metot bilişim
ankara web tasarım
Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı?

Lazer epilasyon ne kadar kalıcı ya da genel olarak kalıcı mı sorusuna kısa ve net bir yanıt vermek gerekirse, hayır, lazer epilasyon kalıcı değildir. Lazer epilasyon yöntemi, yeni tüylerin uzamasını önlemek için saç köklerine lazer ışınlarının yönlendirilmesidir ve böylece saç köklerinin uzun bir süre uykuya yatmasını sağlar.

Peki, lazer epilasyon ne kadar kalıcı? Bu sorunun çok sayıda cevabı olduğu söylenebilir. Genelde kalıcı bir tedavi olarak lanse edilen lazer epilasyon her kişide ya da cilt tipinde aynı sonuçları vermez. Açık tenli biriyle koyu tenli birinin kıl kökleri farklılık gösterebilir ve bu durum lazer epilasyondan alınan verimi doğrudan değiştirir.

Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı? Etkileri Ne Kadar Sürer?

“Lazer epilasyon ne kadar kalıcı?” diye soran birine ilk olarak şunu söylemek gerekir, bu yöntemi kullanarak istenmeyen tüylerinizden kurtulmak istiyorsanız lazer epilasyonun uzman bir dermatolog tarafından gerçekleştirildiğinden emin olun.

Lazer epilasyon bir uzman tarafından uygulanmazsa kıl kökleri yok edilmeyebilir ve bu durum tüylerin yeniden büyümesine neden olabilir. Tüylerin yeniden büyüme ihtimali yüksek olduğu için piyasada lazer epilasyon için “uzun vadeli epilasyon” tanımı kullanılmaya başlanmıştır.

Lazer Epilasyon Nasıl ve Hangi Bölgelere Uygulanır?

Lazer epilasyon tedavisi, hafif bir radyasyon şekli olarak yüksek ısılı lazer ışınlarını kullanır. İşlem sırasında bu lazer ışınları ısınır ve kıl köklerine zarar verir. Derinin hemen altında bulunan kıl kökleri yok edilerek yeni kıllar üretmesi engellenir. Cımbız, traş ya da ağda işlemleri gibi yüzeydeki kıla odaklanmaz.

Lazer epilasyon için uygun bölgeler şunlardır:

  • Göğüs
  • Sırt
  • Omuzlar
  • Boyun
  • Bikini bölgesi
  • Yüz (göz çevresi hariç)

Lazer Epilasyon Tedavisi Sonrası

Genel olarak, lazer epilasyon hızlı bir işlemdir. Küçük alanlar sadece birkaç dakika içerisinde bile tamamlanabilir. Sırt ve göğüs gibi daha büyük alanlar ise bir saat civarında sürebilir. Uzman, ilk olarak topikal bir ağrı giderici jel uygular, bu sayede herhangi bir ağrı ya da sızı da hissedilmez.

İlk lazer epilasyon seansından sonraki birkaç güç içinde bazı tüyler dökülmeye başlayabilir. Lazer epilasyonun başarı oranı yüksektir fakat kıl kökleri eninde sonunda iyileşir ve yeni kıllar üretmeye başlar. Daha kesin bir çözüm için birden fazla seans gerekmektedir.

dr. ektan demir

Online Randevu

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın