metot bilişim
ankara web tasarım
Ataşehir Lazer Epilasyon

Ataşehir lazer epilasyon tedavisinde, farklı lazer cihazlarının yardımıyla oldukça etkileyici sonuçlar almaktayız. FDA tarafından 1998 senesinde kabul edilen bir uygulama olan lazer epilasyondaki amaç, kılı üreten kök hücrelerin işlevini bozmaktır.

Ataşehir lazer epilasyon merkezinde “melanin” şeklinde isimlendirilen ve kılın yapısında yer alan siyah madde, lazer ışınlarını emer. Meydana gelen ani yüksek sıcaklık, kılı üreten kök hücrelerinin işleyişini bozmaktadır. Bu işlemden siyah renkteki kıllar, istenmeyen tüyler epilasyon sayesinde etkilenmektedir.

Ataşehir Lazer Epilasyon Uygulaması

Vücutta bulunan istenmeyen tüyler, erkeklerle kadınlar için büyük bir problemdir. Bu durumun farklı nedenleri bulunmaktadır:

  • Kalıtımsal sorunlar
  • Hormonal bozukluklar
  • Kullanılan ilaçlar

Bunlardan dolayı meydana gelen aşırı tüylenmeye, ağda, jilet, ip, kimyasal tüy dökücüler ve cımbız gibi farklı yollarla çözüm bulunmaya çalışılmaktadır. Bütün bu yollar, kalıcı bir çözüm sağlamamaktadır. Ancak lazer epilasyon, tüm bu yöntemlere göre daha kalıcı ve uzun süreli bir çözüm sunmaktadır. Lazer epilasyon ile kıl folikülündeki melanin isimli renk maddesi, lazer ışını tarafından tutulmak suretiyle ısıya dönüşmekte, ardından da ısı enerjisi kıl folikülünde tahribat oluşturmaktadır.

Lazer Epilasyon Türleri

Epilasyon için kullanılan üç tip lazer vardır. Bunlar Diyot lazer, Alexandrite lazer ve Nd-Yag lazer denilen dalga boyları ve özellikleri farklı lazerlerdir. Buz lazer diye bilinen ise başlığında soğutucu ucu bulunan diyot lazerdir. Biz kliniğimizde etkinliği yüksek ve yan etkisi en az olan diyot buz lazer kullanıyoruz. Özellikle yüz bölgesinde ve kılların daha sert ve derin yerleşimli olduğu erkek sırt ve göğüs gölgesinde diyot lazer diğerlerinden daha etkilidir. Epilasyon uygulaması, bu lazer cihazlarından en doğru olanıyla yapılmalıdır.

Diode Lazer Epilasyon

Diode lazer, istenmeyen tüylerin azalması için kullanılan etkin bir cihazdır. Cihazın dalga boyu öteki lazer cihazlarına oranla deri yüzeyindeki melanin pigmentinde daha az emilir. Bu sayede, koyu tenli kişilerde de deride yanık oluşturmadan güvenle kullanılabilmekte ve etkili sonuçlar elde edilmektedir. Cihaz, 810 nm dalga boyuna sahiptir. Bu dalga boyu, Alexandrite lazere göre daha derin bölgelere inmektedir. Işınların cildin derinliğine rahatça ulaşması, kıl köklerindeki tahribatı artırmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer, epilasyonda en sık kullanılan cihazlardan biridir. Diyot lazere göre derin yerleşimli kıllara daha az ulaşır. Bu nedenle erkek sırt ve göğüs kılları gibi derin yerleşimli kıllarda bazen yetersiz kalabilmektedir. Lazerin kılları buharlaştırıcı etkisinden dolayı işlemden hemen sonra kılların görünmemesi memnuniyeti artıran etmenler arasında yer almaktadır. Koyu tene sahip kişiler için bu cihazı kullanmak yan etkilere daha çok neden olabilir. Alexandrite lazer; yüz ve boyunda kullanıldığında ince tüylerde artış diğer lazerlere göre daha fazla oluşabilmektedir. Cihazın yaydığı ışınlar, melanin maddesine güçlü bir şekilde nüfuz etmektedir. Koyu ten rengine sahip kişilerde diyot lazere göre deriyi yakma riski daha yüksektir.

ND:YAG Lazer Epilasyon

Bu cihaz, ten rengi çok koyu olan kişiler için üretilmiştir. İşlem esnasında ağrı oluşturması, bu cihazın fazlaca kullanılmamasına neden olmaktadır. Bu yüzden Diyot ve Alexandrite lazere göre çok daha az kullanılmaktadır.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın