metot bilişim
ankara web tasarım
Ataşehir Dudak Dolgusu

Ataşehir dudak dolgusu işlemleri sadece dolgun dudaklara sahip olmak için değil, daha estetik görünüme kavuşmak için de tercih edilmektedir. Dolgunlaştırma ihtiyacı olmayan dudaklar için bu uygulama sayesinde arzu edilen görünme kavuşulabilir.

Ataşehir dudak dolgusu uygulaması, ilerleyen yaş faktörünün neden olduğu hacimsiz görünümü de gidermekte istenilen formun geri kazanılmasını sağlamaktadır. Son derece zahmetsiz olan dolgu uygulaması, hyaluronik asit içeren bileşenle yapılmaktadır. İşlem sonrası günlük yaşama kalınan yerden devam edilebilmektedir.

Ataşehir Dudak Dolgusu Tasarımı

Dudak dolgusu denilince ilk akla gelen dudaklarını kalınlaştırmak ve hayalindeki hacmi dudaklara kazandırmak olsa da tek etkisi bununla sınırlı değil. Cerrahi operasyon olmadan gerçekleştirilebilen ameliyatsız dudak dolgusu operasyonları sayesinde günümüzde dudak dolgusu için haftalarca süren ameliyat izlerine katlanmanıza da gerek kalmıyor. Dudakların büyütülmesinin yanı sıra dudak çevresinde yer alan kırışıkların giderilmesi, yüz ifadenize en uygun görünümün elde edilmesi mümkün.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Ameliyatsız dudak dolgusu, diğer dolgu türlerine kıyasla çok daha kısa sürede ve acısız şekilde tamamlanması ile dikkat çekiyor. Dolgu estetiği yapılırken öncelikle bölgeye lokal anestezi için krem sürülmektedir. Anestezik krem bölgeye sürüldükten sonra yaklaşık 10 dakika boyunca etkisini göstermesi beklenmekte ve bunun ardından işlemlere başlanmaktadır.

Dudak dolgusu için önceden hazırlanan dolgu malzemesi, ince uçlu iğneler ile dudak içerisinde istenen bölgeye enjekte edilir. İşlemlerden önce anestezik krem uygulanması, operasyon sırasında hastanın hiçbir acı hissetmemesini sağlar. İşlemler tamamlandıktan ve anestezik kremin etkisi geçtikten sonra hasta, günlük hayatına istediği gibi devam edebilmektedir.

Operasyonların uygulanma süreci yaklaşık olarak 10 dakika ile 15 dakika arası bir sürede tamamlanmaktadır. İşlemlerin kalıcılığı ise metabolizma hızına bağlı olarak 9 ile 12 ay arasında değişmektedir. Ancak yapılan dolgunun etkileri 7 ve 8. Aylardan sonra azalmaya başlayacağı için bu aylardan sonra dolgu uygulamasının tekrarlanmasında da fayda vardır.

Dudak Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

Dudak dolgusu genel olarak tüm bireylere uygulanabilmesinin yanı sıra, bazı özel durumu olan kişilere uygulanması risklidir ya da uygulanmaz. Dudak dolgusu;

  • Emziren kadınlara ya da hamilelere,
  • Kanın pıhtılaşma bozukluğu (Hemofili) olan hastalara,
  • Otoimmün hastalıklara sahip hastalara ve
  • Dudak dolgusu sırasında kullanılan dolgu malzemesine karşı hassasiyeti ya da alerjisi olan hastalara

uygulanmayabilir. Dudak dolgusu yaptıracak kişinin öncelikle operasyon sırasında kullanılan dolgu malzemesine karşı bir hassasiyeti olup olmadığının test edilmesi gereklidir. Dudak dolgusu fiyatları ve diğer merak ettiğiniz konularda kliniğimizi arayabilirsiniz.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın