metot bilişim
ankara web tasarım
Karbon Peeling Faydaları

Karbon peeling faydaları arama motorlarında en çok araması yapılan konulardan biridir. Lazer ile cilt üzerinde bulunan deriyi soyma işlemi ağrısız ve acısız bir operasyon olması nedeniyle son zamanlarda fazlasıyla tercih edilen bir yöntemdir.

Karbon peeling faydaları aynı kategorideki diğer estetik müdahalelere göre tercih edilmesini sağlar. Lazer cihazı ile uygulanan karbon peeling cildin gençleşmesi ve çok daha canlı görünmesi açısından oldukça etkili bir yöntemdir. Aynı zamanda cilt üzerinde bulunan açık renkli tüylerin dökülmesinde de etkili bir yöntem olması karbon peeling uygulamasının önemli avantajlarındandır.

Karbon Peeling Faydaları Nelerdir?

Karbon peeling faydaları çeşitli cilt sorunları, cildin gençleşmesi, kırışıklıklar gibi birçok cilt problemlerine yönelik karbon peeling uygulamalarında gözlemlenmiş etkileri ile öne çıkmaktadır. Lazerle uygulanan bu yöntemde cilt derinlemesine soyulur. Cildin anestezi uygulanarak uyuşturulması sebebiyle uygulama esnasında hissedilen acı minimize edilmiş olur.

Cildi soymak için kimyasallar yerine lazer cihazının ürettiği ısı kullanılır ve bu sayede çeşitli kimyasalların cilt üzerindeki yan etkileri minimize edilir. Hassas ve egzama sıkıntısı olan ciltlere rahatlıkla uygulanabilir ve yan etkisi aynı kategorideki diğer uygulamalara göre daha azdır. Kolajen üretimini uyarmaya yardımcı olarak tedavinin etki süresinin uzamasını sağlar.

Karbon Peeling Uygulaması Hangi Cilt Problemlerinde Uygulanır?

Çeşitli cilt problemlerinde uygulanan karbon peeling tedavisi en çok aşağıda sıralanan problemlerde kullanılmaktadır.

  • Akne sorunları
  • Sivilce problemleri
  • Sivilce kaynaklı pigmentasyon sorunları
  • Genişlemiş ve tıkanmış gözenekler
  • Yaşa bağlı oluşan kırışıklıklar
  • Cilt üzerinde çeşitli sebeplerle oluşmuş ince çizgiler

Karbon Peeling İşlemi Sonrasında Güneş Kremi Kullanımı

Lazerin kullanıldığı bütün uygulamalarda uygulamayı takip eden birkaç gün güneş kremi kullanımı önemlidir. Cilde yapılan lazer uygulamaları cildi UV ışınlarına karşı daha hassas hale getirir. En az 30 faktörlük bir güneş kremi ile cildinizi rahatça koruyabilirsiniz.

Uygulama Sonrasında Cildin Nemli Kalması Önemli Midir?

Karbon peeling işlemi lazerin yarattığı ısı enerjisi kullanılarak uygulanan bir yöntemdir. Bu ısı enerjisi nedeniyle ciltte kuruma, pullanma ve kızarıklık gibi yan etkiler meydana gelir ve bu gayet normaldir. Bu nedenle uygulama sonrasındaki birkaç gün nemlendirici kremlerle cildi nemlendirmeniz tavsiye edilir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın