metot bilişim
ankara web tasarım
Afrodit Tipi Dudak Dolgusu

Afrodit tipi dudak dolgusu sayesinde siz de altın oranlara sahip dudak şekli ve boyutuna sahip olabilir, dudak estetiğinizi standartların üzerine çıkarabilirsiniz.

Dudak estetiği uygulamalarında kabul edilen farklı birçok kriter bulunuyor. Ancak dünya genelinde en çok kabul gören kriterler arasında hem şekil hem de boyut olarak altın oranı ile Afrodit tipi dudak dolgusu yer alıyor. Siz de çevrenizdeki herkesin dikkatini çekecek mükemmel dudaklara, aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit’e ithaf edilmiş altın oranlar ile kavuşabilirsiniz.

Afrodit Tipi Dudak Dolgusu Nedir?

Afrodit tipi dudak kriterlerinde genel olarak hem dudağın şekline hem de hacmine dikkat edilmektedir. Uygulamalar sırasında sadece dudağın şekline odaklanılan 2 boyutlu görünümlerden kaçınılmalı ve mükemmel dudaklar için dudak hacmi de düşünülerek 3 boyutlu tasarımlar yapılmalıdır.

Afrodit tipi dudak dolgusunun farklı kriterleri bulunmakla birlikte genel olarak dudakların yüz hatları ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Dudakların kıvrımlı yapısı, boyutu ve dudak konturu yüz hatları ile uyumlu olacak şekilde yeniden tasarlanmalı ve dudak dolgusu buna uygun olarak uygulanmalıdır.

Afrodit Dudak Dolgusu Nasıl Planlanır?

Afrodit tipi dudak dolgusunda öncelikle alt ve üst dudağın boyutları ve şekli gözden geçirilerek sonrasında genel yüz hatlarına göre yeniden planlama yapılmaktadır. Genel tasarımların ardından üst dudak 3/1, alt dudak ise 3/2 oranında dolgunlaştırılmaktadır. Dudak üzerinde Cupid Yayı adı verilen bölgenin daha dikkat çekici hale getirilmesi için bu bölgeye kontur çalışması yapılmaktadır.

Dudak üzerinde herhangi bir bozukluk ya da dudak kenarına gidildikçe simetri bozukluğu oluşuyorsa, dolgu uygulamaları ile bu bozuklukların da önüne geçilmektedir. Dudağın orta bölgelerinden kenarlarına ilerledikçe simetrik bir kalınlıkta incelme görülmelidir. Bu nedenle yapılan dolgu uygulamalarında dudağın iki kenarına doğru ilerledikçe kalınlığın eşit şekilde azalması sağlanmaktadır.

Afrodit tipi dudak dolgusunun en belirgin özelliklerinden bir tanesi, dudağa yapılan işlemlerin 2 boyutlu değil, 3 boyutlu olarak tasarlanmasıdır. Bu sayede, dudağa yapılan uygulamalar ile dudak konturu hafif dışa çıkık şekilde tasarlanmaktadır. Böylece dudakların abartı bir görünümden uzak, ancak dikkat çekici olması sağlanmaktadır. Yapılan tüm dudak dolgusu işlemleri, dudakların pürüzsüz ve gergin bir tarza bürünmesini de sağlamaktadır.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın