metot bilişim
ankara web tasarım
Dövme Sildirme

Dövme sildirme istenmeyen dövmelerin etkili bir şekilde kaldırılabilmesi için geliştirilen yeni teknolojileri kapsayan genel bir isimdir. En zor mürekkep lekelerini bile silmek için en sık kullanılan yöntem lazerdir. Daha az seansla daha hızlı iyileşme süreci sunan lazerle dövme sildirmenin uzman bir dermatolog gözetiminde gerçekleştirilmesi önemlidir.

Dövme sildirme genellikle gençliğinde yaptırdığı dövmelerden pişman olan orta yaşlı kesimin tercih ettiği bir uygulama. Çoğu insan, dövmenin bedende ömür boyu taşınacağını unutarak o anki düşünce ve duygularına göre dövme yaptırır, fakat yaşı ilerledikçe bundan pişman olur ve sildirmek ister. Eskiden istenmeyen dövmelerin üzeri başka dövmelerle kapatılırdı ve bu tek dövme silme yöntemiydi. Neyse ki artık lazerle dövme silmeyle bu sorun kolayca halledilebiliyor.

Dövme Sildirme Nasıl Yapılır?

Dövme sildirme için internette kısa bir araştırma yaptığınızda, limonla dövme silme gibi pek çok doğal yöntemle karşılaşabilirsiniz. Bu yöntemler, geçici dövmeler için etkili olabilir. Fakat kalıcı dövmeler için hiçbir işe yaramayacaktır. Çünkü kalıcı dövmede kullanılan mürekkep, herhangi bir doğal karışımla silinemeyecek kadar derine inmiştir.

Dövme silme sırasında şu işlemler gerçekleştirilir:

  • Dövmenin bulunduğu alana, ışık enerjisi atımları üreten bir lazer yönlendirilir.
  • Her enerji darbesi cilde nüfuz eder ve dövme mürekkebi tarafından emilir.
  • Enerji emildikçe mürekkep ısınır ve parçalara ayrılmaya başlar.
  • Tedaviyi takip eden süreç boyunca, vücudun bağışıklık sistemi dövme mürekkebi parçacıklarını bölgeden uzaklaştırarak, dövmenin silinmesini sağlar.

Dövme Silme Fiyatı Ne Kadar?

Kalıcı dövme silme işlemi maliyetini belirleyen en önemli faktör dövmenin büyüklüğüne bağlıdır. Sırt bölgesini tamamen kaplayan bir dövmeyle omuzdaki küçük bir dövmenin silinmesi aynı olmayacaktır. Bir diğer faktör ise dövme silme işlemi sırasında kullanılan ekipmanların kalitesi ve işlemi uygulayan uzmanın tecrübesidir.

Dövme Sildirmek Ne Kadar Sürer?

Cildin, seanslar arasında iyileşmesi ve vücudun mürekkebi temizlemesi için yeterince zaman tanımak gerekir. Bu sebeple, seanslar arasında, açık tenliler için en az altı hafta, koyu renk tenliler için ise sekiz hafta olması idealdir. Seansları birbirine çok yakın yapmak ciltte hasara ya da kalıcı yan etkilere sebebiyet verebilir.

Dövme Sildirme İşlemi Can Yakar Mı?

Lazerle dövme silme işlemi sırasında bir miktar acı hissedilmesi normaldir. Fakat bu acı genelde katlanılabilir seviyededir. Karşılaştırma yapmak gerekirse, dövme silme, dövme yaptırmaktan daha az acı vericidir denebilir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın