metot bilişim
ankara web tasarım
Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe

Fokuslu ultrason ile yüz germe işlemi ameliyata gerek kalmadan yüz germe için uygulanan bir yöntemdir. Derinin alt kısmındaki bölgeye uygulanan fokuslu ultrason işlemi sayesinde cildin görünen yüzeyinde herhangi bir izin kalması engellenir. Bu sebeple fokuslu ultrason işlemi en çok tercih edilen uygulamalardan biridir.

Fokuslu ultrason ile yüz germe işlemi kolajen yapısını dejenere ederek cildin kendi kendisini yenileme sürecini hızlandırır. Yaşlılık sebebiyle oluşan kırışıklıkların giderilmesi ve cildin daha canlı ve gergin bir görüntüye kavuşmasını sağlayan bu yöntem popüler yüz germe işlemlerinden biridir.

Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe İşlemi ve Uygulama Alanları

Fokuslu ultrason yüz germe işlemi odaklanmış ultrason olarak da bilinen bir cihaz yardımıyla cildin alt kısmına enerji gönderilmesidir. Gönderilen bu enerji sayesinde oluşan ısı uygulanan bölgede hücresel bazda hasara yol açar. Bu hasar nedeniyle cilt kendini onarmak için çok daha fazla kolajen üretmek için tetiklenmiş olur ve cildin kendini yenilemesi sağlanır. Bu yöntem kullanım alanları şöyledir;

  • Kırışıklık azaltma
  • Yanakları kaldırma
  • Göz kapaklarını ve kaşları kaldırma
  • Boyun bölgesindeki cildi sıkılaştırma
  • Çene bölgesindeki cildi sıkılaştırma

Fokuslu ultrason uygulaması yoğunlaştırılmış ışınların deri altında bulunan bölgeye gönderilmesiyle gerçekleştirilen bir uygulama olduğu için deri üzerinde herhangi bir iz bırakmaz. Böylece alınan verim ve memnuniyet oldukça tatmin edici hale gelmektedir. Belirli aralıklarla işlemin tekrarlanması elde edilen sonuçların kalitesini arttırmaktadır.

Fokuslu Ultrason Uygulaması Herkes İçin Uygun Mudur?

Bu işlem genel olarak 30 yaşını geçmiş hafif ve orta derece cilt gevşekliği olan insanlarda tatmin edici sonuçlar verir. Bununla birlikte güneşten zarara uğramış ciltlere sahip insanların bu tedaviye ek tedavilere ihtiyacı olabilmektedir. Ayrıca uygulamanın yapılacağı bölgede açık yaraları ve enfeksiyonları olan kişiler uygun adaylar değillerdir.

Fokuslu Ultrason ve Avantajları

Yüz germe işlemleri için birçok farklı yöntem mevcuttur. Cerrahi müdahale de bunlardan biridir. Fakat fokuslu ultrason işlemi cerrahi yönteme göre çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Fokuslu ultrason işleminde iz sıkıntısı yaşanmaz, 3 ay gibi bir sürede etkileri görünür hale gelir ve cerrahi operasyonlara göre çok daha az maliyetlidir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın