metot bilişim
ankara web tasarım
Gummy Smile Botox

Gummy smile botox, dudak botoksu ile uygulanan yöntemlerden birisidir. Gülümseme sırasında üst çenede diş etlerinin estetik olarak kabul edilen miktardan daha fazla görünmesine gummy smile (dişeti gülüşü) denmektedir. Bazı insanlar bu diş eti gülüşüne sahiptir. Bu durum gülüş estetiğini bozan, bazı insanlarda özgüven eksikliğine neden olan önemli bir sorundur.

Gummy smile botox nedir, niçin yapılır? Göz alıcı bir gülümseme diş, dudak ve dişetinin uyumu ile ortaya çıkar. Yüz yapısı ile uyumlu, dengeli, sevimli ve etkileyici gülüş sosyal ilişkilerde önemli rol oynar. Estetik olmayan bir gülümseme ise genellikle kişinin mutsuz, asabi, huysuz biri olarak görülmesine neden olur.

Gummy Smile Nedenleri Nelerdir?

  • Üst dudak kasının (levator labi superiors) hipermobil olması (en sık duyulan şikâyettir),
  • Üst dudağın normalden ince olması,
  • Dişlerin boyutunun küçük olması,
  • Üst çenenin vertikal yönde büyümesi,
  • Üst çenenin dış kısmında kemiğin aşırı büyümesi,
  • Dişeti hastalıklarına bağlı enflamasyon,
  • Siklorosporin ve bazı hipertansif ilaçlara bağlı olarak meydana gelen dişeti büyümeleri

Gummy Smile Botox Tedavisi

Botox (veya botoks) işlemi öncesi, hastanın aktif hareketlerle birlikte üst dudak ve diş arasında kalan dişetinin görünen kısımları belirlenir. Enjeksiyon, bu bölgelerde belirlenen kaslara uygulanır. Botoks işlemi için Botulinum toksin tip A adı verilen bir protein kullanılır. Bu protein, clostridium botulinum adı verilen bir bakteri tarafından üretilir. Botulinum toksin, tekrarlayan yüz hareketlerinden ve mimiklerden dolayı oluşan hat ve kırışıklıkların giderilmesinde etkili olan bakteriyel kökenli bir toksin tedavisidir. Botulinum toksin işlemi diş gıcırdatma, diş sıkma ve mimik kaslarının düzeltilmesi için kullanıldığı gibi gummy smile tedavisi için de uygun bir yöntemdir.

Uygulama nasıl yapılır?

Yaşamınızın en keyifli zamanlarında doyasıya gülmek için gummy smile botox yaptırabilirsiniz. Gülüşü en çok etkileyen kasların anormal reaksiyonunu en aza indirmek için botulinum toksin kullanılır. Botoks uygulaması öncesinde lokal anestezik krem sürülerek kişinin rahat bir işlem süreci geçirilmesi amaçlanır. Daha sonra Nazolabial çizgi üzerinde ihtiyaca göre, uygun görülen noktalara botoks enjeksiyonları uygulanır. Bu enjeksiyon işlemi ile 4-6 aya kadar etkili kusursuz gülüşe sahip olabilirsiniz.

Etkisi Ne Kadar Sürer?

Her botoks uygulaması belirli bir zamana kadar etkilidir. Çünkü vücut emiliminden kaynaklı olarak botoksun baki kalması mümkün değil. Düzenli aralıklarla bu uygulamaya başvurmak gerekmektedir.

Botoks işleminin kalıcılığı 3-6 ay arasıdır. Etkinin devam etmesi için enjeksiyonlara devam etmeniz önerilir. Gummy Smile Botox için ortalama süre 4 ay kadardır. Ancak kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Örneğin bazılarında 3 ay bazılarında 6 ay kadar etkili olabilir.

Yan etkisi var mıdır?

Bu ürün cilde enjekte edildiğinde, enjeksiyon bölgesinde az da olsa morarma ve şişme ihtimali vardır. Bu normal ve geçici bir yan etkidir ve zamanla geçer. Hafif basınç uygulanması ve işlemden sonra etkilenen bölgeye buz kullanılması şişliği ve morarmayı azaltabilir. Gerekli görülürse tedavi gününde kapatıcı uygulanabilir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın