metot bilişim
ankara web tasarım
Dermoroller Ataşehir

Çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde, cilt gençleştirmede ve sivilce sorunlarının çözülmesinde gelişen teknoloji ile birlikte karşımıza çıkan Dermaroller Ataşehir kliniğimizde uzman doktorlarımız tarafından uygulanmaktadır.

Dermaroller Ataşehir semtinde bulunan kliniğimizde, uzman doktor kadromuz tarafından yaygın olarak uygulanan tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Cilt lekelerinin giderilmesinden çatlaklara kadar birçok cilt sorununun tedavisinde uygulanan Dermoroller sayesinde siz de hayalinizdeki pürüzsüz cilde kavuşabilirsiniz.

Dermaroller Ataşehir’de Tedavi Avantajları

Dermaroller tedavisi, geçmişte kullanılan diğer cilt hastalıkları tedavilerine kıyasla kişilere yüksek avantajlar sunuyor. Bu sayede siz de akne, sivilce, cilt kızarıklığı, genişleyen gözenekler, göz altı morlukları ve kırışıklık gibi birçok cilt sorununun tedavisine başlayabilirsiniz. Peki, Dermaroller nedir ve kişilere hangi avantajları sunuyor?

Dermaroller Nedir, Avantajları Nelerdir?

Dermaroller genel olarak titanyumdan üretilen ve mikro iğneleri sayesinde cildin hemen altına işlem yapabilen bir cihazdır. Cihaz yüzeyindeki iğneler, yapılması gereken uygulamaya bağlı olarak 0,5 mm’den 2 mm’ye kadar uzunlukta seçilebiliyor.

Dermaroller ile cilt hastalıkları tedavisinin en büyük avantajlarından birisi, cerrahi işlem gerektirmeden hastalıkların tedavi edilebilmesine imkan sağlamaktadır. Bu sayede tedavi süreci boyunca hastaların minimum düzeyde ağrı ve acı çekmesi sağlanırken, tedaviler normalden daha kısa sürede, daha yüksek başarı oranı ile gerçekleştirilmektedir.

Dermaroller Tedavisi Hangi Alanlarda Kullanılıyor?

Dermaroller, genel olarak birçok cilt hastalığının tedavisinde kullanılabiliyor. Bunlar genel olarak;

  • Sivilce oluşumunu engellemek ve sivilce lekelerini ortadan kaldırmak,
  • Genişleyen ve daha belirgin hale gelen gözenekleri kontrol altına almak,
  • Yoğun güneş ışığından dolayı deforme olan cildi iyileştirmek,
  • Boyun ve dekolte bölgelerinde görülen kırışık ve sarkma sorunlarını engellemek,
  • Cilt yüzeyinde özellikle yeni oluşan kırmızı renkte çatlakları tedavi etmek,
  • Saç dökülmesi sorunu ile karılaşan kişilerde, saç köklerini güçlendirmek,
  • Siğillerin azaltılmasını ve ortadan kaldırılmasını sağlamak şeklinde sıralanabilir.

Dermoroller Tedavisinin Uygulanması

Dermaroller tedavisinde kullanılan cihaza, tedavinin uygulanacağı yüzeyin genişliğine ve derinliğine uygun iğneler takılarak tedavi uygulanmaktadır. Cihazın 15 kez üst üste kullanılması ile 2 cm’lik bir yüzeyde, 250 ile 500 adede kadar mikro delik açılmaktadır.

Dermaroller cihazı tarafından cilde mikro düzeyde verilen hasarlar, vücudun bu bölgeyi iyileştirmek için öncelik vermesini sağlamaktadır. Bu sayede vücudun normal şartlarda ikinci plana attığı ve iyileştirme ihtiyacı görmediği kısımlara öncelik verilmesi sağlanarak bölgenin çok daha hızlı şekilde iyileşmesi sağlanmaktadır. Bölge, vücut tarafından iyileştirirken aynı zamanda bölgedeki istenmeyen sivilce, akne, kırışıklık ve benzeri sorunlar da giderilmektedir. Cilt yenilemesi artacağı için tedavi uygulanan bölgede sıkılaşma ve gençleşme de görülmektedir.

Dermaroller uygulaması, uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir. Uygulama sonrasında, tedavinin tüm olumlu etkileri yaklaşık olarak 2 saat içerisinde görülmeye başlamaktadır. Tedavi edilen bölgede cildin yenilenme hızının arttırılması için bölgedeki kollajen ve elastin sentezi artmakta, hızlanan kan dolaşım hızı ile birlikte, bölgenin daha kısa sürede iyileşmesi sağlanmaktadır.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın