metot bilişim
ankara web tasarım
Lazer Toning

Lazer Toning İle Melazma ve Leke Tedavisi

Melazma (Melasma) Nedir? Yüz, yanak, burun ve alında meydana gelen ve halk arasında “gebelik maskesi” de denilen yuvarlak veya bozuk şekilli pigmentasyon değişimlerine ve lekelere melasma (melazma) denir. Melasma daha çok kadınlarda görülmekle beraber bazen erkeklerde de görülebilir.

Lekeler Neden Oluşur?

Bu lekeler yaşlanma sürecinde hormonal değişikliklerden veya ilaç kullanımlarından, hormonal yapıdan, aşırı güneş ışınlarına maruz kalmaktan meydana gelir. Aynı zamanda hamilelik döneminde ve doğum kontrol ilacı kullananlarda da melasma oluşabilir.

Lazer Toning Nedir?

Lazer toning lekeli ciltteki koyu melaninleri azaltmak için lazer sistemi ile karbon maske uygulamasını içeren iki aşamalı ve FDA onaylı bir lazer tedavisidir. Bu lazer tedavisi sadece lekeyi azaltmakla kalmaz aynı zamanda da cildin tonusunu artırır, cilt gözenekleri ve ince kırışıklıklar üzerinde de oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.

Tedavinin başarısı lekenin derinliğine bağlıdır. Derin olmayan ve epidermiste yani derinin en üst tabakasında olan melasma tedavilere çok daha iyi cevap verir. Fakat derin dediğimiz dermis tabakasına yani derinin orta tabakasına inen lekelerde tedavi zordur ve başarı şansı yüzsel lekelere oranla daha azdır. Melasmada, lekelerde lazer toning adlı uygulama ile problemlerin çözümünde oldukça başarılı ve ciddi sonuçlar alınmaktadır.

dr. ektan demir

Online Randevu

[ninja_form id=”17″]

Lazer Toning Kimlere Uygulanır?

Bu işlem,

  • Gebe olmayan
  • Emzirme dönemi tamamlanmış
  • Alerji ve enfeksiyon sıkıntıları olmayan
  • Kas rahatsızlıkları yaşamayan ve belli bir hastalık için ilaç kullanamayan kadın ve erkek tüm hastalara uygulanabilir.

Lazer Toning Kaç Seans Yapılır?

Melasma tedavisi sonucu başarılı bir sonuç elde edebilmek için 6 – 8 seansa ihtiyaç vardır.

Seans Periyotu Nedir?

Seans aralıkları 1-2 haftadır.

Söz Konusu İşlemin Yan Etkisi Var Mıdır?

Hiçbir yan etkisi yoktur ve uygulamadan sonra herhangi bir kızarıklık, deri üzerinde soyulma veya yaralar, yara izleri oluşmamaktadır. Uygulamadan hemen sonra kişi rutin yaşantısına ve işine dönebilir.

İyileşme Ne Zaman Gözlenir?

Lazer toning uygulamasının iyileşmesi yani işlemin etkili olması, ilk 2 seanstan sonra gözlenmeye başlar. Lekelerin rengi hafif şekilde açılır. Seanslar tamamlanmaya başladıkça da daha estetik bir hal alarak deri rengine yakınlaşan lekeler, seansların bitimi ile yok olur. Bazen seanslar bittikten bir süre sonra daha olumlu sonuçlar gözlenebilir. İyileşme süreci hastanın deri yapısına bağlı olarak değişir.

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın