metot bilişim
ankara web tasarım
Altın İğne Uygulaması

Cerrahi müdahale yapılmaksızın gerçekleştirilen altın iğne uygulaması, cildin alt kısmına istediğimiz derinliğe altın kaplı mikro iğneler yardımıyla radyo frekans enerjisi yollanmak suretiyle gerçekleştirilmektedir. Bu tedavi ile cildin alt bölgesine mikro iğneleme ile kontrollü hasar verilmekte, vücudun kendi dinamikleri yoluyla da kollajen üretmesi sağlanmaktadır.

Altın iğne uygulaması ile vücudun kendi dinamikleri kullanılarak iyileşme sağlanması hedeflenmektedir. “Fraksiyonel radyofrekans” uygulaması adı da verilen altın iğne tedavisi, cilt altında yenilenme ve onarım mekanizmalarını harekete geçirerek pek çok cilt problemin çözülmesini sağlamaktadır. Radyo frekans enerjisi ile gerçekleştirilen tedavinin en önemli özelliği kanama, yara ve işlem sonrası leke iz gibi sorunların bulunmamasıdır.

Altın İğne Fraksiyonel Radyo frekans

Bu uygulama ile cildin alt katmanlarına kontrollü bir şekilde hasar verilmektedir. Altın kaplı iğneler boyunca deri altına verilen radyo frekans enerjisini, cildin yüzey kısmına zarar vermeksizin yalnızca cildin alt kısmını etkileyecek biçimde yollamaktadır. Bu sayede derinin yüzeyinde herhangi bir hasar  söz konusu olmamakta ve radyo frekans enerjisi tümüyle hedeflenen bölgeye yollanmaktadır. Altın iğne tedavisi farklı cilt sorunları için uygulanabilen bir yöntemdir. Bu cilt sorunlarını şöylece sıralayabiliriz:

  • Yüz bölgesindeki ince kırışıklıklar
  • Yüzde gevşeme ve hafif sarkmaların sıkılaşması
  • Deri kalitesinde artış ve gözeneklerin küçültülmesi
  • Sitria ( cilt çatlakları)
  • Cilt gençleştirme
  • Sivilce, akne, yanık ve yara izleri

Bütün bu sorunların yanı sıra tedavi, farklı cilt sorunları için de kullanılmaktadır:

  • Gebelikten ve kilo aldıktan sonra meydana gelen çatlaklar
  • Cilt gözeneklerini sıkıştırma
  • Akneli cilt problemleri
  • Boyun, gıdı ve dekolte bölgesindeki kırışıklık ve gevşemeler

Bütün bu cilt sorunları, altın iğne tedavisi ile azaltılmaktadır.

Altın İğne Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Uygulamadan önce, uygulamanın yapılacağı bölge temizlenmektedir. Sonrasında, lokal anestezik etkisi bulunan krem bölgeye uygulanmaktadır. Uç kısmında 25 adet altın kaplı mikro iğnelerin bulunduğu başlık aparatı takılan radyo frekans cihazı 3,5 mm ye kadar ayarlanabilen derinliğe deri altına başlığı temas ettirerek mikro iğneleme ile deri altında mikro hasar oluşturur ve radyo frekans akımı verir. Uç kısmında pek çok mikro altın iğneler bulunan cihaz, cildi taramaktadır. Altın iğneler belirlenen derinlikte cilde temas etmekte ve cilde çok hızlı giriş çıkışlar yapmaktadır. Böylece, cildin yüzey kısmına hiçbir zarar vermeksizin cildin alt tabakasında kollajen ve elastin üretimi tetiklenmektedir.

Altın İğne İle Cildinizi Gençleştirin

Altın iğneler, sahip olduğu iletkenlik ile cildin alt kısmına yüksek miktarda enerji yollamaktadır. Ancak kişi, mezoterapi kokteylleri ile tedavi almak istiyor ise özel olarak tedavi alan kişi için hazırlanan solüsyonlar altın iğneler ile açılan mikro kanallardan deri altına yedirilir. Uygulamadan sonra cildin yüzeyinde birkaç saat süren kızarıklıklar oluşabilmektedir. 1-2 saat içerisinde de bu pembelikler geçmektedir. Kişi, işlemden sonra günlük hayatına dönebilmektedir.

Uygulamadan sonra; pullanma, soyulma ve kabuklanma hafif olabilmektedir. Bu dönemde deri bol nemlendirilmelidir. İlk seanstan başlayarak fark edilir neticeler elde edilmektedir ve neticeler uzun müddet süren bir etkiye sahip olmaktadır. Yazın da yapılabilen uygulama, bütün cilt tiplerine ve renklerine uygundur.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın