metot bilişim
ankara web tasarım
Ataşehir Botox

Ataşehir Botox tedavisi ve diğer uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi & randevu için bizi arayabilirsiniz. Botox olarak bilinen işlemin asıl ismi Botulinum toksin uygulamasıdır. Bir nörotoksin olan botulinum, Clostridium botulinium bakterisi tarafından salgılanan bir maddedir. Botulinum toxini birçok antibiyotik ve ilacın elde edildiği gibi biyoteknoloji ile elde edilir.

Kırışıklık sorunu olan kişiler, Ataşehir botox tedavisi çözümleri ile arzu ettikleri cilt görünümüne kavuşabilir. Botulinum toksini, sinir uçlarındaki iletimi sağlayan maddelerin salgılanmasını durdurarak etkisini gösterir. Bu sayede sinir uçları, işlevini yapamaz. Botox’un etkisi, uygulamadan iki gün sonra başlar ve gittikçe yerleşir. Bir hafta- on gün sonra etkisi tam oturur.

Ataşehir Botox Uygulaması

Ataşehir botox uygulamasında kullanılan ana madde özünde bir bakteriden elde edilen bir toksindir. Botox uygulamasının ana maddesi olan bu toksin küçük dozlar halinde uygulandığı takdirde ciltteki kırışıklıkları ve pürüzleri giderir. Yüz genelinde adeta bir gençleşme etkisi yaratır. Derideki kırışıklıklar, sarkmalar ve çizgiler botox uygulamasından sonra bir süreliğine yok olur ve bu yok olma durumu bireylerin yüz bölgelerinde ciddi bir gençleşme görüntüsü sağlar. Fakat bu uygulama kalıcı olma süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilmek ile beraber tamamen kalıcı bir uygulama değildir.

Botox Uygulaması Kalıcı Mıdır?

Uygulamada kullanılan toksin bir süre sonra ciltten kendisini atacaktır. Yani botox uygulaması kalıcı bir uygulama değildir. Botox genelde ortalama 4 ay ile 6 ay arasında etkilerini yavaş yavaş kaybedecek, çizgiler ve kırışıklıklar yeniden ortaya çıkmaya başlayacaktır. Bu durum yukarıda da yazdığı gibi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Uygulamayı yaptıran kişinin cilt yapısı, yaşı ve uygulamanın yapıldığı spesifik bölge botoxun kalıcılık süresi üzerinde etkili olan etkenlerdir.

Botox Hangi Bölgeye Uygulanır?

Botox işleminin uygulanabildiği bölgelerden bazıları şunlardır;

 • Burun yan duvarlarında oluşan çizgiler
 • Kaz ayakları diye bilinen çizgiler
 • Kaş arasında oluşan ince kırışıklıklar
 • Ağız çevresinde oluşan kırışıklıklar
 • Boyun bölgesinde oluşan kırışıklıklar
 • Dudak üzerinde oluşan ince kırışıklıklar
 • Bu bölgelere rahatlıkla botox işlemi uygulanabilir.

Botox İşleminin Yan Etkileri Var Mıdır?

Botox enjeksiyonundan sonra hastanın cilt yapısına ve tedavinin yoğunluğuna bağlı olarak bazı yan etkiler meydana gelebilir. En sık rastlanan yan etkiler şunlardır:

 • Morarma: En yaygın yan etkidir ve kısa sürede kaybolur.
 • Baş ağrısı: Nadiren meydana gelir ve en geç iki gün içerisinde ortadan kaybolur.
 • Göz kapağı sarkması: Botox tedavisi yaptıran hastaların çok küçük bir kısmında oluşur ve 1-2 hafta içerisinde geçer.
 • Çarpık gülümseme
 • Göz kuruluğu
 • Enjeksiyon bölgesinde hafif ağrı veya şişlik
 • Grip benzeri semptomlar
 • Mide bulantısı
 • Uyuşma

Bu yan etkilerin tamamı kısa süre içerisinde geçmesi beklenen yan etkilerdir. Uygulamayı gerçekleştiren uzman, bu konuda ayrıntılı bilgilendirme yapacaktır. Yan etkilerin uzun süre devam etmesi durumunda kliniğe gidilmesi önerilir.

Ateşehir Botox Uygulamasından Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Botox tedavisi ameliyatsız bir işlemdir. Bu sebeple minimum hazırlık gerektirir. İşlemden önce, uygulamayı yapan uzmana tıbbi geçmiş, alerji ve ya mevcut medikal durumla ilgili ayrıntılı bilgiler verilir.

İşleme başlanmadan önce yüzdeki makyaj tamamen silinmeli ve tedavi alanı temizlenmelidir. Morarma riskini minimuma indirmek için aspirin gibi kan inceltici ilaçlardan da kaçınmak gereklidir.

Botox İşlemi Nasıl Bir İşlemdir?

Botox uygulaması sanılanın aksine oldukça kolay ve kısa bir uygulamadır. Anti-aging olarak bilinen gençleşme ve yaşlanmayı önleme tedavilerinin belkide en başında gelen botox nispeten eski sayılabilecek bir uygulamadır.

Botox uygulamasında çok ince uçlara sahip iğneler kullanılır. Bu iğneler ile hastanın kırışıklarının olduğu bölgedeki kaslara enjeksiyon yapılır. Enjeksiyon sırasında hasta herhangi bir ağrı hissetmez. Sadece iğnenin yaratacağı küçük bir acı ve yanma hissi oluşabilir. İğnenin batırıldığı bölgeye yumuşak bir cisim ile ovma işlemi yapılır ve botox uygulaması çok kısa bir süre içinde tamamlanmış olur.

Ataşehir Botox Uygulaması Fiyatı Ne Kadar?

Botoks uygulamasının fiyatını etkileyen bazı faktörler vardır. Bunların en başında geleni, hastanın hangi bölgesine, ne kadar botulinum toksin enjekte edileceğidir. Buna hastanın beklentilerini de eklemek gerekir. İdeal bir sonuç alınabilmesi için kişiye özel tedavi uygulanması önemlidir.

Fiyatları etkileyen bir diğer faktör de işlemin yaptırıldığı kliniktir. Kliniğin konumu, burada çalışan kadronun tecrübesi ve kullanılan ekipmanın kalitesi, tedavinin başarı oranında çok etkilidir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın