metot bilişim
ankara web tasarım
İlk Lazer Sonrası

İlk lazer sonrası kılların dökülme süreci bireysel farklılıklardan etkilenmekte ve bazı hafif yan etkiler görülebilmektedir. Lazer epilasyon yapılan bölge, kıl rengi ve yoğunluğu ile kıl kalınlığı gibi faktörler dökülme süresi konusunda belirleyici olabilmektedir.

İlk lazer sonrası kaşıntı, hassasiyet ve kızarıklık gibi yan etkiler sıklıkla görülebilmektedir. Bunların meydana gelmesi son derece normaldir ve bir sağlık sorununa işaret etmez. Lazer epilasyon öncesi ve sonrasındaki süreçte hekiminizin tavsiyelerini dikkate alarak süreçten maksimum faydayı alabilirsiniz. Lazer epilasyon uygulamasını, dermatoloji alanında çalışan hekimler gerçekleştirmektedir. Lazerli epilasyonlar için farklı prensiplerle çalışan cihazlar kullanılabilmektedir.

İlk Lazer Sonrası Tüyler Ne Zaman Dökülür?

İlk lazer epilasyon sonrası tüyler ne zaman dökülür? Bu soru, epilasyon yaptırmak isteyen pek çok kişinin ilk araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Herkesin cilt ve kıl yapısı farklı olacağı için kıl veya tüylerin döküleceği tarihi tam olarak tespit edebilmek güçtür. Ancak ortalama iki hafta içinde kıllar güçsüzleşmeye ve dökülmeye başlayacaktır.

İlk seans sonrasında bölgedeki tüm kılların aynı anda dökülmesi beklenmemelidir. Kılların dökülmesi ile kullanılan lazer cihazının doğrudan bir ilgisi bulunmamaktadır. Peki lazer epilasyon ilk seans sonrası ne olur? Kıl kökleri zayıflamaya ve zamanla dökülmeye başlar. Epilasyondan sonra hekiminizin tavsiyelerine dikkat etmelisiniz.

Lazer epilasyon sonrasında, bölgenin güneş ışınlarıyla temas ettirilmesi önerilmez. Aynı şekilde solaryum gibi uygulamalardan da bir süreliğine kaçınmak gerekmektedir. Kıl rengi ve kalınlığı da lazer epilasyon başarısını etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Koyu renk tonlarındaki kıllar daha kolay ve etkili bir şekilde dökülmektedir. Sarı veya açık renk tonlarındaki kıllarda ise lazer epilasyon cihazlarının etkisi oldukça düşüktür.

İlk Lazer Sonrası

İlk Lazer Sonrası Ne Yapılmalı?

Lazer ilk seans sonrası ne yapılmalı? İlk lazerden sonra yapılması gerekenler, özellikle de istenmeyen tüylerden bir an önce kurtulmak isteyen kişiler tarafından merak konusu olmaktadır. İlk lazer sonrası duş alınabilir mi? İlk seanstan sonraki 24 saat içinde ilgili bölgeye makyaj yapılması veya losyon sürülmesi önerilmemektedir. Aynı şekilde ilk gün duş da alınmamalı ve güneşe korunmasız olarak çıkılmamalıdır.

Cilt açısından yıkıcı etkileriyle bilinen Güneş, yaşlandırıcı ve zararlı etkileriyle ön plandadır. Lazerden sonra dışarı çıkılması gerekiyorsa ilgili bölge kıyafetle kapatılmalı veya güneş kremi ile korunmalıdır. Bu önlemler lazer uygulamaları için ortaktır. Örneğin aynı şey Alexandrite lazer ilk seans sonrası için de geçerlidir, Nd: YAG lazer sonrası için de…

Lazer epilasyon 1. seans sonrası kese yapılmalı mı? Daha önce de sözünü ettiğimiz üzere ilk seanstan sonraki 24 saat içinde duştan ve keseden kaçınmalısınız. Daha sonraki süreçte ise kese ve peeling gibi uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Bu uygulamalar kılların dökülmesi hususunda yardımcı olabilmektedir.

İlk Lazer Sonrası

Lazer İlk Seans Sonrası Dökülme Olmadı

Lazerden sonra tüylerin dökülmesi için ne yapılmalı? Lazer epilasyondan hemen sonra dökülme olması, beklenen bir durum değildir. 2 haftalık süreç içinde genellikle ilk dökülme emareleri görülmektedir. Kese yapmak gibi uygulamalar da dökülme sürecine yardımcı olmaktadır. Epilasyon uygulamaları sonrasında size söylenen süre içinde dökülme olmazsa, hekiminize müracaat ederek durumu anlatabilirsiniz.

Başarısız uygulamanın birkaç sebebi olabilir. Bunların araştırılması sonucunda hekiminiz farklı bir lazer epilasyon cihazını denemek isteyebilir. Uygulamanın, vücudunuzun hangi bölgesine yapıldığı hususu, ilk seans sonrası dökülme süresi hususunda belirleyici olabilmektedir. Peki hangi tür lazer epilasyon yöntemleri mevcut?

  • Alexandrite lazer
  • Nd:YAG
  • Buz epilasyon
  • Diode
  • Black mamba

İlk lazer epilasyon sonrası sivilcelenme olur mu? Bu, nadir de olsa görülebilen bir durumdur. Daha çok, sivilceye yatkın cilde sahip olan kişilerde görülmektedir. Genellikle kendiliğinden geçmekte ve herhangi bir tıbbi müdahaleye gerek olmamaktadır. Ancak uzunca bir süre boyunca geçmeyen sivilce veya benzeri bir yan etki mevcutsa, hekiminize başvurmanız faydalı olacaktır.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın