metot bilişim
ankara web tasarım
Jawline Ne Demek?

Jawline ne demek sorusunun esasen birden fazla cevabı vardır. Jawline yüz bölgesinde bulunan çene hattına verilen isim olmakla beraber aynı zamanda az sonra bahsi geçecek yüz estetiği ameliyatının da ismidir.

Jawline ne demek? Jawline daha belirgin yüz hatlarına sahip olmayı arzulayan kişiler için uygulanan bir çeşit yüz estetiğidir. Yüz estetiği çeşitlerinden biri olan jawline Türkçeye çene hattı dolgusu olarak çevrilebilir. Çene hattı dolgusu eğer arzulanır ise çene ucu dolgusu ile desteklenebilir.

Jawline Ne Demektir? Jawline Nedir?

Jawline özellikle son dönemlerde bir estetik trendi haline gelmiş ve bi hayli popülerleşmiştir. Bir estetik trendi olan jawline operasyonu çeneye yapılan çeşitli müdahaleler ile yüz hatlarında özellikle çene bölgesinde gözle görülür bir keskinlik ve belirginleşme sağlar. Çene bölgesine yapılan bu tarz operasyonlar yüz hatlarını belirginleştirmenin yanı sıra bireylerde daha güçlü ve daha zarif bir yüz ifadesi oluşmasına neden olur.

Daha köşeli bir yüze sahip olmayı arzulayan kişilerin geçirmesi gereken belki de ilk operasyon jawline dolgusu operasyonudur.

Jawline Dolgusu

Daha zarif ve daha güçlü bir görünüm için suratın çeşitli bölgelerini dolgu tarzı operasyonlar ile değiştirmek ve daha estetik bir görünüm kazandırmak günümüz teknolojisi ile son derece mümkündür. Özellikle üst yüz bölgesi olarak isimlendirilen; şakak, göz çevresi ve göz alın bölgesine yapılan dolgu uygulamaları ve bunların yanında orta yüz bölgesi olarak adlandırılan kısımda bulunan elmacık kemikleri, yanaklara dolgu işlemi kolayca uygulanabilmekte ve bu uygulamalar kullanıcılarını oldukça memnun etmektedir. Jawline dolgusu uygulaması yüzün alt kısmında bulunan ve alt yüz bölgesi olarak adlandırılan kısma uygulanmaktadır.

Jawline dolgusu ve çene ucunu da kapsayarak tüm çene hattı boyunca uygulanabilmektedir. Çenenin uç bölgesine yapılan dolgu işlemlerini yaptırmak isteyen kişilerin genelde ortak şikayetleri çenelerinin olması gerektiğinden daha geride kalacak şekilde konumlanmış olması ve bu konumlanmadan sebep yüz hatlarının nispeten daha yuvarlak bir görünüme sahip olmasıdır. Yuvarlak yüz hatları insanları genel anlamda olduklarından daha kilolu gösterebilir. Jawline dolgusu bu yuvarlaklığı gözle görülür şekile azaltacak ve uygulayanların daha keskin yüz hatlarına sahip olmasına neden olacaktır.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın