metot bilişim
ankara web tasarım
Fokal Odaklı Ultrason (HIFU)

Fokal Odaklı Ultrason (HIFU) Ameliyatsız yüz gençleştirme, cilt yenileme ve kırışıklık tedavisidir. Ameliyatsız yüz germe ve gençleşme bu işlem ile uygulanabilmektedir.

Fokal Odaklı Ultrason (HIFU) teknolojisi, kas ve bağ dokusunu uyararak buradaki kollajen üretimini tetikler. Yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason dalgaları (HIFU) 0.5-1 santimetre derinlikten itibaren odaklanarak işlem yapar. Böylece yüzde hacim azalır ve yer değiştiren yağların düzeltilmesi sağlanmış olur. Cilt altı yağ dokularının parçalanmasıyla ortaya çıkan atıklar metobolizma tarafından elimine edilir. Bunların hızlıca ortamdan uzaklaştırılıp yok edilmesi için 635 nanometre kırmızı lazer ile yüz uyarılır. Soğuk lazer sayesinde hücre fonksiyonları artar, kan akışı uyarılır, damarların genişlemesi ve lenflerden direnajın artması sağlanır.

Fokal Odaklı Ultrason (HIFU) Uygulaması

Dünya çapında kendini kanıtlamış olan Sigmalift HIFU ile ağrısız , morarma, leke, şişme ya da mimik değişiklikleri olmaksızın tamamlanan 40 ile 60 dakikalık tek uygulamadan sonra soğuk lazer 30 dk uygulandıktan sonra hastalar sosyal yaşamlarına kaldıkları yerden devam edebilmektedir.

Kişilerin cilt özelliklerine göre beklenen gerilme 2. ayın sonuna kadar devam etmektedir. Beklenen gerilmenin %25lik sonucu hemen ilk seansın sonunda görülür. İyileşmenin etkisi 1,5 – 2 yıl kadar devam eder. Gerekli durumlarda 2. Seans uygulaması yapılmaktadır.

Yüz germe cihazları tek uygulamada yüzü yaklaşık %20 toparlayabilirken, yeni SYGMALIFT cihazı yüzü ortalama %40-%50 toparlayarak muadillerine büyük üstünlük sağlamaktadır.

Ameliyatsız Yüz Sıkılaştırma, şekillendirme ve gençleştirme. Periorbital –Perioral kırışıklık azaltma-Nasolabial oluk azaltma-Boyun kırışıklık tedavisi de yapılmaktadır:

Fokus Ultrason ile Boyun Germe

Cilt, zamanla eski görünümünü yitirir. Yaşlılık, boyun bölgesindeki deformasyonun görülme nedenlerinden biridir. Bu bölge, ciltte meydana gelen değişimi diğer vücut bölgelerine göre daha net ve hızlı bir şekilde gösterir. Kendinizi daha rahat ve iyi hissetmek için geliştirilen ameliyatsız boyun germe işlemi SigmaLift Hifu, sağlıklı ve genç görünmenizi sağlayacaktır.

Bir diğer SigmaLift Hifu uygulaması da fokus ultrasondur. Bu sistem için kullanılan ultrason cihazının 1.5, 3 ve 4.5 mm’lik başlıkları vardır. 1.5 mm’lik başlık ile yüzeysel kırışıklıklar yok edilir. 3 ve 4.5 mm’lik başlık, boyundaki dermis ve SMAS (Superficial Muscular Aponeurotic System) dokularında termal koagülasyon meydana getirir. Bu sayede bölgede kolajen sentezi etkin hale gelir. Bu sistem sıkılaşmanın yanı sıra yağ azaltma için de kullanılır. Ultherapy FDA onaylı olan HIFU cihazı, farklı başlıkları ile termal koagülasyon özelliği oluşturur ve kısa sürede etkide bulunur

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın