metot bilişim
ankara web tasarım
Lazer Epilasyon Anadolu Yakası

Lazer Epilasyon Anadolu Yakası uygulaması için kliniğimizden randevu alabilir, telefon numaralarımız ve iletişim formlarından merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Kadın ya da erkek fark etmeksizin herkesin alabileceği lazerli uygulama, istenmeyen tüylerin ve kılların kalıcı olarak yok olmasını sağlamaktadır.

Lazer Epilasyon Anadolu Yakası uygulaması, ağrısız ve acısızdır. Uygulama yapılacak bölge, cilt yapısı, ten rengi ve kıl yapısı incelenmek suretiyle kullanılacak olan lazer cihazı seçilmektedir. Bu da uygulamanın kişiye özel olarak geliştirildiğini göstermektedir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer cihazları, son dönemlerde, özellikle estetik alanda çok fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Lazer epilasyon da lazer cihazlarının kullanıldığı bir uygulama türüdür. Lazer epilasyonun en önemli özelliği, vücudun bütün bölgelerine uygulanabilmesidir. Uygulama yapılmadan on beş gün evvel, tüyler alınmamalıdır. Bu, tüylerin sertliğinin ve miktarının görülebilmesini sağladığı gibi lazer cihazının seçimi için de önemlidir. Uygulamanın yapılacağı bölgede ön çalışma ve planlama yapılmaktadır. Bölge, özel ürünlerle temizlenmektedir. Kıl tipi, yoğunluğu, derinin rengi incelendikten sonra uygun lazer cihazıyla atışlar yapılmaktadır. Uygulama, belli periyotlar ile uygulanmalıdır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Epilasyon işlemlerinde kullanılmak üzere, dalga boyu ve özellikleri farklı olan 4 farklı lazer cihazı bulunmaktadır.

  • IPL : Teknik olarak lazer ışını değildir. Çünkü lazere tek bir dalga boyundaki ışınların yoğunlaştırılmasıdır. IPL 400-1200 nm arası dalga boyundaki ışın demetleri kullanılır. Bunun için de yoğun ışık da denir. İlk çıkan epilasyon sistemidir. Diğer lazerler bundan sonra üretilmiştir. Halen epilasyon amacı ile kullanılmaktadır fakat etkinliği diğer lazerlerden düşüktür.
  • Alexandrite Lazer, 755 nm dalga boyunu kullanır. 14 mm den 22 mm ye kadar değişen çapta yuvarlak başlıkları vardır ve daha geniş bir alana etkide bulunmaktadır. Ten rengi çok fazla koyu olmayan ancak kılları koyu renkli olan kişilerde kullanılır. Soğutucu sistemi vardır ve ağrı orta şiddette hissedilmektedir. Avantajı kılı hemen buharlaştırmasıdır. Dezavantajı ise özellikle yüz bölgesinde daha az başarılı olması ve ince tüyleri uyarmasıdır.
  • Diode Lazer, 800-810 nm dalga boyunu kullanan lazerlerdir. Son yıllarda en çok kullanılan ve en popüler olan lazer epilasyon sistemidir. Buz lazer diye bilinen sistemler de aslında diyot lazerdir. Yüksek frekans ,düşük enerji dediğimiz ütüleme modunda ağrısız ve acısız bir uygulamaya imkan verir. Özellikle yüz bölgesi ve ince tüylerde çok etkili olan cihaz, yakın mesafe atışlar yapmakta ve bunun için soğutucu jelle birlikte kullanılmaktadır. Ayrıca erkek sırt ve göğsü gibi kılların sert ve derin yerleşimli olduğu yerlerde diğer lazerlerden daha etkilidir. Her cilt tipi için uygundur. Yaz kış uygulama yapılabilmesi ve koyu cilt tiplerine de uygulanabilmesi en önemli avantajlarıdır.
  • ND:Yag Lazer cihazı, 1064 nm dalga boyundadır. Koyu ve açık tenli kişilerde kullanılmaktadır. Ağrı hissi diğer lazer cihazlarına göre daha fazladır. Ağrı ve acısının çok fazla olması, yanık gibi risklerinin daha yüksek olması ve etkinliğinin Diyot ve Aleksandrite lazerlerden daha az olmasından dolayı kullanımı sınırlı kalmıştır.

Lazer Epilasyon Anadolu Yakası Seanslar ve Uygulama Aralığı

Tek bir uygulama ile bölgedeki kılların tamamını yok etmek imkansızdır. Kişisel bazı özellikler, uygulamanın sayısının değişmesine neden olmaktadır. Özellikle yüz bölgesinde seans sayıları uzayabilmektedir. Vücut bölgelerinde ise ortalama 5-8 seans sürer. Seans aralıkları ise kılın çıkma hızına göre 1-2 ay arasıdır. Kliniğimizde kullandığımız Diyot buz lazer ile bazı bölgelerin ortalama seans süreleri ise;

  • Dudak üstü bölgesine yapılan uygulama bir iki dakika sürmektedir.
  • Yüzün tamamına 5 dakikada uygulanabilmektedir.
  • Bacaklara yapılan lazer 30-40 dakika
  • Koltuk altı ve bikini bölgesi on- on beş dakikada bitmektedir.
  • Erkeklerin sırt ve göğüs kısmı ise ortalama 30 dakikalık bir zamanı almaktadır.

Uygulamanın seansları bir buçuk ay aralıklarla yapılmaktadır. Kişinin cilt rengine, kıl yapısına ve rengine, hormonal özelliklerine göre uygulama farklı sayılardaki seanslarda bitmektedir. Genel olarak, koltuk altı, bacakların alt kısmı ve bikini bölgesi 5-8 seans; yüz, kol ve sırt bölgeleri 6-12 seans sürmektedir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın