metot bilişim
ankara web tasarım
Altın İğne Sivilce Tedavisi

Altın iğne sivilce tedavisi altın iğne yöntemiyle cilt üzerinde bulunan sivilce izlerinin yani aknelerin giderilmesi demektir. Altın iğne uygulaması yaşlılık ve çeşitli nedenlerle cilt üzerinde oluşan lekelenmeler, izler ve kırışıklıkları gidermek için uzun bir süredir kullanılmaktadır.

Altın iğne sivilce tedavisi cildin gençleşmesi ve daha canlı görünmesi amacıyla uygulanan estetik yöntemlerden biridir. Daha ağrısız ve acısız bir yöntem olduğu için en çok tercih edilen yöntemlerdendir. Kolay sonuç alınabilen bir yöntem de olan altın iğne akne tedavisi cilt üzerinde herhangi bir iz bırakmadan uygulanabilen bir yöntemdir.

Altın İğne sivilce Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Altın iğne akne tedavisi fraksiyonel radyo frekans yöntemi olarak da bilinmektedir. Uygulama kısa sürer ve cildin herhangi bir alanına uygulanabilir. Aknenin bulunduğu bölgeye fraksiyonel radyo frekans cihazına bağlı altın iğne uçlarıyla cildin alt kısmına yüksek frekanslı radyo dalgaları gönderilen. Gönderilen radyo dalgaları bölgede bir tahribat yaratır ve kolajen üretimini aktive eder.

Altın iğne akne tedavisi seansı yaklaşık 30-40 dakika arasında sürer. Seans sonrasında ise cilt üzerinde çeşitli kızarıklıklar oluşabilir ve bu oldukça normal bir durumdur. İşlem sonrasında cildi güneş ışıklarından korumak önemlidir ve cildi korumak için yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır. Seansların sayısı ve süresi yöntemi uygulayacak olan uzman tarafından belirlenmelidir.

Altın İğne Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Kolayca uygulanabilen ve diğer uygulamalara göre daha ağrısız bir yöntem olduğu için tercih edilen altın iğne yönteminin pek çok artısı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

  • Farklı cilt tiplerinde kolayca uygulanabilir.
  • Etkisi hızlı bir şekilde ortaya çıkar ve uzun seanslar gerektirmez.
  • Cilt üzerinde ciddi kızarıklık ve pullanma oluşmaz
  • Uygulama hızlıca gerçekleştirilir ve hasta ertesi gün gündelik hayatına dönebilir.
  • Radyo frekansları derinin alt bölgesine uygulandığı için cilt üzerinde herhangi bir morarma gibi bir durum oluşmaz.

Altın İğne Tedavisinin Uygulandığı Bölgeler

Özellikle yüz bölgesine kolaylıkla uygulanabilen altın iğne yöntemi vücudun çeşitli alanlarına da rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir. Bacaklarda, özellikle bel çevresinde kilo alıp vermeden kaynaklı oluşan vücut çatlaklarına da kolaylıkla uygulanabilir. Tedavi süresi bölgeye, sıkıntının büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın