metot bilişim
ankara web tasarım
Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan, etkili epilasyon yöntemlerinden biridir. Pratik olması yönüyle de cazip bir uygulamadır.

Alexandrite lazer epilasyon yöntemi, açık cilt rengindeki insanlarda etkilidir. Vücudun çeşitli bölgelerine yapılabilir, yöntemle uyumlu kişilerdeki sonuçları oldukça olumludur. Özellikle günümüzde sıklıkla kullanılan bir lazer epilasyon yöntemidir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Kimlere, Nasıl Uygulanır?

Alexandrite türü lazer uygulaması, açık cilt tipine ve koyu kıl rengine sahip insanlara uygun olan bir epilasyon yöntemidir. Diğer lazer türlerine göre bu lazer tipi, ciltteki ve kıl köklerindeki melanin pigmenti tarafından daha iyi tutularak, daha etkili bir epilasyon sağlar. Koyu cilt tipine sahip insanlarda etkili olamadığı gibi, bazı yan etkilere de yol açabilmektedir.

Epilasyondan önce, hedef bölgeye soğuk ve yüksek basınçlı bir gaz uygulanarak cilt soğutulur. Böylece epilasyon esnasında şiddetli ağrı, yanma veya acı gibi hislerin oluşumu azaltılır; yüksek enerjili lazerle kıl kökleri kolaylıkla yakılabilir. Lazer cihazı vücuttan 3 cm gibi bir mesafeden atış yaptığı için, işlemde hijyenle alakalı da herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Kıl kökleri büyük oranda azaltılır, çıkan tüylerin de yumuşak, sarı renkli oldukları görülür.

Alexandrite epilasyon yaptıranların yorumları da dikkate alındığında, yöntemin oldukça etkili ve güvenilir olduğu anlaşılacaktır.

Alexandrite Lazer Vücutta Hangi Bölgelerde Daha Etkilidir?

Alexandrite lazer uygulaması, kıl köklerinin derin olduğu yüz, sırt gibi bölgelerdeki kıllar üzerinde etkili olmadığı için bu bölgelere uygulanmaz. Çünkü bu lazer tipinin dalga boyları kısadır ve ciltte derinlere inemez. Bu sebeple Alexandrite lazer epilasyon bacak, genital bölge ve koltuk altları gibi kıl köklerinin daha yüzeyde olduğu bölgelere uygulanır.

Buz Lazerle Alexandrite Lazer Arasındaki Farklar

Buz lazer mi Alexandrite mı sorusu, kendine uygun epilasyon yöntemini arayanlar tarafından sıkça sorulan bir sorudur. İki yöntemin de kendilerine göre avantajlı yanları bulunmaktadır. Buz lazerle Alexandrite lazer arasındaki farklardan bazıları şunlardır:

  • Buz lazer koyu cilt rengine sahip insanlarda, Alexandrite lazere göre daha etkilidir. Açık renkli cilde sahip insanlarda ise Alexandrite daha yararlı bir yöntemdir
  • Alexandrite lazer yaz aylarında kısıtlı ölçüde kullanılabilirken buz lazerde böyle bir durum söz konusu değildir
  • Alexandrite lazer, lazer teknolojisinin en ileri düzeylerinden biridir. Diğer lazerlere göre hız konusunda da avantaj sağlayabilir.
  • Her iki lazer yöntemi de, istenmeyen tüylerin ortadan kaldırılmasında oldukça etkilidir

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın