metot bilişim
ankara web tasarım
Göz Altı Morlukları İçin Işık Dolgusu

Göz altı morlukları için ışık dolgusu gözün alt kısımlarında oluşan morluk ve torba gibi yapıların giderilmesi için uygulanan bir yöntemdir. Morluklar ve göz torbaları çeşitli sebeplerden dolayı oluşabilmektedir. Yorgunluk, stres gibi etmenlerin yanı sıra genetik faktörlerde gözlerin alt kısmında bu yapıların oluşma nedenlerindendir.

Göz altı morlukları için ışık dolgusu yaşlandıkça göz altlarında oluşan estetik problemlerin çözümü için de başvurulan tekniklerden biridir. Bununla birlikte yaşlılıktan kaynaklı ciddi sorunların tedavisinde ek tedavi yöntemlerinin tercih edilmesi önerilmektedir. Uygulama hyaluronik asit dolgu maddesinin göz altlarına enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir.

Göz Altı Morlukları İçin Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu bir enjektör yardımıyla dolgu maddesinin gözün alt kısmındaki kemiğe enjekte edilmesidir. Dolgu maddesinde hyaluronik asit ve poly vitamin kompleksi bulunmaktadır. Morluklar ve torbalar için hyaluronik asit kullanılırken uzun vadeli hücre yenilenmesi için poly vitamin kompleksi kullanılmaktadır. Göz altı ışık dolgusu avantajları aşağıdaki gibidir.

  • Uygulama sonrasında göz altı morluklarının görümünde hızlı bir iyileşme gözlemlenir.
  • Dolgu maddesi sayesinde cildin nemlenmesi ve dokusunun yenilenmesi sağlanır.
  • Uzun süreli hücresel yenilenme sağlanır.

Uygulama öncesinde uyuşturucu kremler kullanıldığı için hissedilen ağrı minimum düzeydedir ve 5-10 dakika gibi bir sürede tamamlanır. 1 yıldan 1,5 yıla kadar süren etkisi nedeniyle estetik operasyonlar arasında sıkça tercih edilen uygulamalardan biridir.

Göz Altı Işık Dolgusu Yan Etkileri Nelerdir?

Dolgu maddesi olan hyaluronik asit halihazırda insan vücudunda üretilen maddelerden biridir ve bu nedenle dışarıdan vücuda enjekte edilen bu içerik alerjik bir reaksiyona neden olmaz. Bunun yanı sıra enjeksiyon yerinde kısa süreli kızarıklık ve morluk oluşabilmektedir. Bu oldukça normal olmakla birlikte 2 veya 3 günlük bir sürede kendiliğinden yok olacaktır.

Göz Altı Işık Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Göz altı ışık dolgusu 18 yaşını doldurmuş ve göz altı bölgesinde morluk, torbalanma, çukurluk gibi sorunları olan herkesin kolaylıkla yaptırabileceği bir uygulamadır. Uzman tarafından yaptırılması ve sağlık sorunları olanların uzmana danışması oldukça önemlidir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın