metot bilişim
ankara web tasarım
Göz Altı Dolgusu

Göz altı dolgusu yaşa bağlı olarak gözlerin alt kısmında oluşan kararma ve çökme sorunlarının tedavisi için kullanılan bir estetik uygulamasıdır. Göz altı ışık dolgusu hyaluronik asit üretiminin azalmasıyla birlikte eski canlılığını ve sıkılığını yitiren göz altı bölgesinin doldurulması ve sıkılaştırılması işlemidir.

Göz altı dolgusu genetik faktörler, dış etmenler, sağlıksız yaşam, düzensiz uyku ve yorgunluk gibi sebeplerle oluşan göz altı torbalarının tedavisinde sıklıkla kullanılan etkili ve başarılı bir yöntemdir. Hyaluronik jel ve poly vitamin kompleksi uygulamada kullanılan maddelerdir.

Göz Altı Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altı ışık dolgusu işlemi öncesinde işlemin yapılacağı bölge anestezik kremle uyuşturulur. Kemiğin üstüne gelecek şekilde kullanılan iğne aracılığıyla enjeksiyon uygulanır. Dolgu maddesinin içinde bulunan anestezik madde acı hissinin oluşmasını engeller. Enjeksiyonun yavaş ve dikkatli bir şekilde uzman biri tarafından yapılması önem arz etmektedir. Uygulama 15 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Genellikle tek seans uygulanması yeterli olsa da işlemin uygulandığı bölgenin hasarına göre ek seans yapılabilir.

Göz Altı Işık Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Göz altı ışık dolgusu uygulaması içeriğinde bulunan ve halihazırda vücudun ürettiği bir madde olan hyalüronik asit kullanımı bu yöntemin diğer yöntemlere göre daha çok tercih edilme sebeplerindendir. Kullanılan sentetik dolgu maddelerine göre daha güvenlidir ve enjekte edilen bölgenin şeklinin uzun süre korunmasını sağlar

Göz Altı Işık Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Genel olarak 8 ile 12 ay arasında kalıcılığı süre uygulama cilt tipi ve hasarın derecesine göre farklılık gösterebilir. Hasara uğramış ve derin izlerin olduğu cilt tiplerinde kalıcılık süresi azalmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulaması Herkes İçin Uygun Mudur?

Bu uygulama ciddi riskler barındırmasa dahi herkes için uygun olmayabilir.  Böyle bir durumda bir uzmana danışarak ona göre hareket etmeniz en uygunu olacaktır.

  • Kullanılan dolgu maddelerine alerjisi bulunanlara önerilmez
  • Alerji sıkıntısı olanlara işlem öncesi test yapılması önemlidir
  • Hamile olan anne adaylarına veya emzirme sürecinde olan annelere önerilmez
  • Bağışıklık sistemi ile ilgili sorunları ve hastalıkları olanlara önerilmez
  • İşlem enjeksiyonla yapıldığı için kan pıhtılaşma sorunu olanlara önerilmez

Uygulama öncesi herhangi bir gribal enfeksiyon durumunda işlem uygulanmaz

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın