metot bilişim
ankara web tasarım
Fransız Askısı Estetik

Fransız Askısı, ciltte meydana gelen buruşma, kırışma ve sarkma gibi kusurların çözümlenmesi için yapılan bir uygulamadır. Uygulama ile zamanın ciltte oluşturduğu yaşlanma etkileri ortadan kalkmaktadır. Etkisi uzun süren uygulama, daha maliyetli cerrahi işlemlere göre daha fazla tercih edilmektedir.

Fransız Askısı, ameliyatsız bir işlemdir. İç kısmında polyester, dış kısmında silikon bulunan esnek ipler ile yapılan uygulama, cildin genç, dinamik ve diri görünmesini sağlamaktadır. Uygulamayı sadece kadınlar tercih etmemektedir. Aynı zamanda erkekler de bu uygulamadan yararlanmaktadır.

Fransız Askısı Uygulaması

Yer çekiminin, zaman içinde ciltte meydana getirdiği deformasyon, Fransız askısıyla ortadan kaldırılmaktadır. Uzun süreli gençleşme sağlayan işlem, zayıflayan bağ dokusu üzerinde olumlu etkilerde bulunmaktadır. Yüzde meydana gelen kırışmanın yaşın ortaya çıkmasına neden olmasını istemeyenlerin tercih ettiği uygulama, sinirli, mutsuz ve üzgün ifadenin yok olmasını sağlamaktadır. İşlemin yaşlanmayı durdurma gibi bir etkisi yoktur. Ancak uzun süreli bir düzelme sağlamaktadır. Fransız askısıyla;

  • Sarkmalar azalmaktadır.
  • Yüzün kaybolmuş olan oval şekli belirginleşmektedir.
  • Elmacık kemikleri kendini göstermektedir.
  • Kırışıklıklar azalmaktadır.
  • Yüz doğal bir ifadeye kavuşmaktadır.
  • Kollajen üretimi desteklenmektedir.
  • Cilt yenilenmektedir.

Fransız Askısı Etkisi

Uygulamanın etkisi, hemen görülmektedir. Yapılan uygulamanın cilt ile bütünleşmesi 7 gün içinde gerçekleşmektedir. Uygulamanın yüze tam olarak oturması için 2-3 ay lazımdır. Uygulama, 5-10 yıla kadar yüzde kalmaktadır. Uygulama, vücudun farklı bölgelerine uygulanabilmektir. Yanaklar, elmacık kemikleri, çene altı, yüzün oval kısımları, kaşlar, boyun, göğüs bölgesi, kollar, kalçalar ve bacaklar uygulamanın yapılabildiği bölgelerdir. Hafif kırışıklıklar ve sarkmalar için yapılan uygulama, çok iyi sonuçlar vermektedir. Yüzün doğal görünümünü bozmayan uygulama, mimiklerle uyumludur. Cerrahi bir müdahale yapılmadığından dikiş izi ve iyileşme süreci yoktur.

Uygulamanın Yan Etkisi Var mıdır?

Uygulamanın, yaşamı etkileyecek boyutta bir yan etkisi bulunmamaktadır. Lokal anestezi ile gerçekleştirilmekte, bundan dolayı da acı ya da ağrı hissedilmemektedir. İşlemden hemen sonra günlük hayata dönülmektedir. Cildin enfeksiyon kapma riski çok azdır. Uygulama, 35-70 yaş arasındaki kadın ve erkek herkese yapılabilir. Uygulama tek seansta yapılmaktadır. Uygulamanın cilde oturup oturmadığına göre 7 gün sonra birtakım düzeltmeler yapılabilir. Kalıcılığına göre 5 ya da 10 yıl sonra uygulama tekrarlanabilir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın