metot bilişim
ankara web tasarım
Kolda Çatlak Tedavisi

Kolda çatlak tedavisi yapılabilen cilt sorunlarından biridir. Estetik görünümü bozan kol bölgesindeki çatlaklar, özellikle yaz aylarında rahatsızlık hissine neden olmaktadır. Tıbbi açıdan, esaslı bir tedavisi bulunmayan kol çatlaklarının tedavisi, bazı kremlerle ve jellerle yapılmaktadır. Fakat bu ürünlerle yapılan tedaviler, istenen sonucu vermemektedir. Fraksiyonel lazer, koldaki çatlakların tedavisi için oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Kolda çatlak tedavisi, FDA onaylı Fraksiyonel lazer cihazı ile hastayı yormadan, kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bu tedavi yöntemi, şu sıralarda tıp otoriteleri tarafından tercih ve tavsiye edilmektedir. Lazer ile uygulanan tedavi, krem ve jellere göre daha kalıcı ve etkili sonuçlar vermektedir. Farklı periyotlarla uygulanan lazer tedavisi, çatlakları bir cilt sorunu olmaktan çıkarmaktadır. Değişik nedenlerle meydana gelen çatlaklar, kol dışında farklı vücut bölgelerine de uygulanabilmektedir.

Kolda Çatlak Tedavisi İstanbul

Kol bölgesindeki çatlaklar, farklı nedenlere bağlı olarak gelişmektedir.

  • Farklı hastalıklara bağlı hormon sorunları
  • Ergenlik dönemindeki hormon değişiklikleri
  • Hızlı kilo alıp verme
  • Ağır sporlar yapma
  • Kortizon kullanma
  • Hamilelik

gibi nedenler, çatlakların oluşumunu tetiklemektedir. Mor renkten gri renge doğru değişim gösteren çatlaklar, çok ciddi bir estetik sorun halini almaktadır. Bu sorundan, yaz mevsiminde kolsuz ya da kısa kollu giysiler kullanmak isteyen kadınlar daha fazla etkilenmektedir. Bu yüzden pek çok kadın, yaz mevsiminde uzun kollu kıyafetler giymek zorunda kalmaktadır. Lazer cihazı, 3 ile 6 seansta söz konusu çatlakların yok olmasını sağlamaktadır. 4 haftada ir yapılan seanslar,  ortalama 20 veya 30 dakika kadar sürmektedir. Seans sayısı ve süresi yetmezse artırılabilmektedir. Tedavinin sonunda yüksek oranda başarı elde edilmektedir.

Kolda Çatlak Tedavisinin Oluşturduğu Değişiklikler

Lazerle yapılan tedavi, cilt dokularının kendi kendisini yenilemesine yardımcı olmaktadır. Tedavi, ciltte kollajen ve elastin dokusunun oluşmasına destekte bulunmaktadır. Çatlakların ortadan kalkması için bu dokuların oluşması gerekmektedir. Böylece kol bölgesi, eski sağlına kavuşmaktadır. Kol bölgesinde oluşan çatlaklar, herhangi bir tedavi olmaksızın iyileşmemektedir. Kimi tedaviler, çatlakların görünümünde düzelmeler sağlayabilmektedir ama tam olarak ortadan kalkmasına yardımcı olmamaktadır. Genel olarak, ergenlikte ve hamilelikte oluşan çatlaklarda azalma söz konusu olmaz iken kortizon kullanımıyla birlikte gerçekleşen çatlakların etkisi azalmaktadır.

Lazer ile Yapılan Tedavinin Avantajları Nelerdir?

Lazer cihazıyla yapılan çatlak izi tedavisi, cerrahi bir operasyon ile yapılmadığı için tercih edilmektedir. Cerrahi operasyon yapılmadığı için ağrı ve sızı yoktur. Tedavi sonrasında günlük yaşama hemen dönülebilir. Tedaviden sonra dokularda reaksiyon oluşmamaktadır.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın