metot bilişim
ankara web tasarım
Ameliyatsız Dudak Dolgusu

Ameliyatsız dudak dolgusu uygulaması ile ameliyat kesisi olmadan istediğiniz dudak görünümünü elde edebilirsiniz. Bu işlem, kişilere istedikleri görünümü elde etmelerinde yardımcı olur.

Ameliyatsız dudak dolgusu işlemi, dudakların daha dolgun ve belirgin görünmesi amacıyla uygulanan bir estetik yöntemdir. Dolgu işlemi, gün geçtikçe daha sık uygulanan bir işlem haline gelmektedir.

Ameliyatsız Dudak Dolgunlaştırma İşlemi Nasıl Uygulanır?

Ameliyatsız dudak dolgunlaştırma işlemi, ameliyat olmadan uygulanan enjeksiyonlar ile gerçekleştirilir. Kanül isimli ince uçlu iğneli aletlerle, istenilen bölgeye dolgu yapılır. Dolgu malzemesi olarak genellikle “Hyalüronik Asit” kullanılmaktadır. Bu madde, çapraz bağlarla güçlendirilerek dolgu işlemine hazır hale getirilir ve uygulanır. İşlem sayesinde kişiler, istedikleri dudak yapısında sahip olabilmektedirler.

Uygulama sonrası doğal bir görünüm elde edilebilmesi için, dudakları yüz hacmine orantılı bir şekilde dolgunlaştırılması gerekmektedir. Bu sebeple uygulayan uzmanın tecrübesi ve estetik anlayışı, uygulamanın güvenilirliği açısından büyük önem taşır. İstenilen görünümü kararlaştırmak için işlem öncesinde doktor, kişiyle bir plan oluşturarak buna göre yöntemi uygular.

Enjeksiyon esnasında, uygulanan maddenin verdiği dolgunluk gözle görülebilir. Ancak asıl estetik görünüm, yan etkiler ortadan kalktıktan sonra açığa çıkar. Çünkü dolgu, asıl işlevini uygulamadan belirli bir süre geçtikten sonra göstermeye başlar. Ayrıca yöntem uygulandıktan sonra normal şartlar altında, dudaklarda herhangi bir his kaybı söz konusu değildir. Çünkü hyalüronik asit, dokularla uyumlu bir maddedir.

Uygulamanın Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mı?

İşlem sonrasında bazı hafif ve geçici yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler şunlardır:

  • Kızarıklık oluşumu
  • Ödem veya şişlik meydana gelmesi
  • Dudak dokusu içinde bazı bölgelerde kanama birikimi (Hematom)

Bu ve diğer benzer yan etkiler, yöntemin uygulandığı herkeste görülebilir. Ancak bu yan etkiler en geç 1 hafta gibi bir süre içerisinde kaybolur. Yan etki oluşumunu azaltmak için doktor, kişilere buz veya çeşitli merhem uygulamaları önerebilir.

Ameliyatsız Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Dudak kalınlaştırma amacıyla uygulanan bu işlemin kalıcılık süresi, kişiden kişiye değişebilmektedir. Çünkü dudak dokusunun dolgu maddesini emme ve tutma kapasitesi, kalıcılığı etkiler. Uygulamanın ortalama 5 ay gibi bir kalıcılık süresi bulunmaktadır.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın