metot bilişim
ankara web tasarım
Alın Dolgusu Nedir

Alın Dolgusu Nedir?

Günümüzde, estetik uygulamalar açısından cevabı en çok merak edilen sorulardan biri de “Alın dolgusu nedir?” sorusudur. Alın dolgusu, alın bölgesindeki estetik sorun oluşturan çizgilerin dolgu ile giderilmesi işlemidir.

Alın dolgusu nedir?” sorusu, daha güzel ve estetik bir yüze sahip olmak isteyenler tarafından araştırılmaktadır. İlerleyen yaş ile birlikte yüz bölgesinde, özellikle de alın bölgesinde bazı deformasyonlar meydana gelmektedir. Alın dolgusu, yaş faktörüne bağlı olarak meydana gelen bu sorunların çözümü için etkili bir metottur.

Alın Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

Alın bölgesindeki çizgiler, yaşla birlikte kendini daha da belirgin olarak göstermektedir. Özellikle konuşma esnasında ve mimiklere başvurulduğunda bu çizgiler net olarak görülmektedir. Bu işlem, hem alın bölgesindeki çizgilerin görünümünün azalmasını sağlamaktadır hem de kişinin daha güzel bir görünüm kazanmasına katkıda bulunmaktadır. Daha genç ve sempatik bir görünüm elde etmek için yapılan alın dolgusu, düzenli aralıklar yapıldığında, alındaki çizgilerin zamanla derinleşmesini engeller ve azaltır. Kısa süren ve anestezik kremler ile gerçekleştirilen uygulama esnasında ağrı ve acı minimaldir.

Alın Dolgusu Uygulaması

Alın bölgesi hassastır ve yüzde en fazla dikkati çeken bölgedir. Daha çok Hyalüronik asit içeren dolguların kullanıldığı uygulama, yüz bölgesinin estetik bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Hyalüronik asit, vücudun kendi kendine ürettiği bir maddedir ve bu yüzden uygulama, vücuda zarar vermemektedir. Herhangi bir mimik hareket yapmadan da alında belirgin şekilde görülen statik kırışıklıkları gidermek veya hafifletmek için alın dolgusu yapılabilir. Botoks uygulamasıyla açılmayan alın kırışıklıkları derinleşmiştir ve yerleşmiştir, bu yüzden dolgu uygulamasına ihtiyaç duyulabilir.

Uygulamanın Kalıcılığı

Alın dolgusu bir ameliyatsız estetik  uygulamasıdır ve diğer ameliyatsız estetik uygulamalarda da olduğu gibi kalıcı olmamaktadır. Dolgu işleminin düzenli olarak yapılması, kırışıklıkların daha kalıcı olarak yok olmasını sağlayacaktır. Uygulamanın kalıcılığı, kullanılan dolgu malzemesine göre değişmektedir. Genel olarak 12 ile 18 ay kalıcı olabilen alın dolgusu, akıllı dolgunun kullanılması halinde 3 yıla kadar kalıcı olabilmektedir. Dolgu malzemesinin süresinin bitimine göre dolgu işlemi tekrarlanmalıdır, tekrarlanmaması durumunda kırışıklıklar tekrar başlayacaktır.

Alın Dolgusu İstanbul

Alın dolgusu, 15-20 dakika sürmektedir. Bu estetik uygulama, genel anestezi olmaksızın yapılmaktadır. Anestezi etkisi olan kremler ile alın bölgesi uyuşturulmaktadır. Bu krem sayesinde herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmemektedir. Uygulamanın pek çok avantajı vardır:

  • Kişi, uygulamanın hemen ardından günlük hayatına dönebilir.
  • Uygulamanın yapıldığı bölgede iz oluşmamaktadır.
  • Dolgu, en fazla 3 hafta içerisinde dokuya yerleşmektedir.

Uygulamanın, kişinin günlük  yaşantısını ve aktivitelerini etkileyecek  yan etkileri bulunmamaktadır. 2 ya da 3 gün boyunca geçici kızarıklıklarla hafif şişlikler meydana gelebilmektedir. Bu da iğnenin kılcal damara gelmesine bağlıdır. Ödem de oluşabilir ancak buz uygulaması ve hekimin önereceği krem ile ödem ve kızarıklık ortadan kalkmaktadır. Fakat genel olarak, yan etki meydana gelmemektedir, cildin hassasiyetine bağlı olarak sözü edilen yan etkiler olabilmektedir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın