaşı oluğu
 • Kaz ayakları
 • Alın
 • Boyun ve dekolte bölgesi
 • Kol altı
 • El ve avuç içi bölgesi
 • Ayaklar
 • Kas ağrısının bulunduğu bölgeler

Bu bölgelere uygulanan botoks, ciddi ve önemli sonuçlar verir.

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın