metot bilişim
ankara web tasarım
Dudak Dolgusu Önce Sonra

Dudak dolgusu önce sonra arasındaki farkı belirgin bir şekilde görebilmek için dudak dolgusunun yüz yapınıza uygun, doğal ve kaliteli bir dolgu maddesi ile yapılması gerekir. Ameliyat olmaksızın gerçekleştirilen dudak dolgu estetiği ile dudaklarınızın hacim kazanmasını, dolgunlaşmasını ve simetri kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Dudak dolgusu önce sonra tedavi sonuçlarına göz atarak oluşacak değişim hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Dudak dolgusunun, dudaklara hacim kazandırmaktan başka etkileri de vardır. Dudak dolgusu ile dudakların kenarlarındaki kırışıklıklar da giderilir. Dolgudan sonra dudak ile yüz hattı arasındaki biçimsel uyum sağlanır. Dudaklar yüzde en çok ön planda olan ve göze çarpan yerlerden biridir. Dolgu yapılmasıyla hacim ve şekil kazanan dudaklar daha etkileyici ve çekici bir görünüm kazanmanızı sağlar.

Estetik Dudak Dolgusu Önce Sonra

Dudak dolgusu kısa sürede tamamlanan bir uygulamadır. İşlem uyuşturucu krem uygulaması ile birlikte toplam yarım saati geçmez. Uygulamadan sonra kişi, hemen günlük hayatına dönebilir. Kişinin sosyal yaşamını ve günlük işlerini etkileyen bir işlem değildir. Dudak dolgu uygulamasında bazen küçük morarmalar ve şişlikler olabilir. Bunlar da küçük kılcal damarlara iğnenin gelmesine ve işleme bağlı oluşan ödeme bağlıdır. Bunlar birkaç gün içinde düzelen yan etkilerdir. Dudak dolgusu işleminden iki üç hafta sonra kontrole çağrılarak dolgunun dokuya yerleşmesi takip edilir. Asimetri varsa düzeltilir. Hacim yeterli değilse ilave dolgu yapılır.

Dudak Estetiği İçin Neden Dolgu Tercih Edilir?

Vücut, yaşlandıkça cildimiz deforme olmaya başlar. Deformasyon en çok yüz ve boyun bölgesinde görülür. Dudaklardaki hacim kaybı, çizgiler ve incelme yaşanan deformasyonlar arasında yer alır. Dudak dolgusu ile dudaklardaki yaşlanma etkisi geciktirilebilir dudakta arzu edilen görünüm elde edilir.

Uygulamadan sonra dudaklarınız öncekine göre daha büyük, kalın, hacimli ve simetrik hale gelir. Yüzünüzdeki üzgün ve yorgun ifade ortadan kalkar. Sigara ya da genetik etkenlere bağlı olarak dudak çevresinde oluşan çizgileri gidermek için ise dudak dolgusu yetmez. Kırışıklık olan dudak üstü bölgesine hyaluronik asit dolgu yapmak gerekir. Dudak dolgusunda kullanılan hyalüronik asit vücutta doğal olarak bulunduğu için vücuda zarar vermez veya alerjik bir reaksiyona neden olmaz.

dudak dolgusu öncesi sonrası

Dudak Dolgusu Sonrası

Dudak dolgusu uygulamasının hemen ardından bazı küçük yan etkiler olabilir:

  • Küçük şişlikler görülebilir. Bu da oldukça doğaldır ve kısa süre içinde geçer.
  • Şişlikle birlikte morarma da görülebilir. Bunlar da iğnenin kılcal damarlara gelmesinden kaynaklanır. Her zaman olmaz. Hatta çoğu zaman olmaz fakat olunca da birkaç gün içinde düzelir.

Dudak dolgusu işleminden sonra şişlik ve morarma kısa sürede geçmiyorsa veya morarma gittikçe artıyor ve ağrı da varsa ve ağrı gittikçe artıyorsa mutlaka hemen hekiminizle iletişim kurmanız gerekir. Eğer ciddi bir yan etki varsa hemen dolgu eritilmeli ve gerekli tedavi yapılmalıdır. Dolgudan sonra dudaklarınızın nem dengesini korumak için doktorunuzun önerdiği kremleri kullanabilirsiniz. Şişlik ve morarma için K vitamini içeren Arnica veya Hirudoid krem kullanılabilir. Aynı zamanda uygulamadan hemen sonra buz uygulaması yapılabilir. Dolgudan sonra aşırı sıcaktan uzak durmayı öneriyoruz. Sigara içmek ve dudakları büzen ve kasan hareketler dolgunun erken erimesine yol açar.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın