metot bilişim
ankara web tasarım
Fransız Askısı Öncesi Sonrası

Fransız askısı öncesi sonrası arasındaki farklar görüldüğünde, yaptıranların son derece memnun kaldıkları bir uygulamadır. Fransız askısı, yüz germe amacıyla uygulanan bir yöntemdir.

Fransız askısı öncesi sonrası karşılaştırılacak olursa, kişilerin işlemden beklentilerinin fazlasıyla karşılandığı görülür. Bu yöntem yüz germe amacıyla kliniğe başvuran hastalara uygulanır. Son derece güvenli bir işlemdir. İşlem, ameliyat olmadan gerçekleştirilir.

Dinamik Askı Nedir?

Fransız askısı, çeşitli medikal ipler kullanılarak yüzün gerildiği işlemdir. Özellikle son dönemlerde sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. “Dinamik askı” veya “Spring thread” isimleriyle de literatürde kullanılmaktadır. Dudak, çene ve gülüş çizgisinde beliren çizgiler; dinamik askı yöntemiyle giderilebilmektedir. Aynı zamanda yöntem, kaşların kaldırılması için de uygulanabilmektedir. Amaç, yüzün gerdirilerek daha estetik bir görünüme ulaşmasını sağlamaktır.

İple uygulanan diğer yöntemlere göre daha kalıcı, daha dayanıklı ve daha efektiftir. Bunun sebebi ipin içinin polyester, dışının ise silikondan üretilmiş olmasıdır. İşlem, lokal anestezi altında genellikle 30 dakika ila 1 saat civarında seyreder. Uygulanan spring thread yönteminin kalıcılığı, ortalama 4-5 yıldır. İşlemin herhangi bir bilinen zararı bulunmamaktadır. Kişi istediği ve uygun olan ölçüde işlemi yeniletebilir.

Spring Thread Yönteminin Avantajları

Fransız askısı yöntemi, oldukça fazla rağbet gören bir uygulamadır. Bu kadar fazla talep edilmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. İşlem güvenilir, doğal ve basit bir işlemdir ve kişiye çok fazla avantaj sunmaktadır. Bu avantajlardan bazıları:

  • Her cinsiyete uygulanabilir
  • İşlem sonrası oldukça doğal bir görünüm elde edilir
  • 3 ila 14 gün arasında iyileşme kaydedilir
  • Lokal anestezi altında yapılır, ağrısız geçer
  • Ameliyat yapılmadan uygulanır

Çok sayıda avantajı olan bu yöntem, aynı zamanda kişiye istediği estetik görünümü de kazandırır.

Fransız Askısı Öncesi Sonrası Yapılması Gerekenler

Dinamik askı uygulaması, gayet basit bir işlemdir ve öncesinde herhangi bir hazırlık gerektirmez. Uygulama doktorun kontrolündedir, hastanın zararına olabilecek bir durum yoktur. İşlem öncesi doktor, kişiye gerekli bilgileri verir ve lokal anesteziyle işlem başlar.

Ancak uygulamadan tam verim almak ve herhangi bir ters durumla karşılaşmamak adına işlemden sonra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gereken noktalar:

  • İşlem sonrası, doktorun önerdiği süre boyunca yüz üstü uyumamalıdır
  • Dinamik askı uygulanan bölgeye masaj yapılmamalı, bölge ovuşturulmamalıdır
  • Kişi, yüzünü yıkarken yalnızca yukarıya doğru yıkamalıdır
  • Uygulama sonrası doktorun önerdiği ölçüde istirahat edilmelidir

Bu noktalara dikkat edilmesiyle birlikte, yüz gerdirme işleminden tam anlamıyla bir verim alınır. Kişinin uygulama öncesi şikayet ettiği durumlar ortadan kaldırılır.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın