metot bilişim
ankara web tasarım
Altın iğne ameliyatsız cilt gençleştirme

Altın iğne ameliyatsız cilt gençleştirme, etkili cilt yenileme tekniklerindendir. Cilt altına iletilen radyofrekans dalgaları kolajen üretimini tetikler. Böylece ciltte sıkılaşma, parlaklık ve yenilenme sağlanır. Cerrahi bir müdahale olmaksızın uygulanabilen, hızlı ve etkili bir işlem olarak yaygınlaşmaktadır.

Altın iğne ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları, Scarlet S, iğneli radyofrekans gibi isimlerle de tanımlanır. Cildin zaman içinde çevresel etkilerle yaşlanması, sarkması, kırışıklık ve leke oluşumu kaçınılmazdır. Altın iğne Scarlet-S sayesinde bu yıpranma ve yaşlanma belirli ölçüde geri döndürülebilir. Lekelerin, gözeneklerin, yara ve sivilce izlerinin yok edilmesinde kullanılan bir uygulamadır.

Altın İğne Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Scarlet-S altın iğne işlemi cilde özel bir cihaz yardımıyla radyofrekans gönderilmesi şeklinde özetlenebilir. Uygulamayla ilgili diğer detaylar şu şekildedir;

 • İşlem öncesinde bölgeye uygulanan topikal kremler sayesinde acı hissi engellenir.
 • Tamamen temizlenmiş cilt, Scarlet-S cihazıyla taranarak radyofrekansa maruz bırakılır.
 • Kontrollü biçimde uygulanan radyofrekans dalgaları, doku altına ısı ileterek yenilenme sürecinin başlamasını sağlar.
 • Uygulama, hekimin yönlendirmesine ve cildin ihtiyaçlarına bağlı olarak ortalama üç seans uygulandığında, gözle görülür bir iyileşme ortaya çıkabilmektedir.

İşleme ismini veren “altın iğne nedir” sorusunun yanıtı, bu radyofrekans cihazının başlığındaki mikro iğnelerdedir. 0.5 ile 3.0 mm aralığında değişen altın iğneler radyofrekans dalgalarının cilt altında belirli tabakalara iletilmesini sağlar. Bu işlem sonrasında travmatize olan dokularda yenilenme süreci başlar.

Altın İğne Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Altın İğne Yararları Nelerdir?

Günümüzde altın iğne ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları yaygınlaşmaktadır. Bununla birlikte “Scarlet S kalıcı mı?”, “altın iğne cildi sıkılaştırır mı” şeklinde sorular gündeme gelmeye başlamıştır. Bu soruların kısa yanıtı “evet”tir. Bununla birlikte altın iğne yararları genel olarak şu şekilde sıralanabilir;

 • Kırışıklık görünümünün azalmasını sağlar.
 • Gözenek küçültme etkisi vardır.
 • İşlem, skar tedavisi ve sivilce tedavisi için etkin biçimde kullanılmaktadır.
 • Kilo alıp verme ya da gebelik sonrasında oluşabilen deri çatlaklarının giderilmesinde etkili sonuçlar verir.
 • Yanık ve yara izlerinin tedavisini sağlar.
 • Sarkık deri görünümün ortadan kaldırılması için kullanılabilir.
 • Cildin genç, parlak bir görünüme kavuşması için uygulanılır.
 • İşlem cilt tonu eşitleme amacıyla da kullanılmaktadır. Derindeki, uzun zamandır ciltte bulunan lekelerin giderilmesini sağlar.

Altın iğne Scarlet-S sayesinde cilt kalitesi arttırma, genç, dinamik bir görünüm elde etme, ameliyat izlerinden kurtulma mümkündür. Geniş bir aralıktaki pek çok sorunun çözülmesini sağlayan, güvenilir bir uygulama olarak bilinmektedir.

Altın iğne Scarlet-S sayesinde cilt kalitesi artırma

Altın İğne Yan Etkisi Var Mı?

Etkisi kanıtlanmış bir uygulama olan altın iğne, cilt problemlerinin tedavisinde kullanılan, anti-aging özelliği olan bir işlemdir. Bununla birlikte şu hastalık ve durumlarda kullanımı uygun değildir;

 • Hamileler,
 • Kalp hastalığı olanlar ve kalp pili kullananlar,
 • Pıhtılaşma problemi yaşayan kişiler ve
 • Epilepsi hastaları için altın iğne uygulanamaz.

Ayrıca işlem 18 yaş altı bireylere yapılamaz. Altın iğne uygulaması, cilt altındaki dokulara ısı iletmek suretiyle çalışmaktadır. Bu nedenle işlem sonrası bazı yan etkiler ortaya çıkabilir. Bu yan etkiler genellikle geçicidir. İşlem sonrası talimatlara uyulduğu takdirde kısa sürede cilt iyileşir. Altın iğne uygulaması sonrası görülebilen bazı semptomlar şu şekildedir;

 • İşlemden sonra uygulama yapılan bölgelerde ödem oluşabilir.
 • İlk 12 saatte kızarıklık meydana gelebilir.
 • Bazı nadir durumlarda geçici morluklar ortaya çıkabilir.

Bu hafif yan etkileriyle birlikte oldukça güvenilir bir uygulamadır. Yan etkiler bakımından, altın iğne yaptıranların yorumları büyük ölçüde olumludur.

Botoks mu Altın İğne mi?

Botoks ve altın iğne yaşlılık ve kırışık karşıtı iki uygulama olarak bilinmektedir. Cildin yenilenmesi ve gençleşmesiyle ilgili destek ve bilgi almak isteyenler, hangi uygulamanın daha etkili olduğunu merak etmektedir.

Konuyla ilgili bilinmesi gereken şey, botoks ve altın iğnenin kapsamlarıdır. Gençleşme konusunda benzer etkilere sahip olsalar da çalışma prensipleri oldukça farklıdır. Botoks, cilt altına kasların hareket etmesini engelleyen bir enjeksiyon yapılmasıdır. Altın iğne ise cildi kolajen üretimini tetikleyerek yenilemek üzere yapılan bir işlemdir.

Kişi yalnızca mimik oluşumuna ve kırışıklıklara karşı bir işlem ihtiyacı duyuyorsa, botoks tercih edilebilir. Botoks sayesinde kırışıklık oluşumu engellenir ve mevcut kırışıklar azaltılabilir. Bunun yanında botoks etkisinin belirli bir süre içinde geçeceği bilinmelidir.

Altın iğne ise çok daha kapsamlı bir uygulamadır. Cildin kendini yenilemesine, iyileşmesine ve gençleşmesine yönelik bir tedavidir. Leke ve izlerin tedavisi, sarkma ve çatlakların yok edilmesi, gözenek sıkılaştırma gibi ihtiyaçlarda altın iğnenin tercih edilmesi daha uygun olacaktır.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın