metot bilişim
ankara web tasarım
Plexr ile Ben Alma İstanbul

Plexr ile ben alma, cerrahi olmayan; dolayısıyla ameliyatsız estetik çözümlerindendir. Alındıktan sonra histopatolojik incelemeye ihtiyaç duymadığımız, yani iyi huylu ben veya deri lezyonlarının alındığı bir plazma koterizasyon işlemidir.

Deride derin yerleşimli olmayan iyi huylu ve çok büyük olmayan benler, Plexr ile ben alma yöntemiyle tedavi edilebilir. Benin plexr ile alınmaya uygun olup olmadığına dermatolog karar vermelidir. Bunun için bazen sadece fizik muayene yeterli iken bazen de Dermatoskopik incelemeye ihtiyaç duyarız. Fizik muayene ve Dermatoskopik inceleme ile iyi huylu olduğu anlaşılan ve alınmasında herhangi bir risk olmayan benler Plazma Koter Plexr ile kolayca ve iz kalmadan alınabilir. Vücutta bulunan tüm benlerin söz konusu uygulama ile alınması mümkün değildir. Ancak iyi huylu benler, bu yöntem kullanılarak tedavi edilebilmektedir.

Plexr ile Ben Alma ve Diğer Uygulamalar

Benlerin iyi huylu olup olmadığı Dermatolojik muayene ile tespit edildikten sonra plexr uygulanmasına karar verilir. Küçük ve derin yerleşimli olmayan yani epidermiste bulunan benlerde, tedavi edildikten sonra iz kalmaz. Biraz daha derin yerleşimli olan ve boyut olarak büyük benlerde iz kalma ihtimali daha fazladır fakat genellikle diğer işlemlere göre daha az ve kabul edilebilir iz kalır. Plexr ile ben alma işlemi, benlerin oluşturduğu estetik olmayan görüntüden kurtulma yollarından biridir. Plexr ile alınamayacak kadar büyük olan ve histopatolojik inceleme gerektiren benler cerrahi olarak alınmalıdır.

Plexr, ben alma dışında farklı cilt sorunlarının tedavisinde etkili sonuçlar vermektedir.

Bunlar ;

  • Üst göz kapağı sarkması
  • Göz kenarı kırışıklıkları
  • Cilt çatlakları

Genel itibarıyla tek seansta bitirilen uygulama, ihtiyaç duyulursa yeni seanslarla desteklenebilir. Uygulama esnasında cihaz, ben üzerinde gezdirilir ve ben, buharlaşmaya başlar. İşlem, cilt düzeyine ulaşılana kadar sürdürülür. Benin alınmasıyla birlikte bölgede ben büyüklüğünde bir yara meydana gelir ve bu yara ortalama bir haftada iyileşir. Kabuğun düşmesiyle birlikte ciltte pembelik oluşur, bu da 2 hafta ile 2 ay arasındaki bir sürede normal cilt rengine döner. Uygulama, kabarık olan benlere ve et benlerine de uygulanabilir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Uygulamadan Kimler Yararlanabilir ve Uygulamadan Sonra Ağrı Hissedilir mi?

Uygulama için alt ya da üst bir yaş sınırı yoktur. İyi huylu olduğu tespit edilen tüm benler, plexr ile alınabilmektedir. Uygulamanın yapıldığı bölge küçükse ve ben epidermiste ise işlem, yara izi kalmadan tamamlanabilir. Ancak benin derinliği fazlaysa ve ben büyükse cildin kendi rengine benzer bir iz kalabilir.

Uygulamanın akabinde ağrı, acı olmaz. Yara bölgesine iyileşene kadar antibiyotik içeren krem uygulanır. İstendiği takdirde işlem, lokal anestezi ile de yapılabilmektedir.

Uygulama Nasıl Gerçekleştirilir?

Plazma koter (plexr) ile alınmaya uygun olduğuna karar verilen benler alınmadan önce benin altına ince uçlu iğne ile lidokain verilerek lokal anestezi yapılır. Böylece ağrı hissedilmez. Fakat ben çok küçük ise buna ihtiyaç duyulmayabilir.

Plexr cihazının çalışma disiplininde cihaz bene hafifçe dokundurulur ve benin üstünde gezdirilir. Küçük kıvılcımlarla benler buharlaşır. Cihazın temas ettiği noktalarda benin üst kısmındaki tabakalar buharlaşmaya başlar. İşlem, benin seviyesi ciltle eşitleninceye kadar sürer. Temiz zemine ulaşıldığında uygulama biter.

Dr. Ektan Demir kliniğinde, önce Dermatolojik muayene ve Dermatoskopik inceleme ile benin plazma koter (plexr) ile alınmaya uygun olup olmadığına karar verilir. İyi huylu ve histopatolojik incelemeye gerek olmayan benler ve diğer deri lezyonları plexr cihazı ile güvenle ve kolayca alınır. Plazma koter (plexr)’i tercih etmemizin en büyük nedeni diğer uygulamalara göre en az iz kalan metot olmasıdır.

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın