metot bilişim
ankara web tasarım
Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon nasıl yapılır, 2022 lazer epilasyon fiyatları ne kadar? Bu sorularınıza cevap bulacağınız yazımızda öncelikle lazerli epilasyonun neden tercih edildiğine değinelim. İşlemin amacı, istenmeyen tüyleri uzun bir süre için, mümkünse kalıcı olarak ortadan kaldırmaktır.

Lazer epilasyon nasıl yapılır? Koltuk altı lazerli epilasyon nasıl yapılır? Yüz bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılır? Bu soruların cevaplarını merak edenlerin sayısı, gün geçtikçe artmaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte sağlık alanında yapılan çalışmalar, epilasyon tekniklerini de geliştirmiştir. Lazer epilasyon da yapılan bu çalışmaların sonuçlarından biridir. En etkili sonuçlar, cildi açık ve kılları koyu renk olan kişilerde alınmaktadır. Sonuçların etkisi kişiden kişiye, uygulanan seans sayısına göre değişebilmektedir.

Tüm Vücut Lazerli Epilasyon Nasıl Yapılır, Nasıl Etki Eder?

Uygulama, istenmeyen tüylerinden rahatsız olan ve bu tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulmak isteyen kişilere uygulanan bir yöntemdir. Tüm vücut lazer epilasyonu, göz çevresi hariç kıl olan her bölgeye uygulanabilmektedir. İşlem, deriye zarar vermeden direkt kıl köklerine etki eder. Özel lazer cihazıyla kıl kökleri yakılarak istenmeyen tüylerden kurtulunur. Yöntemin uygulanması için çeşitli lazer tipleri mevcuttur. Bu lazer tiplerinin uygunluğu, kişiden kişiye değişebilmektedir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?
Lazerli Epilasyon Nasıl Yapılır?

İşlem öncesinde kişinin cilt ve kıl yapısına göre bir plan yapılır. Daha sonra lazerle epilasyon bölgeleri taranır ve tek tek kıl köklerine lazer atışı yapılmaya başlanır. Lazer atışlarının hedefi, cildi geçerek kıl köklerindeki melanin pigmentleri tarafından emilmektir. Emilen lazer kıl kökünü ısıtır, yakarak bir daha kökten kıl çıkmasını engeller. İşlem esnasında kişinin hassasiyetine göre hafif yanma hissi oluşabilir. Kıl köklerinin aşırı ısınmasının çevredeki dokulara herhangi bir zarar vermemesi için işlem, yeni geliştirilen buz lazer adı verilen yöntemle cilt soğutularak yapılabilmektedir. Cinsel organ lazer epilasyon, yüze ve koltuk altı bölgelerine epilasyon uygulamaları da yine aynı prosedürlerle ve özel bölgeler dezenfekte edilerek gerçekleştirilmektedir. Ancak yüz bölgesi hassas olduğu için bu bölgeye özel “diode lazer” uygulaması daha çok önerilmektedir.

Uygulamanın Verimliliğini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

İşlemin etkisi kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Uygulamanın verimini etkileyen bazı faktörler:

  • Cilt rengi ve yapısı
  • Kıl rengi ve yapısı
  • Kişinin hormonlarının durumu
  • İşlemi yapanın uzmanlığı
  • Cihazın ve lazer türünün kişiye uygunluğu
  • İşlemin düzenli seanslar halinde devamlılığı

Bu faktörler, işlem sonrası kalıcı tüylerden kurtulma oranını büyük oranda etkilemektedir. Uygulama öncesinde kişide bu faktörler irdelenmeli, işlem kişiye özel olarak çıkartılan plana uygun bir şekilde gerçekleştirilmelidir.

Lazer Epilasyon Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

İşlemin sorunsuz bir şekilde istenmeyen tüyleri ortadan kaldırması için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalardan birkaçı:

  • İşlem öncesinde lazerin uygulanacağı bölgede herhangi bir kozmetik ürün bulunmamalıdır.
  • Kişi eğer işlemi etkileyeceğini düşündüğü bir özelliğe sahipse, uzmanı mutlaka bu durumdan haberdar etmelidir.
  • Uygulamadan sonra yaklaşık bir ay solaryuma girilmemeli ve güneşten korunmalıdır.

İşlemden sonra sıcak duş alınmamalı, lazer bölgesi tahriş edilmemelidir.

Lazer Epilasyon Uygulaması ve Süresi

Bu uygulamada cihaz cilde temas etmez. 3 cm uzaklıkta tutulan cihaz, cildinizde hijyen sorununa yol açmaz. Alexandrite epilasyon işlemin süresi, kişinin kıl yoğunluğuna bağlıdır. Kıl yoğunluğu fazla olan bireylerde seans süresi artmaktadır. Ancak genel itibarıyla en fazla 20 dakikalık bir süre bu uygulamanın yapılması için yeterlidir.

Lazer epilasyon uygulamaları için şunu tam olarak bilmek gerekir: Lazer epilasyon uygulamaları ile kıllar tamamıyla yok edilmez. Kıl kökleri ve ter bezleri vücut için gerekli olan organlardandır. Bu yüzden bu organlara yapılacak müdahalenin vücut sağlığını ve kimyasını bozmaması lazımdır. Alexandrite lazerin vücudun işleyiş biçimine zarar vermediğini bilmek gerekir. Bu yöntem ile tüylerde ciddi bir azalma kaydedilir ve uygulamanın ardından çıkan kılların rengi sarıya döner. Bu da kıl köklerinin zayıfladığını gösteren bir olgudur. Alexandrite epilasyon uygulaması ile arzu ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın