metot bilişim
ankara web tasarım
Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak Dolgusu Fiyatları ve tedavi detayları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İlerlemekte olan yaşımızla birlikte tekrarlanan mimik hareketlerine bağlı olarak ve güneşinde etkisi ile yüzümüzün yanı sıra dudaklarımızda da kırışıklıklar oluşabilmektedir. Dudak dolgusu ile dudak kontürü yeniden belirlenir, dudak köşeleri doldurularak şekillendirilir, dudak hacmi arttırılır ve dudakların yeniden nemlendirilmesi sağlanır.

Dudakların daha uzun süre dolgun ve hacimli görünmesini sağlayan dudak dolgusu, oldukça zahmetsiz bir uygulamadır. İstenirse dudak dolgusu dudak botoksu ile birleştirilerek daha genç bir görünüm elde edilebilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılmaktadır?

Dudak dolgusu işleminde oldukça güvenli olan ve bir çok estetik işlemde kullanılmakta olan Hyalüronik Asit jel kullanılmaktadır. Dudak dolgusu işleminde kullanılmakta olan Hyalüronik Asit, dudaklara hacim verilmesinde ayrıca yüz bölgesindeki kırışıklıkların düzeltilmesinde ve derin yara izlerinin de düzeltilmesinde sıklıkla kullanılmakta olan bir maddedir. Lokal anestezik krem ile uygulanmakta olan dudak dolgu uygulamasının ardından 24 saat sürebilen bir şişme görülebilmektedir. Bazen de hafif morarmalar olabilir ve bir iki hafta sürebilir.

Dudaklarda Nasıl Bir Değişim Olur?

Yaşlanmayla, genetik sebeplerle ya da başka nedenlerle dudaklarda şekil bozuklukları oluşabilir. İncelme ve hacim kaybı en çok görünen dudak estetiği sorunları arasında yer alır. Böyle bir dudak yapısına sahip olanlar, dudaklarının daha hacimli ve dolgun görünmesini ister. Dudaklara uygulanan dolgu ile dudaklarınız öncekine göre büyür, kalınlaşır ve dolgun bir hale gelir. Hatların belirginleşmesi ile yüz-dudak uyumu da sağlanmış olur. Böylelikle uygulamayı alan kişi, arzu ettiği görünüme kavuşur.

Dudak Dolgu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Dudak dolgusunun uygulama süresi lokal anestezik krem sürüp 15-20 dk bekledikten sonra ortalama 10 dakikadır. İğne veya künt uçlu kanül yardımı ile enjekte edilen hyaluronik asit kişinin metabolizmasına bağlı olarak oratalama 9-12 ay sonra vücuttan atılır. Bu sebeple ortalama yılda bir işlem tekrarlanabilir. Tekrarlanan uygulamanın ise kişiye herhangi bir zararlı etkisi yoktur. Dudak dolgusu işlemi, şayet ilk kez yapılıyor ise iki ya da üç hafta sonra tamamlayıcı bir seans daha gerekli olabilmektedir. Çünkü uygulanan hyaluronik asit dokuya iyice yerleştiğinden hacim azalması olur.

Dudak Dolgusu Uygulaması Kalıcı Mıdır?

Dudak estetiği uygulamasında, kişinin kendi yağ dokusu kullanılarak kalıcı dudak dolgusunun sağlanabilmesi mümkündür faka bu artık terkedilmiştir çünkü istenmeyen bir hacim artışı tekrar eski haline getirilemiyor. FDA dudak dolgusu için hyaluronik asit dışında hiçbir maddeyi önermemektedir. Ayrıca dudak dolgusu uygulaması sonrasında doğal bir görünüm elde edebilmek son derece önemlidir. Bu yüzden yapılacak olan dudak dolgusu uygulamasından en verimli sonuç ile istenilen sonucun elde edilebilmesi adına uygulamanın, alanında uzman dermatologlar ya da plastik cerrahlar tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın