metot bilişim
ankara web tasarım
Altın İğne Akne Tedavisi

Altın iğne akne tedavisi fraksiyonel radyo frekansı ile ciltte bulunan akne izlerinin ve renk farklılıkları gibi istenmeyen görünümlerin en aza indirilmesi için kullanılan başarılı bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem sadece akne izlerinin değil, aynı zamanda kırışıklıklar, deri sarkmaları, yanık ve yara izleri, gözaltı morlukları, gebelik sonrası oluşan çatlaklar gibi form kayıplarının tedavisinde de kullanılabilir.

Altın iğne akne tedavisi sırasında kullanılan cihazın ucunda, mikro iğnelerden oluşan bir kısım vardır. Bu mikro iğneler cildin alt tabakasını uyarır. Uyarılan hücreler de yenilenme ve onarım sürecine girerler. Görüldüğü gibi, altın iğne tedavisi tamamen cildin kendi kendini yenilemek için uyarılması sürecidir ve herhangi bir ilaç uygulaması yoktur.

Altın İğne Akne Tedavisi Ne İşe Yarar?

Altın iğne akne tedavisi sivilce izlerinin silinmesi olarak da ifade edilebilir. Ciltteki gözeneklerin sıklaşmasına ve siyah nokta oluşumunun azalmasına yardımcı olur. Altın iğne tedavisinin bir diğer faydalı özelliği de cildin yağlı görünümünü engellemesidir.

Altın iğne tedavisinin tercih edilme sebeplerinden bazıları şunlardır:

  • Her cilt tipi için gençleştirme sağlar.
  • Kolajen, hyalüronik asit ve elastin üretimini tetikler ve ciltte lifting etkisi yaratır.
  • Yara ve sivilce izlerini tedavi eder.
  • Ciltteki leke görünümünü en aza indirir.
  • Deri kaybına bağlı çatlakları giderir.

Altın İğne Tedavisi Nasıl Yapılır?

Mikroiğneli fraksiyonel radyofrekans tedavisi olarak da bilinen altın iğne, doğrudan dermiş adı verilen deri altı dokulara uygulanır. Bu sayede ciltte gereksiz bir enerji kaybı oluşmadığı gibi, meydana gelebilecek yan etkiler de ortadan kaldırılmış olur.

Altın maddesi, en iletken madenlerden biridir. İğnelerde kullanılan bu maden sayesinde radyofrekansın etkili bir şekilde dermise gönderilmesi mümkün olur.

Prosedür öncesinde bölgeye topikal bir uyuşturma merhemi uygulanabilir. İşlemin tamamı, tedavi bölgesinin büyüklüğüne bağlı olarak 20 dakika ile 1 saat arasında değişen bir sürede yapılabilir.

Altın İğne Tedavisi Ne Kadar Süre Sonra Etkisini Gösterir?

İlk olarak söylememiz gerekir ki, her hastanın beklentileri ve cilt durumu farklıdır. Dolayısıyla, istenilen sonucun alınabilmesi farklılıklar gösterebilir. Fakat tipik olarak bir ay arayla iki ila dört seans uygulandığı söylenebilir.

Tedavi sonlandıktan sonra cilt hızlı bir iyileşme sürecine girer. Genelde 24 – 36 saat içinde kaybolan kızarıklık ve şişlik meydana gelir. İğnelerin cilde temas ettiği noktalarda çok küçük kanamalar olabilir fakat bu durum en fazla iki gün içerisinde geçer.

Altın iğne tedavisinin olumlu sonuçları, giderek artar. Altı ay boyunca cildin yenilenme süreci devam eder.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın