metot bilişim
ankara web tasarım
Bombeli Alın Dolgusu

Bombeli alın dolgusu daha çok, hayalindeki yüz şekline kavuşmak isteyen kişilere yapılan bir işlemdir. Bu yöntem sayesinde kişi, alın bölgesinde istediği görünüme sahip olabilmektedir.

Bombeli alın dolgusu uygulaması, alın bölgesinde hafif çökük görüntüye sahip olan insanlarda alın çıkıklaştırma amacıyla sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Alın ortasına yapılan dolgu işlemi sayesinde, kişi istediği yuvarlak alın görünümüne ulaşmaktadır. Kişi, alnındaki belirgin çizgilerden rahatsız olması durumunda da bu yönteme başvurabilmektedir.

Alın Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgu işlemi, kişinin saçlarıyla kaşları arasındaki bölgedeki kırışıklıkları ya da çökük görüntüyü kaldırmak için uygulanabilir. Tedavi, küçük iğnelerle hedeflenen bölgeye hyalüronik asit isimli maddenin enjekte edilmesiyle sağlanır. İşlem esnasında herhangi bir ağrı durumu oluşmaması için kişiye lokal anestezik kremler uygulanır. Uygulama sonrasında dolgu yapılan bölgede kızarık, şişlikler oluşabilmektedir. Bu etkiler 2-3 gün içerisinde geçmektedir. Eğer bu etkiler kaybolmazsa doktorunuzdan yardım alabilirsiniz. Dolgunun kalıcılığı ortalama 1-2 yıl arasında değişebilmektedir.

Alın şekillendirme amacıyla kullanılan bu yöntem, kanül isimli küçük aparatlarla yapılabilmektedir. Bu sayede oluşabilecek morluk, kızarıklık veya şişliklerin de önüne geçilebilmektedir. İşlem sonrasında kişinin yüzünde daha genç bir görünüm elde edilmektedir.

Alın Dolgusu Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Dolgu işlemi, yüzünde düşlediği görünümü elde etmek isteyen herkese uygulanabilir. Belirtilen alın estetiği erkek hastalarda da çokça yapılmaktadır. Özellikle alnında çöküklük veya belirgin çizgilerden şikayetçi olan kişilere yapılır.

Alın bölgesinde belirgin kırışıklık ve çizgilenmenin birçok sebebi olabilir. Bu sebeplerden başlıcaları:

  • Uzun süre korunmasız bir şekilde güneş ışığına maruz kalmak
  • Stres, yetersiz uyku
  • Sigara ve alkol tüketimi
  • Aşırı mimik kullanımı
  • Gün içinde az su tüketimi

Bunun dışında özellikle kaşlarının olduğu bölgede çıkıklık bulunan insanlarda alın bölgesi daha arka planda kalmaktadır. Bu durumda da yine dolgu işleminden yararlanılmaktadır.

Bombeli Alın Dolgusu İşlemi Sonrası

İşlemden sonra doktorun uzmanlık düzeyine de bağlı olarak genellikle çok ciddi komplikasyonlar gelişmemektedir. Uygulama bölgesinde ufak derecede şişlik ve morarmalar meydana gelebilir. Bu morarmalar 2-3 gün içerisinde geçmektedir. Kalıcı Alın dolgusu, yapıldıktan 4-5 gün sonra oturmaya başlar. Doktorun kişiye belirttiği tarihlerde kontroller yapılır. Dolgunun kalıcılığı 1-2 yıl sürer, işlem tekrarlanabilir. Alın dolgusu fiyat ve onun dışında merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın