metot bilişim
ankara web tasarım
Jawline Çene Dolgusu Nedir?

Estetik ve tıp alanında her geçen gün yaşanan gelişmeler ile birlikte, kişilerin aklında farklı tekniklere dair sorular da oluşmaya başlıyor. Jawline çene dolgusu nedir sorusu da bunlardan bir tanesi. Çene ucundan, kulak önlerine kadar uzanan çene kemiği üzerine yapılan dolgu uygulamaları ile çene kemiğinin daha belirgin bir hal almasını sağlayan Jawline çene dolgusu sayesinde siz de istediğiniz yüz hatlarına çok daha acısız şekilde kavuşabilirsiniz.

Jawline çene dolgusu nedir diye soruyorsanız, tedavi genel olarak çenenin mandibular kemik hattı üzerine yapılan dolgu uygulamasıdır. Bu uygulamalar sayesinde, hayalinizdeki çene yapısına ve yüz hatlarına sahip olabilirsiniz. Jawline dolgusu genel olarak belirgin olmayan ve yüzü olduğundan daha kilolu gösteren yüz hatlarına şekil vermek ve yüz hatları arasındaki farklılıkları düzeltmek için tercih edilmektedir.

Jawline Çene Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Jawline dolgusu genel olarak enjeksiyon yolu ile gerçekleştirilen estetik operasyonlardan bir tanesidir. Bu sayede estetik uygulanan hastanın tüm operasyonları yaklaşık olarak yarım saat içerisinde gerçekleştirilmekte ve bu süre içerisinde tüm dolgu malzemeleri hastaya enjeksiyon ile verilmektedir. Böylece estetik uygulanan bölgede ameliyat kesikleri ve çeşitli izlere de rastlanmıyor.

Jawline çene dolgusu uygulanırken, öncelikle hastanın enjeksiyon sırasında acı hissetmemesi için çene bölgesine ve dolgu yapılacak alanlara anestezik krem uygulanmaktadır. Böylece hastada lokal anestezi etkisi oluşturulmakta ve acı hissetmesi önlenmektedir.

Anestezi kremlerinin etkisini göstermesi ile birlikte çenede planlanan noktalara dolgu malzemesi uygulanmaya başlanır. Dolgu malzemesi, kişinin metabolizmasına bağlı olarak içerisinde farklı malzemeler de içerebileceği gibi genel olarak Hyaluronik asit içermektedir. Dolgu, ince uçlu iğneler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Bu sayede uygulama sırasında damar zedelenmelerinin önüne geçilmektedir.

Hazırlanan dolgu maddesi, deri altına ve çene kemiğinin üst bölgelerine enjekte edilmektedir. Operasyon öncesinde planlanan tüm bölgelere yapılan enjeksiyon çalışmaları ile siz de hayalinizdeki güçlü çene yapısına sahip olabilirsiniz.

Jawline Çene Dolgusu Kalıcı mıdır?

Genel olarak ameliyatsız yöntemler ile uygulanan estetik operasyonların birçoğu kalıcı değildir. Jawline çene dolgusu yöntemi, kalıcı olmamakla birlikte hastanın Hyaluronik asite verdiği tepkiye bağlı olarak 1 yıla kadar kalıcılığını koruyabiliyor. Ancak uygulanan dolgu malzemesinin etkileri genel olarak 8 ila 9. aylarda azalmaya başladığı için bunun ardından yüz hatlarınız eski haline dönmeden uygulamaların tekrarlanması gerekiyor.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın