metot bilişim
ankara web tasarım
Botoks Tedavisi İstanbul

Botoks tedavisi İstanbul Ataşehir Dermatolog Dr. Ektan Demir kliniğinde cilt gençleştirme, kırışıklık, aşırı terleme, migren sorunlarında uygulanmaktadır.

Kırışıklık sorunu olan kişiler, botoks tedavisi İstanbul çözümleri ile arzu ettikleri cilt görünümüne kavuşabilir. Botulinum toksini, sinir uçlarındaki iletimi sağlayan maddelerin salgılanmasını durdurarak etkisini gösterir. Bu sayede sinir uçları, işlevini yapamaz. Böylece o bölgelerdeki kaslar kasılamaz ve üzerindeki deride kırışık ve yaşlı görünüme neden olmaz. Tedavi edilen bölgedeki cilt deformasyonu ve yaşlanması azalır.

Tıbbın farklı alanlarında kullanılan botoks bir çok hastalıkta kullanılan etkin bir tedavi yöntemidir. Son yıllarda estetik amaçlarla tercih edilen botoks, ameliyatsız bir tedavi yöntemi olduğu için kadın ve erkekler tarafından fark etmeksizin kullanılır.

Antiaging Botoks Tedavisi İstanbul

20 yıldır kozmetik alanında güvenli bir biçimde kullanılan botoks ile yüzünüzdeki çizgilerden ve istemediğiniz görüntülerden kurtulabilirsiniz. Yıllarca çalışan mimik kaslarının etkisi ile ciltte deformasyonların ve kırışmaların, çökmelerin oluşması kaçınılmazdır. Bu çizgiler en fazla;

  • Alın
  • Kaşların arası
  • Gözlerin kenarları
  • Ağzın çevresi
  • Alın bölgesi
  • Dudak üstü

gibi bölgelerde görülür. Bu çizgiler yüzünden kişi, olduğundan daha yaşlı görünür. Yüz ifadesi değişir. Daha kızgın bir ifade yüzüne oturur. Botoks uygulaması ile yüzünüzdeki dinamik kasların etkinliği azaltılır ve yaşlanma etkileri ortadan kaldırılır. Yaşlı ve yorgun görünen kişiler, botoks uygulamasını aldıktan sonra genç ve dinamik bir görünüme kavuşur. Botoks uygulaması ile dolgu maddelerinin kombine edilmesi ise daha etkili sonuçlar verebilir.

Alın Botoksu

Alın bölgesindeki kırışıklıklar, çok dikkat çeker ve kişiyi yaşlı ve yorgun gösterir. Alındaki derin yatay kırışıklıklar, alın bölgesine yapılan botoks ile ortadan kaldırılır. Kaş ve göz kapaklarının durumu dikkate alınarak yapılan alın botoksu, kaş kaldırma ve kaş arası botoksu ile birleştirilebilir.

Kaş Arası Botoksu

Kaş arasındaki çizgiler ve kırışıklıklar, kişinin sert ve sinirli görünmesine neden olur. Bu bölgede oluşan kırışıklıklara erken müdahale edilip botoks yapılırsa bu kırışıklıkların derinleşmesi ve yerleşmesi engellenir. Kaş arasına uygulanan botoks ile bu durum düzeltilir. Derin olabilen kaş arasındaki çizgiler için botoksla birlikte dolgu da uygulanabilir. Eğer buradaki kırışıklıklar derinleşmişse ve botoks uygulaması ile tam açılmazsa botokstan 2 hafta sonra aynı bölgeye dolgu uygulanarak kırışık görünüm tam olarak giderilebilir.

Göz Çevresi Botoksu

Kazayağı da denen göz kenarlarında gülme ile oluşan kırışıklıklar özellikle çok gülen ve gülerken göz etrafındaki mimik kaslarını kullananlarda oluşur. Bu bölgedeki kaslara yapılan botoks ile gülerken bu bölgedeki kaslarda kasılma olmaz ve kazayağı denilen kırışık görünüm ortaya çıkmaz.

Dudak Botoksu

Dudağın üst kısmı veya bıyık bölgesi denilen bölgede oluşan çizgi ve kırışıklıklara sigara çizgileri veya barkod çizgileri denir. Sigara çizgileri denmesinin nedeni, sigara içenlerde dudak kaslarının fazla kullanılmasına bağlı olarak o bölgede kırışık görünüm ortaya çıkmasındandır. Dudak üst kısmına yapılan botoks ile buradaki kırışık görünüm azaltılır. Fakat eğer kırışıklık fazla ise bunu düzeltmek için tek başına botoks uygulamak yetmez buraya mutlaka dolgu da uygulanmalıdır. Dudak üstü bıyık bölgesine botoks uygularken uygun doz verilmelidir. Eğer fazla dozda botoks uygulanırsa dudakta aşağı sarkma ve salya akma olabilir ki buna çok dikkat edilmelidir. Böyle durumlarla karşılaşmamak için botoks uygulaması mutlaka deneyimli bir uzman doktor tarafından yapılmalıdır.

Ağız Kenarı Botoksu

Her iki ağız kenarının aşağı sarkması yaşla oluşan bir şeydir ve kişiyi üzgün gösterir. Bu bölgedeki kaslara yapılan botoks ile aşağı bakan ağız kenarı yukarı doğru kaldırılmaya çalışılır.

Çene Botoksu

Çene gamzesi denilen çenenin her iki yanında özellikle gülerken oluşan çökmelerin giderilmesi için çene botoksu yapılır.

Boyun Botoksu

Boyunda özellikle 45-50 yaşından sonra oluşan kırışık ve sarkık görünümü azaltmak için boyun botoksu yapılır. Özellikle her iki yanda oluşan dikey çizgileri gidermede boyun botoksu etkilidir.

Burun Botoksu

Burun botoksu ile burun ucu kaldırılır. Fakat bu kaldırma etkisi çok sınırlıdır ve herkeste farklı derecede olur. Burun ucunun daha net ve bariz kaldırılması için dolgu da uygulanmalıdır.

Gülüş Botoksu-Diş Eti Botoksu (gummy smile)

Üst çenesinde sorun olan veya diş etleri yüksek olan kişilerde gülüş anında diş etleri fazlaca görülebilir. Bu da gülerken kişiyi rahatsız eden bir görünüme neden olabilir. Gummy smile veya gülüş botoksu uygulanarak gülerken diş etlerini görünmesi engellenir ve bu rahatsız edici görünüm giderilir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın