metot bilişim
ankara web tasarım
Botoks istanbul

Botoks bir bakteriden elde edilen toksindir. Bu toksinin küçük dozları kırışıklıkları gidermek ve yüzü gençleştirmek için kullanılır. Kırışıklıklar ve derideki çizgiler belli bir süre için botox uygulamasıyla giderilmekte, daha genç ve pürüzsüz bir görünüm sağlanmaktadır. Genel olarak botox, 4 ya da 6 ay süreyle etkili olur ancak botoksun etkisi, uygulamayı alan kişinin durumuna göre değişebilir. Yaş ve uygulamanın yapıldığı alan botoksun kalıcılığında etkilidir.

Botoks ile kazayağı, alın, boyun ve kızgınlık çizgileri giderilebilmektedir. Bunun dışında kaş kaldırmak ve terlemeyi önlemek için de botox uygulanmaktadır. Kısa süren uygulamanın ardından kişiler, günlük hayatlarına hemen dönebilmektedir. Birtakım tedbirler alındıktan ve doktor önerileri yerine getirildikten sonra, botox uygulamasının başarılı olması adına her aktivitenizi yerine getirebilirsiniz.

Botoksla Yüz Estetiği

Kasların kasılması yüz bölgesinde bazı deformasyonların meydana gelmesine neden olur.

  • Kaz ayakları
  • Kaş arasındaki çizgiler
  • Burun yan duvarındaki çizgiler
  • Dudak üzerindeki ince çizgiler
  • Ağız çevresindeki kırışıklıklar
  • Boyun bölgesindeki kırışıklıklar

kasların kasılmasıyla meydana gelen cilt değişiklikleridir. Bütün bu cilt sorunları, sizin kızgın, üzgün ya da yorgun görünmenize neden olmaktadır. Botox sayesinde yüzün bu bölgelerinde bulunan mimik kaslarının geçici bir süreyle kasılması önlenir. Böylece daha dinç ve sağlıklı görünürsünüz.

Botoks Nasıl Bir İşlemdir?

Botox, antiaging olarak tabir edilen bir tedavi yöntemidir. Dermatolog Dr. Ektan Demir kliniğinde botox alanındaki en kaliteli malzemelerle gerçekleştirilmektedir. Uygulamada ince uçlu iğneler kullanılır. Enjeksiyon,  kırışıklığa yol açan kasların üzerine yapılmaktadır. Herhangi bir ağrı gerçekleşmez. Ancak küçük bir yanma ve acı hissedilebilir. İşlemden sonra botoksun uygulandığı bölgenin ovulmaması gerekir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Aşırı Terlemede Botoks

Bazı insanlar, farklı nedenlerden dolayı aşırı terleme problemiyle karşılaşmaktadır. Özellikle el, ayak ve koltuk altı bölgesindeki terlemeler botox uygulaması ile bir süreliğine yok edilir. Uygulamadan önce anestezik krem ile ter bezlerinin bulunduğu bölge uyuşturulur ve botox uygulanır.

Baby Botoks

Baby botox ile kırışıklıklar azalır, yüz daha canlı ve dinamik görünür ve mimikler hareket eder. Az miktarda uygulanan enjeksiyonun etki oranı daha düşüktür. Bu uygulama ile yüz kaslarınız hareket edebilir. Botoksun başarılı olması için yüzün doğal görünümünün bozulmaması lazımdır. Baby botox uygulaması, yüze kaybettiği doğallığı kazandırır. Baby botoksun birtakım avantajları bulunmaktadır:

  • Enjeksiyon miktarı azdır.
  • Kişiye özel uygulama yapılır.
  • Düşük dozdaki enjeksiyonlarla mimik kasları rahatça hareket eder.

Minimal Botoks

Uzun yıllardır kullanılan botox tedavisi, yüz kaslarının çalışmasını engeller, kırışıklıkları azaltır, kazayağı görünümünü yok eder. Minimal botox, yüzün her bölgesine uygulanmaz. Bunun nedeni, yüzde donuk bir ifadenin ortaya çıkmasını engellemektir. Gerekli görülen yerlere uygulanır. Böylece yaşınıza ve doğal mimik hareketlerinize uygun bir işlem gerçekleşmiş olur. Bu uygulama da kişiye özeldir. Uygulamayı alan kişinin cilt yapısı, yaşı, mimikleri dikkate alınarak tedavi planı oluşturulur.

Önleyici Botox

20’li yaşlarda yapılan önleyici botox, yaşlanma etkisinden korunmak için gerçekleştirilir. Bu yaşlarda yapılan uygulamanın faydası yükesektir. Yaşlanma etkilerini geciktiren önleyici botox, daha kırışıklıklar oluşmaya başlamadan alınan bir tedbirdir. Böylece 30’lu yaşlarda başlayacak olan kırışıklıklar geciktirilir. Önleyici botox, kişileri 10 yaşa kadar genç gösterebilir. Uygulama minimal dozlarla yapılır. Yaşlanma belirtisi görülmediği için normal dozlardan çok daha az etken madde kullanılır.

Botoks Tedavisi İstanbul
Botoks Tedavisi

Masseter Botox

Bu botox türü, masseter kasının bulunduğu yer olan yüzün alt kısmının inceltilmesiyle gerçekleşir. Yüzün erkeksi ve sert görünmesine yol açan kare şeklindeki görüntü küçültülür ve daha orantılı bir hale getirilir. Bu uygulama çeneyi küçültmez, sadece yüzü yeniden şekillendirir. Yüz şekli yuvarlak ve kare olanlar, daha çekici görünmek üzere bu botox türünü alır. Ameliyatsız gerçekleştirilen bu yüz şekillendirme işlemi hem iyileşme süresi hem de kesi olmamasından dolayı oldukça iyidir. Kısa süren bir işlemdir. 6 hafta içinde yüz yeni şeklini almaya başlar. 2 ya da 3 seanstan sonra çene şeklinde uzun süreli değişiklikler olabilir.

Nefertiti Botox

Bu botoksta uzun boyun ve belirgin çene hattı elde edilir. Nefertiti botox ile çene şekillendirilir, boyun çizgisi yumuşar ve gençleşme elde edilir. Uygulama ile sarkan deri toparlanır, sıkıştırılır, pürüzsüz bir cilt ve gerginlik elde edilir.

Erkekler İçin Botox

Son dönemlerde erkekler de botox uygulaması yaptırmaktadır. Kas yapısı kadınlara göre farklı olan erkeklerde uygulama daha özel kriterler dikkate alınarak yapılır. Yüzdeki kırışıklıklar, bitkin, yorgun, üzgün ve kaygılı görünmeye sebep olan ifade ortadan kaldırılır. Daha çekici ve genç görünmek isteyen erkekler için botox önerilmektedir.

Diş Gıcırdatma İçin Botoks

Diş gıcırdatma sorunlarını ortadan kaldıran botox ile çene ve baş ağrısı giderilmekte, çene görünümü yumuşatılmaktadır. Bunun için çeneyi hareket ettiren masseter kasına enjekte edilen botox, istemsiz bir şekilde gerçekleşen diş gıcırdatmalarını ortadan kaldırmaktadır. Böylece diş gıcırdatmaya ve çeneyi sıkmaya bağlı olarak diş yüzeyinde oluşan hasarlar ve çatlamalar da önlenmiş olur.

1

Botox uygulanan bölgede 6 aya kadar etkili olur

1

Botox tedavisine 10-15 dakikalık bir seans yeterlidir

1

Botoks sonrası ilk etki maksimum 7 genellikle de 3 gün sonrasında görülmeye başlar.

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın