metot bilişim
ankara web tasarım
Altın İğne İstanbul

Altın iğne İstanbul, estetik ve cilt gençleştirme alanlarında kullanılan fraksiyonel radyo frekans uygulamalarından biridir. Bu teknik, uzun bir süredir bilimsel olarak bilinen radyo frekans enerjisinin belirli boyutlarda üretilmiş iğneler yardımı ile cildin alt katmanlarında bulunan dokuya gönderilmesi yöntemidir.

Altın iğne İstanbul, cildin derin katmanlarına ulaşan radyo frekans enerji ile hasar görmüş kolajen yapılarının onarılması ve yeni kolajen yapılarının oluşturulması hedeflenmektedir. Bu teknik ile deri üzerinde oluşmuş kırışıklık ve lekelenmelerin azaltılması ve cildin daha genç, pürüzsüz ve canlı görünmesi sağlanmaktadır.

Altın İğne İstanbul Hangi Alanlarda Kullanılır?

Altın iğne İstanbul tekniği aşağıdaki bölgelere rahatlıkla uygulanabilmektedir.

  • Yüz Bölgesi
  • Boyun ve dekolte bölgesi
  • Kol
  • Bacak

Altın İğne İstanbul Yöntemi Nedir?

Altın iğne yöntemi diğer uygulamalara kıyasla daha acısız ve kolay bir uygulama olması sebebiyle kısa sürede tamamlanabilen bir uygulamadır. Uygulamanın yapılacağı bölgenin hassasiyetine ve dezenformasyon boyutuna göre değişen seansların ortalama uzunluğu 30 ile 40 dakika arasındadır. Lokal anestezik krem aracılığıyla uyuşturulan bölge antiseptik solüsyon yardımı ile temizlenir. Kremin yeterli olmadığı durumlarda ise lokal anestezisi yardımıyla bölge uyuşturulabilir. Cilt ile temas edecek iğnelerin, cildin istenilen derinliğine uygun olarak ayarlamaları yapılır.

Altın İğne Uygulaması Nasıl Gerçekleşir?

Altın iğne uygulaması, ön hazırlık kısmından sonra kişiye özel ve tek kullanımlık olarak tasarlanan altın iğne başlığına yerleştirilen iğne uçları istenilen bölgeye temas ettirilmesiyle gerçekleşir. Altın uçlu iğneler tarafından iletilen ve cilt ile temas etmeyen radyofrekans dalgaları mikro gözenekler aracılığıyla deri tabakasının altında kolajen oluşumunun tetiklenmesini sağlar. Uygulamanın ardından soğuk kompres ile acının azaltılması sağlanır. Yöntemin uygulandığı cilt bölgesine güneş kremi ve acıyı hafifletici kremler sürüler uygulama bitirilir. Altın iğne yöntemi uygulamanın yapıldığı bölgeye ve istenilen sonuca göre değişiklik gösterse de ortalama olarak 15 günde bir ve toplamda 3 seans olarak uygulanmaktadır.

Altın İğne Uygulaması ile İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Altın iğne yönteminde hem işlem öncesi hem de işlem sonrasında dikkat edilmesi gereken birkaç unsur vardır. Uygulama öncesinde alkol ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalı, işlemin yapılacağı bölgenin temiz ve makyajsız olması sağlanmalıdır. Uygulama sonrasında ise, işlemin uygulandığı bölge 15 gün boyunca güneşe ve uygulamanın akabindeki 24 saat içerisinde de suya maruz bırakılmamalıdır.

Altın İğne Uygulaması Herkes İçin Uygun Mudur?

Altın iğne uygulaması hemen hemen herkes için kullanıma uygun bir uygulamadır. Bunun yanı sıra epilepsi hastası olanlar, kalp pili kullananlar ve kan pıhtılaşması ile ilgili rahatsızlığı olanlara altın iğne yöntemi uygulanmaz.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın